Poskytovatel hostingu, firma vshosting~ hlásí 25 % nárůst obratu v segmentu e-shopů

Praha, 28. července – Leader na poli hostingových služeb, společnost vshosting~, zaznamenala v segmentu e-commerce meziroční nárůst obratu o čtvrtinu. Během pandemie navýšila mnoha klientům kapacity, a to až o 100 %. V posledním roce eviduje zvýšený zájem o robustnější a sofistikovanější služby: nárůst rozsahu průměrného poptávaného řešení u e-commerce klientů dosáhl 30 %. Stále oblíbenějším se stává i kompletní outsourcing správy hostingu. Firma předpokládá v rámci druhé vlny pandemie minimálně stejně vysoké tempo růstu. 

Poskytovatel hostingových služeb vshosting~, který v současnosti provozuje více než 50 % českých a slovenských e-shopů, zaznamenal meziroční nárůst obratu v oblasti e-commerce o 25 %. K rychlému růstu přispělo druhé čtvrtletí roku 2020, ve kterém v rámci pandemie mnoho kamenných obchodů přesunulo svůj prodej právě do online sféry. Očekávaný odhad růstu trhu e-commerce před propuknutím koronaviru byl 15 %, reálným výsledkem je však hodnota 40 %.

Právě pandemie růst prosperující společnosti ještě urychlila. Navíc stále ještě není konec. Je veřejně známo, že drtivá většina e-shopů doslova „vystřelila“ nahoru, některé až o stovky procent. Největší nárůst byl pochopitelně u online lékáren, kde 3 ze 4 největších využívají služby právě společnosti vshosting~. Stejně vysokou míru zásluh na výsledku mají i online prodejci potravin. Nejen těmto klientům firma narychlo navyšovala kapacitu, což díky vlastnímu datacentru předzásobeném servery a dalším hardware byla schopna zajistit takřka okamžitě.

K navýšení přispěli i velcí hráči na trhu, mezi které patří zejména společnost Shopsys, vyrábějící e-shopová řešení na míru, a e-shopová platforma Shoptet. Obě společnosti využívají hostingových služeb vshosting~ a patří k nejvýznamnějším poskytovatelům a tvůrcům českých a slovenských e-shopů. Například Shoptet uvádí, že během první vlny pandemie na jejich platformě počet e-shopů přibýval dvakrát rychleji, než obvykle.

„Oproti dřívějšku zaznamenáváme u našich klientů daleko větší příklon k robustnějším a sofistikovanějším řešením. V e-commerce klienti poptávají v průměru o 30 % rozsáhlejší hostingové služby.“ říká Damir Špoljarič, CEO společnosti vshosting~. Jako hlavní důvody tohoto trendu Špoljarič vidí rostoucí důraz e-shopů na bezpečnost a spolehlivost serverové infrastruktury i příklon k novým technologiím.

„Oblíbené jsou zejména moderní technologie jako například tzv. Kubernetes a posiluje i trend outsourcingu,“ dodává obchodní ředitel vshosting~, David Lintimer. Právě outsourcing správy hostingu je v současnosti obecně velkým trendem. Dokonce již i velké e-shopy si nechávají, jak hardware, tak software, spravovat od hostingových poskytovatelů a sami se soustředí čistě na svůj hlavní byznys. Často jim i vývoj e-shopu zajišťují externí firmy. To těmto společnostem umožňuje rychleji se posouvat dopředu.

Společnost vshosting~

vshosting~ je v současné době největším poskytovatelem cloudových a managed serverových služeb v České republice a na Slovensku. Vznikl v roce 2006 a k dnešnímu dni pečuje o více jak 8 000 serverů českých i zahraničních internetových projektů většího významu. Mezi internetové servery, kterým zajišťuje vshosting~ provoz, patří například portál ČSFD.cz, velké zpravodajské servery, internetové obchody Okay, Košík.cz, Notino, Pilulka a stovky dalších, ale i společnosti jako Baťa nebo RWE. vshosting~ hostuje více jak 50 % českého a slovenského e-commerce trhu. Od roku 2018 disponuje vshosting~  také 100Gbps propojením se špičkovým TIER1 operátorem Telia Sonera.

Více informací najdete na https://vshosting.cz/about