ARICOMA Group partnerem Národního centra Průmyslu 4.0

Praha 8. 7. 2020 – ARICOMA Group ze skupiny KKCG se stala partnerem Národního centra Průmyslu 4.0. ARICOMA Group se tak připojuje k lídrům v oblasti inovací na domácím trhu, ke kterým patří například společnosti DEL, Škoda Auto, Siemens, T-Mobile, VDT Technology, ČVUT v Praze, VUT v Brně či VŠB-TU Ostrava.

„Toto partnerství vnímáme jako strategický krok k rozvoji našich firem, především AUTOCONTu a Cleverlance,“ uvedl Jan Matuš, výkonný ředitel Cleverlance. Podle něj je otevřená akademicko-průmyslová platforma, tak jak ji poskytuje Národní centrum Průmyslu 4.0, skvělým prostředím pro propojení inovačních leaderů, univerzit, firem i oborových organizací. „Máme velmi podobný cíl, a to rozvoj průmyslového standardu v České republice. Nechceme být pouhým členem, ale chystáme se velmi aktivně zapojit do práce Národního centra Průmyslu 4.0. Prostor vidíme hlavně v napojení reálných projektů v průmyslu na aktivity centra,“ dodává Matuš. Pozitiva podle něj spočívají nejen v obchodní, ale i ve vzdělávací části podnikání. Počítá se mimo jiné se spoluprací akademiků s týmy AUTOCONTu či Cleverlance.

„Na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT prostřednictvím Národního centra Průmyslu 4.0 aktivně vytváříme ekosystém pro Průmysl 4.0 v České republice. Partnery centra si proto velmi pečlivě vybíráme dle jejich inovačního potenciálu a také jejich ochotě přispět k rozvoji průmyslu a jeho transformaci,“ vysvětluje systém fungování centra Jaroslav Lískovec, ředitel NCP4.0. „ARICOMA Group včetně Cleverlance a AUTOCONTu nám do tohoto konceptu výborně zapadají,“ dodává Lískovec. 

Národní centrum Průmyslu 4.0 v současné době funguje jako nezávislý poradce, poskytuje zástupcům průmyslových firem prostor pro vyzkoušení technologií a pomáhá jim zorientovat se v aktuálních trendech. 

„Spolupráci s Národním centrem Průmyslu 4.0 připravujeme velice pečlivě déle jak rok a jsem hrdý na to, že nyní jsme partneři. Pro AUTOCONT i Cleverlance je to veliká čest a těšíme se na spolupráci,“ dodal Jan Matuš, výkonný ředitel Cleverlance.

ARICOMA Group:

Holding zastřešuje společnosti AUTOCONT, Cleverlance, DataSpring, AEC, Cloud4com a Internet Projekt. Skupina zaměstnává dvě tisícovky lidí a její celkové tržby za rok 2019 přesáhly 7,3 miliardy Kč.

Investiční skupina KKCG 

Skupina KKCG v současnosti spravuje významné společnosti, jejichž celková účetní hodnota dosahuje 6 miliard EUR. Skupina KKCG a jí vlastněné společnosti zaměstnávají kolem 6000 zaměstnanců a vyvíjejí podnikatelské aktivity v zemích Evropské unie i v USA. Skupina KKCG drží podíly například v těchto firmách: skupina MND, SAZKA Group, ARICOMA Group, US Methanol a další. 

Národní centrum Průmyslu 4.0. (NPC 4.0.)

Národní centrum Průmyslu 4.0 je otevřená akademicko-průmyslová platforma propojující inovační leadery, univerzity, firmy a oborové organizace, jejichž cílem je společně přispět k rozvoji Průmyslu 4.0 v České republice. Hraje aktivní roli při vytváření ekosystému pro Průmysl 4.0 v ČR, který je postaven na síti propojených testbedů – experimentálních továren budoucnosti. Inspiruje, spojuje a tvoří příležitosti. Společně se svými partnery poskytuje konzultace, analýzy a řešení v oblasti digitalizace s důrazem na malé a střední podniky. Pořádá odborné konference, školení a dny otevřených dveří. Centrum má v současné době více než 50 partnerů. Založil jej v roce 2017 profesor Vladimír Mařík společně s dalšími průkopníky Průmyslu 4.0. Centrum je součástí Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze.