Monitory BenQ MOBIUZ kombinují herní vlastnosti s HDRi a kvalitním audiem

Praha, 14. 7. 2020 – Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel profesionálních zobrazovacích technologií, uvádí na trh herní modely monitorů EX2710 a EX2510. Novinky jsou prvními reprezentanty řady MOBIUZ, která nabízí společně HDRi, integrované reproduktory treVolo a tradiční Eye-Care technologie pro ochranu zraku.

„Herní monitory MOBIUZ pustí uzdu vaší fantazii a vtáhnou vás do hry jako nikdy předtím,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Exkluzivní inovace v podobě HDRi a vlastních reproduktorů treVolo doplňují důmyslné herní funkce a technologie Eye-Care, aby zajistily nejen potěšení, ale kompletně vás vtáhly do všeho, co herní svět nabízí.“

27palcové, resp. 25palcové displeje BenQ MOBIUZ EX2710 a EX2510 nabízí Full HD rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů a IPS panel s širokými pozorovacími úhly a 99% pokrytím barevného prostoru sRGB. Vizuální kvalita je dále podtržena technologií HDRi poskytující vynikající kontrast pro čisté přechody a jemné detaily v tmavých i světlých scénách. Do rámečku byl také integrován senzor, který aktivně detekuje intenzitu okolního světla, analyzuje zobrazovaný obsah a na základě těchto hodnot upravuje kontrast, svítivost, resp. celkové barevné podání. 

Kvalita obrazu je dále podpořena i dalšími speciálními funkcemi: Color Vibrance upravuje sytost v několika přednastavených úrovních, Black eQualizer nastavuje viditelnost v tmavých oblastech, aniž by přesvítil místa světlá a LightTuner – ekvivalent Color Vibrance – mění jas v přednastavených úrovních. Nastavení těchto funkcí a zároveň snadnou orientaci v menu uživatelům usnadňuje 5osý joystick na zadní straně monitoru.

Herní zaměření monitorů určuje také rychlá odezva 1 ms MPRT (Moving Picture Response Time), podpora FreeSync Premium a frekvence 144 Hz. Zároveň nechybí ani pokročilá BenQ Eye-Care technologie pro ochranu zraku hráčů.

Pro zajištění kvalitního zvuku disponují oba modely dvěma integrovanými 2,5W reproduktory a DSP (Digital Signal Procesor) se třemi zvukovými režimy. Tyto reproduktory byly navrženy experty na audio zařízení, kteří se podíleli na vývoji uznávaného externího elektrostatického reproduktoru BenQ treVolo.

Monitor BenQ MOBIUZ EX2710 bude k dispozici v průběhu srpna za doporučenou koncovou cenu 8299 Kč s DPH v České republice a za 299,99 euro s DPH na Slovensku.

Monitor BenQ MOBIUZ EX2510 bude k dispozici v průběhu září za doporučenou koncovou cenu 6999 Kč s DPH v České republice a za 259,99 euro s DPH na Slovensku.

Více informací najdete na stránkách www.BenQ.cz 

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”). 

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.