Renovujete či přestavujete? Udělejte svůj domov chytřejší

1. července, 2020, Praha – S počínajícím létem a prázdninami pro mnoho lidí nastává čas přestaveb a rekonstrukcí domů i bytů. Letos však nejeden plán překazila pandemie a s ní spojená nejistá ekonomická situace, díky, které se řada lidí rozhodla s investicemi do rekonstrukcí svých domácností vyčkat. Nastal tedy ideální čas, kdy je vhodné si modernizaci obydlí podrobně naplánovat a investovat do řešení, která z dlouhodobého hlediska přinesou značné energetické a finanční úspory. Jinými slovy, nastal čas, udělat svůj domov chytřejší. 

Snadná instalace, dlouhá životnost a maximální efektivita jsou nedílnou součástí chytrých zařízení. Podle průzkumu agentury IPSOS Většina Čechů chytré domácnosti fandí. 28 % dotázaných už chytré zařízení nainstalované má a dalších 11 % respondentů jeho koupi plánuje v nejbližších 6 měsících. Největší přínos chytrých zařízeních Češi spatřují ve vyšším komfortu (40%), v úspoře peněz a energií (25 %) a v lepším zabezpečení domácnosti (16%). Rekonstrukce obydlí tak představuje ideální příležitost, jak chytrá zařízení začlenit do chodu domácnosti, a tím ji učinit ještě bezpečnější a pohodlnější. 

          Optimalizujte své vytápění 

Podle Českého statistické úřadu se náklady na vytápění a ohřev vody podílejí na celkových spotřebních výdajích průměrné české domácnosti přibližně šesti procenty. Není tedy divu, že při rekonstrukci domova hraje pro mnoho lidí systém vytápění důležitou roli. Řešení chytrého vytápění přinese nejen zvýšený komfort, ale i výrazné energetické úspory. Netatmo jich nabízí hned několik jak pro samostatné boilery, tak pro dálkové i elektrické vytápění. 

Chytré řešení vytápění pro samostatné boilery i ústřední vytápění

Uživatelé s individuálním vytápěním zemním plynem, pevnými palivy nebo tepelnými čerpadly mohou ke kontrole spotřeby tepla využít chytrý termostat. 

Inteligentní termostat Netatmo se snadno instaluje a ovládá přes aplikaci Energy. Aplikace se uživatele zeptá na 5 otázek, na jejichž základě vytvoří termostat plán vytápění speciálně upravený podle požadavků obyvatel domu. Pomocí aplikace lze ovládat i samotný termostat. 

Díky inteligentním termostatickým hlavicím Netatmo, které jsou kompatibilní s 90 % radiátorů (součástí balení je 6 různých, nastavitelných adaptérů), nepřijdou zkrátka ani domácnosti s dálkovým vytápěním. Uživatelé si pomocí hlavice mohou nastavit teplotu v každém pokoji zvlášť podle vlastního komfortu a optimalizovat spotřebu energie. 

Bezpečná domácnost na prvním místě 

V roce 2019 došlo v České republice k 4892 vloupání do domů a bytů. Renovace domova je ideální čas k instalaci chytré venkovní kamery, která umožní uživateli sledovat dění v okolí domu pomocí počítače, tabletu či chytrého telefonu i když je sám na míle daleko. 

Venkovní kamera Netatmo používá algoritmus umělé inteligence, který rozliší mezi osobou zvířetem či vozidlem a tomu přizpůsobí i upozornění zaslaná na zařízení uživatele. Pokud se skutečně jedná o nebezpečnou událost, uživatel tak může okamžitě jednat a spustit alarm či zavolat policii. Samostatná kamera Netatmo je navíc levnější, než kompletní CCTV kamerové systémy a její instalace je jednodušší. Nově je také k dostání varianta Venkovní kamery se sirénou. V případě nevítaného návštěvníka mohu pomocí mobilního telefonu spustit ohlušující alarm o síle 105 dB.

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

100 % bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů

100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů

100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. 

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.