Výrobce automatických dveří RACCOON začal využívat konfigurátor Infor CPQ

Ostrava | 24. července 2020 – Společnost RACCOON, která vyrábí automatické a karuselové dveře spolu s hliníkovými konstrukcemi, začala využívat konfigurátor Infor CPQ. RACCOON nástroj nasadil ve spolupráci se softwarovou a konzultační firmou ITeuro, jejímž je dlouhodobým zákazníkem. Řešení výrazně zjednodušilo a zkrátilo obchodní proces i technickou přípravu výroby. Díky konfigurátoru je nabídka pro zákazníka připravena během několika minut. Souběžně s ní aplikace zpracuje podklady pro zakázkovou výrobu.

„Zavést konfigurátor jsme se rozhodli primárně pro automatické dveře, jelikož mají v naší firmě dlouhou tradici a značnou prodejnost. Před zavedením konfigurátoru byl proces tvorby nabídky zdlouhavý a nepružný. Následné objednávky a tvorby kompletních kusovníků pro výrobu byly časově náročné, předání informací nebylo stoprocentní. Zavedením konfigurátoru jsme nejen uvolnili ruce našemu konstrukčnímu oddělení, ale zároveň jsme eliminovali lidskou chybu a urychlili tok informací do výroby, což vedlo ke zrychlení vytváření a celkovému zlepšení nabídky našim klientům,“ říká Petr Lachman, obchodní ředitel firmy RACCOON.

Před nasazením konfigurátoru Infor CPQ bránila zrychlení obchodního procesu a růstu prodeje sortimentu závislost jednotlivých oddělení na činnostech jako specifikace vybavenosti, rozměrů, založení položky nebo i kusovníku. Nyní může obchodník komfortně, rychle a snadno nakonfigurovat bezchybnou položku. Konfigurátor následně automaticky vytvoří kusovník, který obsahuje všechny komponenty pro výrobu.

Samotná implementace trvala necelé tři měsíce. Zahájena byla v prosinci roku 2019, začátkem letošního února se už konfigurátor využíval pro automatické dveře. Následovaly práce na dalších konfiguračních modelech pro ostatní části produktového portfolia. Společnost RACCOON jak při náběhu, tak nyní při rozšiřování využití čerpá ze zkušeností sesterské firmy ISAN Radiátory. Ta sídlí ve stejném areálu a rovněž má od ITeuro konfigurátor Infor CPQ i ERP systém Infor CloudSuite Industrial (SyteLine).

„Díky konfigurátoru můžeme velmi rychle implementovat jakékoliv novinky napříč celou firmou, ihned a bezchybně předat tuto informaci výrobě a pružně reagovat na potřeby zákazníka a trhu. Jsme pár měsíců po zavedení konfigurátoru a již nyní ho hodnotíme velmi pozitivně. Jsme rádi, že jsme tento krok zvolili a konfigurátor nasadili. Přínos jsme viděli okamžitě a naplno se projeví v období stavební špičky, kdy ho určitě ocení všichni kolegové,“ dodává Petr Lachman.

O společnosti RACCOON s.r.o.

RACCOON je tradičním tuzemským výrobcem automatických, turniketových a lineárních dveří. Výrobní sortiment zahrnuje také karuselové dveře, průmyslová vrata, garážová vrata, bezpečnostní vstupy, protipožární dveře a mříže. Firma se specializuje na dodávku individuálních řešení vchodů administrativních budov, nákupních center, skladových hal, supermarketů a budov se zvýšeným požadavkem na bezpečnost. Nabídka pokrývá celý proces od zaměření objektu přes zpracování výrobní dokumentace až po realizaci s montáží a následný servis.

O společnosti ITeuro, a.s.

ITeuro je česká konzultační a softwarová společnost se sídlem v Ostravě. Na domácím a slovenském trhu už od roku 2000 implementuje světově využívaný informační systém Infor CloudSuite Industrial (SyteLine), zároveň připravuje jeho lokální jazykovou a legislativní verzi. Kromě toho ITeuro vytváří vlastní softwarová řešení pro výrobní podniky. Hlavním produktem je InduStream pro digitální sběr a distribuci dat ve výrobě a skladech, napojení na stroje, digitální podporu procesů (výroba, údržba, kvalita a další) a WMS. Společnost také poskytuje výrobním firmám související konzultační služby ke zvýšení efektivity a produktivity.