worldee.com nabídne možnost naplánovat si celou dovolenou. Na realizaci vize olomouckého startupu nyní vsadilo 3D tiskařské duo Průša a Průša 10,5 milionu

Praha, 29. července – Olomoucký startup a digitální cestovatelský deník worldee.com, který používá tisíce dobrodruhů, chce expandovat do celého světa a stát se nejpoužívanějším nástrojem pro plánování cest. V naplňování této vize a v dalším růstu jim pomůže nová investice. Tiskařské duo Josef Průša a Ondřej Průša, vstupuje do společnosti v seedovém kole částkou 10,5 milionu korun, oba jako angel investoři. Úspěšná dvojice z Prusa Research nabízí startupu vedle finančních prostředků také pomoc s globální expanzí. worldee.com dává cestovatelům možnost sdílet, uchovávat a prezentovat svá dobrodružství, včetně fotografií a celých itinerářů. Portál vás provede kompletní cestou, od původní inspirace, až po uchování vlastních vzpomínek.

“Investice je pro nás obrovskou příležitostí a zároveň motivací udělat z worldee.com globální sociální síť a plánovač cest v jednom. To, že nám věří kluci z Prusa Research, je pro nás důkazem, že míříme správným směrem. Díky zkušenostem, které mají, a aktivnímu zájmu o worldee.com, se na spolupráci velmi těšíme. Naší vizí je budovat hlavně parťáka pro všechny cestovatele, kteří u nás naleznou inspiraci a doporučení. Věříme, že časem zdigitalizujeme celý zážitek cestovních agentur,” uvádí Tomáš Zapletal, zakladatel portálu worldee.com.

Mobilní aplikace i cestovatelský itinerář

Získané finanční prostředky chce startup využít především na vývoj produktu. Tým má momentálně dvě hlavní priority. Jednou z nich je rozšíření platformy o plánovač cest a druhou je mobilní aplikace pro Android a iOS. V současnosti projekt funguje pouze jako webová aplikace.

Nasazením plánovače se uzavře pomyslný kruh. Uživatel bude moci využívat komplexní cestovatelskou digitální platformu – od prvotní inspirace ostatními dobrodruhy, přes vytvoření vlastního itineráře a následné sdílení momentů ze samotné cesty, po uchování vzpomínek včetně fotek, videí či komentářů. Zážitek tak má uchovaný navždy, přehledně na jednom místě. worldee.com se díky tomu stává nepostradatelným pomocníkem každého dobrodruha digitální doby.

worldee.com založil Tomáš Zapletal s Tomášem Nakládalem v roce 2017 a od spuštění portálu v únoru 2019 nahráli uživatelé 15 000 cest a 200 000 fotografií. Mezi cestovatele se řadí i posádka expedice Tatra kolem světa 2. Díky investici může worldee.com více než zdvojnásobit tým a tím zásadně urychlit vývoj.

Expanze na druhou, tentokrát bez 3D tisku

Investice a mentoring od dvojice z Prusa Research má také pomoci worldee.com s expanzí do celého světa. Ondřej i Josef Průšovi s ní mají velké zkušenosti, budou tak schopni své know-how a rozsáhlou síť kontaktů předat týmu, který za worldee.com stojí. Prusa Research je jedním z předních světových hráčů na trhu s 3D tiskem. Firma se od roku 2012 rozrostla na 500 zaměstnanců, rozesílá přes 8 000 tiskáren měsíčně po celém světě, za poslední 4 roky vyrostla o 17 118 % a její tiskárny získávají pravidelně prestižní ocenění.

“worldee.com řeší přesně můj problém. Ročně absolvuji desítky cest po celém světě, a tak mi časem začal chybět nástroj, kde bych se mohl inspirovat a kde bych mohl jednoduše své vyzkoušené itineráře i s fotografiemi sdílet. Podobný nápad jsem nosil už dlouho v hlavě, takže jsem rád, že to napadlo i kluky z Olomouce. Když se naskytla příležitost projekt Tomáše Zapletala zainvestovat a zároveň se stát mentory, dlouho jsme nepřemýšleli. worldee.com pomůžeme hlavně s plánováním expanze a naším know-how s vedením globální společnosti. Zároveň se však chci zapojit i do samotného vývoje produktu, protože je mi blízký,” říká Ondřej Průša, partner v Prusa Research.

Více o worldee.com

Cílem webové platformy worldee.com je sdružovat cestovatele, kteří zde najdou místo pro uchování svých zážitků, ale také inspiraci pro vytváření dalších. Pomocí worldee.com je možné zaznamenat přesné trasy, odkud a kam jste putovali, a doplnit je o fotky, důležité cestovatelské informace a další poznámky. Následně přehledně vidíte, kolik zemí jste již procestovali a kolik jednotlivých cest jste uskutečnili. Stejně jednoduše můžete nahlédnout na profily ostatních uživatelů a inspirovat se u nich. 

Za projektem stojí olomoucký podnikatel Tomáš Zapletal, který již dříve založil a dodnes úspěšně provozuje zážitkovou půjčovnu supersportů SportDrive.cz. Svůj nápad na první komplexní sociální síť pro cestovatele realizoval v roce 2019, dnes službu využívají tisíce uživatelů z celého světa. Aktuálně je v denících zaznamenáno přes 15 000 cest, které doplňuje více než 200 000 fotografií.