Učitelé by dali ministrovi školství pětku. Někteří požadují odvolání Roberta Plagy z funkce…

Robert Plaga by letos propadl. Učitelé hodnotí ministra školství nejčastěji známkou 5, tedy nedostatečnou. Vyplývá to z ankety ve facebookové skupině Pedagogické komory. Přesný průměr známek pro Roberta Plagu činí 4,5. Respondenti odpovídali na otázku „Jakou známku byste dali ministru školství Robertu Plagovi na vysvědčení za toto pololetí?“.

Obdobně dopadla jiná anketa, v níž čtenáři webu TN.CZ známkovali jednotlivé ministry současné vlády. Robert Plaga skončil nejhůře ze všech ministrů. Z 15.892 respondentů dostal pětku od 10.228 lidí.

Viz obrázek v příloze nebo přímo článek zde: https://tn.nova.cz/clanek/vysvedceni-za-koronakrizi-oznamkujte-ministry-jako-ve-skole.html

V dřívější anketě ve facebookové skupině Pedagogické komory odpovědělo na otázku „Měl by ministr školství Robert Plaga odstoupit ze své funkce (případně být odvolán premiérem)?“ „Ano, měl by skončit jako ministr“ 88,6 % respondentů. Opak si myslí pouze 9,1 % učitelů.

Viz článek Radka Sárköziho „Odvolat Plagu co nejdříve“, který vyšel na webu Neviditelný pes (původně byl publikován v tištěných Lidových novinách):
https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/politika-odvolat-plagu-co-nejdrive.A200614_104254_p_politika_wag