Mezinárodní finanční společnost Barclays rozšiřuje své aktivity v Česku

Nabere na dvě stovky nových zaměstnanců

Praha, 9. červenec 2020:

Britská finanční a bankovní společnost Barclays nabírá v Česku nové kvalifikované zaměstnance. Do pražského centra excelence jich plánuje přijmout na technické pozice kolem dvou stovek. Půjde o odborníky v oblasti softwarového vývoje, projektového managementu, rizika a obchodních analýz. 

Barclays přitom mělo ještě na začátku roku 2020 v Česku 550 zaměstnanců. K prvnímu navýšení došlo letos poté, co společnosti vypršela smlouva s poskytovatelem služeb EPAM, jehož 250 zaměstnanců po vzájemné dohodě přešlo přímo pod Barclays.

„Naše operace v Praze hrají klíčovou roli v technologickém ekosystému společnosti Barclays. Díky vysoce vzdělané a kvalifikované pracovní síle spojené se skvělou infrastrukturou nám naše expanze v Praze umožní poskytovat více komplexních služeb,“ vysvětluje provozní ředitel společnosti Barclays Steve Penketh. 

Agentura CzechInvest spolupracuje se společností Barclays od roku 2015. V České republice se jedná o významné technologické centrum, které v současnosti zaměstnává přes osm stovek vývojářů v centru Prahy. CzechInvest britské firmě pomáhá zejména v oblasti lidských zdrojů, při vyřizování pobytových víz a s investičními projekty. „CzechInvest je hrdým partnerem aktivit společnosti Barclays. Je nám potěšením pokračovat ve spolupráci s touto firmou na rozvoji i kultivaci českého technologického a podnikatelské prostředí,“ uzavírá generální ředitel agentury CzechInvest Patrik Reichl.

 

 

¨