HMD Global, výrobce telefonů Nokia, zakládá ve Finsku středisko pro výzkum a vývoj s názvem Centre of Excellence

Středisko Centre of Excellence zahájí okamžitý nábor, aby zdvojnásobilo rychlost vývoje bezpečných, spolehlivých a důvěryhodných technologií v mobilním segmentu

    • HMD Global oznamuje akvizici aktiv společnosti Valona Labs, která vyvíjí software pro mobilní, podnikovou a kybernetickou bezpečnost.
    • Tato akvizice je součástí dlouhodobého závazku společnosti HMD Global dodávat vždy bezpečná zařízení a tvoří základ zcela nového střediska Centre of Excellence ve finském Tampere. 

 

  • Nové středisko se bude specializovat na oblast software, bezpečnosti a služeb. HMD Global se tak z ryze hardwarové společnosti stává společností zaměřenou také na software.
  • Společnost okamžitě spustí nábor profesionálů z oblasti software, kteří pomohou rozvíjet služby jako je například HMD Connect.

 

Praha, 2. července 2020 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, oznamuje akvizici aktiv společnosti Valona Labs a otevření zcela nového střediska pro výzkum a vývoj s názvem Center of Excellence, které bude sídlit ve finském Tampere. Závazkem společnosti HMD Global je dodávat bezpečná, spolehlivá a důvěryhodná zařízení. S využitím odborných znalostí společnosti Valona Labs z oblasti podnikové kybernetické bezpečnosti budou chytré telefony Nokia ještě bezpečnější.

Nové středisko pro výzkum a vývoj Centre of Excellence bude sídlit v Tampere a bude se specializovat na software, bezpečnost a služby. HMD Global se tak čistě z hardwarové společnosti stane společností zaměřenou také na software. Díky tomu bude výrobce nadále schopen rozšiřovat svou jedinečnou nabídku na trhu. 

V červnu tohoto roku vstoupila společnost HMD Global do nového segmentu zavedením globální datové roamingové služby. Ta nese název HMD Connect a jejím posláním je umožnit lidem bezproblémově využívat datové služby po celém světě, bez nutnosti v jednotlivých státech měnit SIM kartu. V následujících měsících se bude nové středisko v Tampere zabývat vývojem právě této služby a zároveň začne pracovat na dalších. Mezi ty patří například vzdálené zamknutí zařízení, správa podnikové mobility, zabezpečení software mobilních telefonů, bezpečná síťová komunikace a takzvané „Black Box testování“. To prověří fungování software z pohledu běžného uživatele, který nezná strukturu programu. Výrobce má také ambice rozšířit oblast působnosti centra tak, aby v budoucnu rozvíjelo i zobrazovací a zvukové technologie. Středisko, které povede bývalý ředitel Valona Labs Ari Heikkinen, proto spustí i nábor nových talentů z této oblasti.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer ve společnosti HMD Global, sdělil:

„Věříme, že by měl být každý telefon vyroben s ohledem na bezpečnost, spolehlivost
a důvěryhodnost. Jsme proto hrdí, že můžeme oznámit akvizici aktiv společnosti Valona Labs, což je renomovaná a důvěryhodná společnost v oblasti mobilního software. 

Telefony Nokia jsou známé po celém světě díky inovacím a čistému, bezpečnému a vždy aktuálnímu systému Android s příslibem neustálého zlepšování. To je jeden z důvodů, proč si udržujeme pozici lídra v rychlosti aktualizací operačního systému. Podle výzkumu společnosti Counterpoint1 jsme ve skutečnosti nejrychlejší značkou v této oblasti a pokrýváme aktualizacemi 94 % našeho portfolia. Akvizicí aktiv společnosti Valona Labs ještě posílíme tuto pozici a budeme tak schopni nadále dostát svému slibu rychlých a pravidelných aktualizaci a tím upevňovat důvěru našich zákazníků, což je jedna z našich základních hodnot podnikání.

Jsme pyšní na naše finské kořeny a skandinávský design našich zařízení. Proto nás těší, že nové centrum bude sídlit právě v Tampere. Touto akvizicí pokládáme základní kámen výzkumného
a vývojového střediska, které změní produkty, jež v rámci našeho podnikání nabízíme.”

Nově jmenovaný Senior Director of Security and Enterprise Solutions ve společnosti HMD Global, Ari Heikkinen dodává: 

„Spolupracujeme s HMD Global již nějaký ten čas a jsem proto nadšený, že mohu oznámit, že pokračujeme v posilování našich vztahů. S novým centrem se dá říct, že kujeme železo, dokud je žhavé. Ohrožení kybernetické bezpečnosti je zvláště v době této pandemie na vzestupu a není tedy vhodnější chvíle pro posílení naší snahy o zvýšení bezpečnosti mobilních zařízení.

Město Tampere je známé jako renomovaná destinace pro technologický vývoj, zejména v mobilní oblasti. Těšíme se na využití odborných znalostí tohoto města a nové příležitosti ke spolupracím nejen s různými společnostmi, ale také s technologickou fakultou Tampere University.
S rozšiřováním bude třeba nových talentů a já osobně věřím, že to přinese mnoho příležitostí celému Finsku.” 

Harri Ojala, Director, Investments and Global Operations ve společnosti Business Tampere říká: 

„Jsme nadšeni, že můžeme přivítat společnost HMD Global, která stojí za telefony Nokia, v novém středisku Centre of Excellence v Tampere. Tampere již prokázalo, že je místem nových nápadů a inovativního myšlení. Těším se proto, jak se centrum v tomto úžasném prostředí bude rozvíjet.” 

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státech a dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.