Nordic Telecom v roce 2019: tržby 433 milionů, zisk EBITDA 18 milionů korun

Praha, 1. 7. 2020 – Po třech letech investic telekomunikační operátor Nordic Telecom splnil svůj cíl a dostal se za rok 2019 do černých čísel. Při aktivech 2,6 miliardy korun stouply tržby operátora na 433 milionů korun. Konsolidovaný zisk EBITDA dle standardů IFRS činil 18 milionů korun.

„Po letech náročných investic udělal Nordic Telecom loni velký krok vpřed. Díky začlenění předchozích akvizic nám prudce narostl nejen počet zákazníků, ale i výnosy. Již za loňský rok jsme vykázali kladný ukazatel EBITDA. V roce 2020 očekáváme další významný nárůst obratu na úroveň 750 milionů korun, což navzdory pandemii COVID-19 potvrzují i výsledky prvního pololetí,“ říká Jan Čornej, ředitel Nordic Telecomu.

Nordic Telecom je telekomunikační operátor a jeden z pěti největších poskytovatelů pevného internetového připojení v České republice. Jeho služby využívá více než 105 tisíc zákazníků. Dlouhodobě deklaruje zájem zúčastnit se letošní aukce 5G kmitočtů s cílem stát se čtvrtým mobilním operátorem v Česku.

Nordic Telecom v minulých letech investoval ročně do kmitočtových licencí a infrastruktury stovky milionů korun. Hodnota aktiv od vstupu na trh v roce 2016 se zvýšila na 2,6 miliardy korun.

Operátor i loni pokračoval v akvizicích. V květnu 2019 zcela ovládl společnost Libli, v níž držel 50% podíl již od roku 2017. Odkoupením zbývajících 50 % získal nad společností plnou manažerskou kontrolu a možnost jejího efektivního začlenění do Nordic Telecomu. Tato akvizice významně přispěla k nárůstu tržeb za loňský rok. Společnost prostřednictvím dalších akvizic integruje lokální poskytovatele internetu (ISP) v Čechách a na Moravě, a konsoliduje trh fixního internetu. Strategickým plánem Nordic Telecomu je provést fúzi všech akvizic do jedné společnosti a poskytovat služby z jedné společnosti zákazníkům v celé ČR.

Na telekomunikační trh vstoupil Nordic Telecom v roce 2016 akvizicí operátora Air Telecom. V červnu 2017 firma uspěla v aukci pásma 3,7 GHz pořádané ČTÚ, a za více než 400 milionů korun získala dva bloky tohoto spektra. Na nich operátor spustil a provozuje moderní síť, která nabízí kvalitní pevné vysokorychlostní internetové připojení vzduchem a v současnosti pokrývá více než 20 procent české populace. V budoucnu umožní tato síť i přenos superrychlých 5G mobilních dat. Nordic Telecom provozuje také regionální optické a bezdrátové sítě a prostřednictvím partnerských sítí působí také jako plnohodnotný virtuální mobilní operátor. Nordic Telecom je součástí investiční skupiny Nordic Investors. Minoritním akcionářem je J&T Private Equity Group.

www.nordictelecom.cz