Společnost QNAP představuje řadu TS-x53DU zařízení 2,5GbE NAS s čtyřjádrovým procesorem, montáží do racku a rozšířením PCIe

Tchaj-pei, Tchaj-wan, 30. července 2020 – Společnost QNAP® Systems, Inc., přední inovátor v oblasti výpočetních, síťových a úložných řešení, dnes představila řadu TS-x53DU zařízení NAS. Řada TS-x53DU má dva porty 2,5GbE RJ45, které umožňují plynulejší přehrávání multimédií a každodenní použití, a k dostání jsou modely se 4, 8 a 12 pozicemi. Řada TS-x53DU také podporuje zálohování pomocí snímků a HBS (Hybrid Backup Sync) pro lokální, offsite a cloudové zálohování.

Řadu TS-x53DU pohání čtyřjádrové procesory Intel® Celeron® J4125 2,0 GHz (s navýšením až na 2,7 GHz) a s pamětí DDR4 až 8 GB. Díky šifrování Intel® AES-NI a dvěma portům 2,5GbE RJ45 poskytuje řada TS-x53DU uživatelům rychlé a bezpečné úložiště. Slot PCIe 2.0 umožňuje uživatelům vylepšit základní funkčnost NAS instalací kompatibilní karty PCIe (jako je síťová karta, síťová/paměťová karta QM2 pro přidání SSD cache/konektivity 10GbE).

Řada TS-x53DU také naplňuje závazek společnosti QNAP vůči multigigabitovému Ethernetu a lze ji spárovat s dalšími řešeními QNAP šetrnými k rozpočtu, včetně managovatelných/nemanagovatelných switchů a síťových adaptérů.

Podniky a organizace mohou okamžitě těžit z různých aplikací TS-x53DU. Hyper Data Protector může zálohovat neomezená prostředí VMware® a Hyper-V, HybridMount a VJBOD Cloud poskytují brány cloudového úložiště, které integrují soukromé a veřejné cloudové úložiště a umožňují ukládání do lokální cache, a HBS (Hybrid Backup Sync) realizuje efektivní úlohy zálohování na lokální/vzdálené/cloudové úrovni s technologií QuDedup, která deduplikuje zálohované soubory u zdroje a optimalizuje tak využívání času, prostoru a šířky pásma. Správci také mohou využívat Centrum oznámení, které slučuje všechny systémové události a výstrahy do jedné aplikace, a Security Counselor, který vyhledává malware a doporučuje nastavení zabezpečení.

Řada TS-x53DU obsahuje flexibilní a univerzální zařízení. Jejich úložnou kapacitu lze rozšířit připojením úložných rozšiřujících jednotek TL a TR. Funkčnost řady TS-x53DU lze dále rozšířit pomocí aplikací z vestavěného centra QTS App Center, jako je hostování většího počtu virtuálních počítačů a kontejnerů, implementace profesionálního systému pro dozorování pomocí videa, centrální správa většího počtu e-mailových účtů, automatická organizace souborů atd. Uživatelé si také mohou stáhnout doprovodné mobilní aplikace do svých zařízení se systémem Android a iOS, aby mohli vzdáleně přistupovat ke svému zařízení NAS a zvýšit tak efektivitu práce.

Klíčové specifikace

  • TS-453DU-4G: 4 diskové pozice, 4GB paměť DDR4, 1U s montáží do racku
  • TS-453DU-RP-4G: 4 diskové pozice, 4GB paměť DDR4, 1U s montáží do racku, redundantní napájecí zdroje
  • TS-853DU-RP-4G: 8 diskových pozic, 4GB paměť DDR4, 2U s montáží do racku, redundantní napájecí zdroje
  • TS-1253DU-RP-4G: 12 diskových pozic, 4GB paměť DDR4, 3U s montáží do racku, redundantní napájecí zdroje 

Model s montáží do racku; čtyřjádrový procesor Intel® Celeron® J4125 2,0 GHz (s navýšením až na 2,7 GHz); dvoukanálová paměť DDR4 SODIMM; rychlovýměnné diskové pozice 3,5″ SATA 6Gb/s; 2x porty 2,5GbE RJ45 LAN; 2x porty USB 3.2 Gen 1, 2x porty USB 2.0;1x slot PCIe Gen 2 x2