Zyxel na trh jako první výrobce uvádí hybridní přepínače se čtyřmi režimy správy

Přepínače řady GS2220, které lze spravovat pomocí WEB GUI, cloudu, rozhraní CLI a protokolu SNMP, svým výkonem a flexibilitou organizacím umožňují přizpůsobit svůj chod nové realitě.

Praha, 21. července 2020 — Společnost Zyxel Networks, která patří mezi leadery na trhu podnikových a domácích síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, dnes představila novou produktovou řadu GS2220. Hybridní přepínače této řady pracují na druhé vrstvě a do školních a podnikových sítí přinášejí mimořádný výkon a bezkonkurenční flexibilitu v podobě čtyř režimů správy, tj. řízení pomocí WEB GUI, cloudu, rozhraní příkazového řádku (CLI) a protokolu Simple Network Management Protocol (SNMP).

Řada GS2220 je v portfoliu společnosti Zyxel nástupcem řady GS2210 tvořené nejprodávanějšími přepínači pracujícími na druhé vrstvě

„Narušení provozu vyvolané pandemií nemoci COVID-19 nám důrazně připomenulo význam řešení, která jsou za každé situace připravena k flexibilní správě sítě,“ poznamenává Martin Bratičák, Regional Director CEE ve společnosti Zyxel Networks. „Spolehlivá síť, která se obejde bez nutnosti prvotně iniciovat cloudový management na prvku, správcům v této složité době umožňuje redukovat zbytečný společenský kontakt.“

Mezi hlavní přednosti této řady přepínačů patří kompatibilita s cloudovou platformou Nebula, díky které lze sítě přes centrální rozhraní monitorovat a spravovat odkudkoli a kdykoli. Platforma Nebula od společnosti Zyxel je vytvořena s důrazem na potřeby firem a organizací, což se projevuje vyšší efektivitou instalace, konfigurace i analytiky.

Všechny přepínače řady GS2220 dodáváme s roční licencí Nebula Pro, aby se jejich uživatelé mohli obeznámit s výhodami vzdálené centrální správy po cloudu a měli k dispozici řešení pro snadnou budoucí migraci na cloud. 

Ti, kterým řízení sítě po cloudu nevyhovuje, mohou zvolit lokální správu pomocí rozhraní WEB GUI nebo CLI, která se vyznačuje vysokou granularitou a kompletním přístupem k zápisu a čtení. Další možností je režim řízení protokolem SNMP, který poskytuje kompletní informace o správě a zásadně usnadňuje řízení síťové infrastruktury.

Stabilní, tiché a kompaktní přepínače

Vzhledem k rostoucí unifikaci datového, hlasového a video provozu, e-commerce a dalších aplikací v síti nesou přepínače pracující na druhé vrstvě stále větší břemeno konvergence. Řada GS2220 proto disponuje výrazně lepším hardwarem i softwarem pro zajištění stability, která je v případě přepínačů L2 tolik potřebná. Vedle stability se přepínače řady GS2220 vyznačují také mimořádnou spolehlivostí, ke které přispívají mimo jiné 2x silnější ochrana před elektrickým výbojem a 4x silnější ochrana před přepětím.

Uživatelé kladoucí důraz na ticho nepochybně ocení také jejich nové bezventilátorové provedení. A v neposlední řadě modely GS2220 ostatní PoE přepínače porážejí také svými kompaktními rozměry, které ušetří spoustu místa v racku.

Široká nabídka portů

Flexibilita přepínačů řady GS2220 se neprojevuje pouze možnostmi správy, ale také počtem portů. Přepínače podporují všechny možné způsoby použití na L2 vrstvě, až 44 gigabitových portů RJ45 a navíc ještě kombinované gigabitové metalické/optické SFP porty nebo dva SFP porty. Pro sítě, u kterých je kladen důraz na pokročilé L2 řídicí funkce na přístupové vrstvě, jsou k dispozici také modely s menším počtem portů. 

Bližší informace o přepínačích řady GS2220 najdete na adrese https://www.zyxel.com/cz/cs/products_services/10-28-50-port-GbE-L2-Managed-Switch-GS2220-Series/

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom domácím i firemním uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

působnost ve 150 zemích celého světa,

milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.