Televize Noe spouští svůj druhým kanál Noe+ přes HbbTV

Praha, 30. června 2020 – Od 1. července 2020 mají diváci televize Noe možnost sledovat druhý kanál Noe+ prostřednictvím aplikace HbbTV, kterou zajišťují České Radiokomunikace (CRA). Televize Noe se zaměřuje na diváky z řad křesťanů, milovníků vážné hudby, folklóru, folku nebo zájemců o vědu. Včetně HbbTV vysílá celoplošně v přechodové DVB-T2 síti a současně také ve finální DVB-T2 síti 23. V Regionální DVB-T síti 8 bude televize Noe vysílat do konce října 2020.  

Televize Noe chce nabídnout možnost nejmodernějších služeb a v HbbTV spouští dva kanály v HD rozlišení. Jeden obsahuje vysílání hlavního SD kanálu v HD rozlišení a druhý (Noe+) dává větší prostor zájmovým skupinám. „Takto bude možné přenášet např. dění na hudebních festivalech po celý den, což by na hlavním kanále z dramaturgických důvodů nešlo. Prostor se nabízí i neziskovým organizacím, občanským sdružením i duchovním společenstvím, případně můžeme nabídnout vysílání také o velkých svátcích, jak z katedrály sv. Víta, tak z Vatikánu“, říká Václav Stuchlý, vedoucí technik televize Noe. Součástí nové funkce bude v následujících měsících i online videotéka či opožděné sledování. 

Diváci najdou HbbTV vysílání televize Noe v celoplošné přechodové DVB-T2 síti, pokrývající 99 % obyvatel a současně také ve finálním DVB-T2 multiplexu 23, případně v Regionální DVB-T síti 8.

HbbTV řešení od CRA využívají například televizní skupiny Prima, Nova, hudební stanice ÓČKO, Šlágr TV, Retro Music TV a Český rozhlas.

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. 

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: