Hewlett Packard Enterprise dále vylepšila inteligentní datovou platformu pro svět autonomního provozu

Praha, 21. července 2020 – Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) oznámila další zdokonalení svých dvou platforem HPE Primera a HPE Nimble Storage určených k ukládání a správě firemních dat. Součástí je i další vylepšení systémů opírajících se o umělou inteligenci umožňujících sebe-opravné a sebe-optimalizující fungování napomáhající autonomnímu provozu v reálném čase. Platformy jsou k dispozici také v režimu „as a service“.

Vylepšení zahrnují:

  • Systémovou sebe-optimalizaci založenou na umělé inteligenci 
  • Rozšíření funkce Disaster Recovery 
  • Podporu technologií NVMe a Storage Class Memory

„HPE je náš dlouhodobý partner podílející se na vývoji naší nové cloudové strategie. S využitím inteligentního datového úložiště HPE Primera máme vždy 100% garanci, že všechny naše aplikace a úlohy běží plynule a bez selhání,“ říká Scott Hood, Senior Manager, Deloitte ITS, Deloitte Services LP, a dále dodává: „Díky jednoduché správě šetří čas při řízení IT a my se tak můžeme plně soustředit na samotný byznys a požadavky našich zákazníků.“

HPE proto přišla se zdokonalenými zařízeními HPE Primera a HPE Nimble Storage, kde zákazník dostává výkon i dostupnost odpovídající důležitým aplikacím a kde lze změny realizovat snadno a rychle podobně jako v cloudu. Moderní technologie Inteligentní datové platformy přinášející „Always On“ je kombinovaná se službou HPE GreenLake umožňující užití technologie flexibilně v režimu „As a Service“.  

Autonomnost a cross-stack analýza – ať se to o sebe stará samo! 

HPE InfoSight je nejvyspělejší umělou inteligencí na světě zaměřenou na IT infrastrukturu. Platforma HPE Primera na základě modelů strojového učení získaných průběžným učením se z celosvětové instalované báze predikuje případná selhání a zabraňuje jim, a to od vrstvy úložišť až po vrstvu virtuálních prostředí (VM). To umožňuje systémovou sebe-optimalizaci v reálném čase a také dynamickou optimalizaci užití zdrojů pro vysoký a predikovatelný výkon. 

Využití HPE InfoSight v HPE Nimble Storage navíc přináší zjednodušení správy VM a poskytuje zákazníkům nově i v prostředí Hyper-V cross-stack analýzu, která upozorňuje na provozní a výkonové anomálie ve vrstvách od úložiště až k jednotlivým VM. 

Téměř okamžitá obnova dat a datová ochrana pro globální lokality

HPE nabízí záruku 100% dostupnosti dat pro platformu HP Primera. Nyní navíc došlo k rozšíření funkčnosti HPE Peer Persistence (řešení pro zajištění kontinuity byznysu). Kromě synchronní datové replikace uvnitř metropolitní oblasti je nově umožněna také téměř okamžitá asynchronní datová replikace do třetí lokality kdekoliv na světě, která může být jak „on-premise“, tak
i v cloudu. Tím je zajištěna kontinuita byznysu i pro situace případné katastrofy metropolitního rozsahu, a to s RTO menším než jedna minuta. Podobně je tomu pro platformu HPE Nimble Storage, kde se dosahuje šestidevítkové (změřené) dostupnosti.

Jak u HPE Primera, tak u HPE Nimble Storage lze replikaci nakonfigurovat během několika minut, a to bez dalších poplatků za software a potřeby profesionálních služeb.

Zrychlení aplikací pomocí technologie NVMe a Storage Class Memory

HPE Primera je navržena jako víceuzlová architektura se všemi uzly aktivními a tato architektura dosahuje latence nepřevyšující 250 mikrosekund pro 75 % I/O operací. Protože HPE Primera podporuje NVMe, přináší tím robustně paralelní architekturu zajišťující zvýšenou kapacitní hustotu. Např. pro SAP HANA nyní HPE Primera právě díky NVMe zdokonalení obsluhuje dvojnásobný počet uzlů, a to za poloviční cenu.

Na rozdíl od jiných výrobců je v případě HPE Nimble Storage úložná architektura postavena tak, že užívá cache-akcelerovaného souborového systému, který optimalizuje výkonnost čtení dat pro hybridní konfigurace. A právě tato architektura byla optimalizována pro cache typu Storage Class Memory s perzistentním prostorem typu SSD. Tím se 2x zrychluje odezva, průměrná latence je pod 250 mikrosekund, a to při asi poloviční ceně oproti polím typu all-flash.

O společnosti Hewlett Packard Enterprise 

Hewlett Packard Enterprise je globální společností poskytující IT služby, implementace a konzultace, které firmám pomáhají zefektivnit podnikání využitím IT řešení a hodnoty jimi nashromážděných dat na maximum, a to kdekoliv. Společnost HPE staví na desetiletích vývoje a inovací s cílem nabídnout nejlepší možnosti, jakými společnosti mohou podnikat. HPE poskytuje jedinečná řešení s dlouholetou zkušeností v cloudových platformách a se zpracováním IT úloh na koncových bodech, které pomáhají zákazníkům rozvíjet nové obchodní modely a celkově zvýšit jejich provozní výkon. Pro více informací navštivte: www.hpe.com.