LG oznamuje finanční výsledky druhého kvartálu roku 2020

Společnost statečně bojuje s nepříznivým stavem celosvětového zdraví a s ekonomickou krizí

Praha, 3.srpna 2020 – Finanční výsledky společnosti LG Electronics významně ovlivnila celosvětová pandemie. Konsolidované tržby v hodnotě 12,83 bilionu KRW (10,51 miliard USD), což je o 17,9 % méně než za stejné období v roce 2019. Provozní příjem se oproti stejnému období za minulý rok propadl o 24,1 % na 495 miliard KRW (405,65 milionů USD). Společnost nastavila opatření v rámci dodavatelského řetězce a rozložení nákladů tak, aby zvládla krizi světové ekonomiky a zdravotnictví.

The LG Home Appliance & Air Solution Company oznámila tržby za druhý kvartál v hodnotě 5,16 bilionu KRW (4,22 mld. USD) což je 15,5 % meziroční propad způsobený nižší poptávkou během pandemie. Provozní příjem 628 miliard KRW (514,23 milionů USD) se snížil meziročně o 12,5 %, a to i navzdory nejvyššímu provoznímu příjmu ve výši 12,2 %, což je nejvyšší hodnota za druhý kvartál v historii společnosti. Výhled do budoucna očekává rostoucí zájem zákazníků o zdravější životní styl.

Tržby a ziskovost LG Home Entertainment Company ve druhém kvartálu byly pod výrazným vlivem uzavřených kamenných obchodů. Prodeje byly ve srovnání s loňským rokem o 24,4 % nižší a dosáhly hodnoty 2,26 bilionu KRW (1,85 miliardy USD) a provozní zisk 112,8 miliardy (92,37 milionu USD) zaznamenal 25,9 % propad. Kromě soustavného snižování nákladů na materiál LG HE také přísně kontroluje investice do marketingu, navyšuje poměr prémiových produktů v segmentu TV. Rozšiřují se online prodeje, optimalizuje se provozní efektivita, aby se ziskovost společnosti dostala na úroveň minulého roku.

LG Mobile Communications Company zveřejnila za druhý kvartál prodeje 1,31 bilionů KRW (1,07 miliardy USD), což je oproti prvnímu kvartálu narůst 31,1 %. Tento výrazný růst je způsoben zejména uvolněním situace na světových trzích po zmírnění mimořádných opatření. Provozní ztráta 206,5 miliardy KRW (169,1 milionu USD) je nižší v porovnání s druhým kvartálem roku 2019 a také s prvním kvartálem 2020. A to díky vyšší efektivitě marketingu a větší kontrole nákladů. Globální představení LG Velvet a jeho uvedení do prodeje ve třetím kvartálu společně s novými a atraktivně naceněnými modely by měly v LG vytvořit dobrou výchozí pozici pro mobilní divizi a navýšit její prodeje i ziskovost.

LG Vehicle Component Solutions Company zaznamenala čtvrtletní tržby 912,2 miliardy KRW (746,95 milionu USD), což je 40% propad oproti stejnému období v loňském roce. Provozní ztráta za toto období 202,5 miliard KRW (165,82 milionů USD) je výsledkem omezení výroby světových značek v automotive. S obnovou provozu velkých výrobců se poptávka po autodílech ale pravděpodobně bude postupně vracet do normálu.

LG Business Solutions Company oznámila prodeje v hodnotě 1,31 bilionu KRW (1,07 miliardy USD) ve druhém kvartálu, což je propad o 12,6 % oproti minulému roku a provozní příjem se snížil na 98,3 miliardy KRW (80,49 milionu USD). Aby se s touto nepříznivou situací B2B divize LG vyrovnala, vytváří nové obchodní příležitosti v rámci nového trendu bezkontaktního obchodu (untact), rozšiřuje své prodeje prémiového digitálního značení, posiluje svou pozici na trhu solárních modulů a posiluje svou pozici na trhu práce a vzdělávání na dálku.

Směnné kurzy pro 2. čtvrtletí 2020

Výsledky neauditovaných čtvrtletních příjmů společnosti LG Electronics jsou založeny na IFRS (Mezinárodní standardy účetního výkaznictví) za období tří měsíců, které končí termínem 30. června 2020. Částky v korejských wonech (KRW) se převádějí na americké dolary (USD) průměrným kurzem tříměsíčního období odpovídajícího příslušnému čtvrtletí – 1 221,24 KRW za 1 USD.

Konferenční hovor o finanční zprávě

LG Electronics pořádá 30. července 2020 v 16:00 korejského času konferenční hovor v korejštině/angličtině. Účastníci konferenčního hovoru se připojují na telefonním čísle +82 31 810-3130 a pro připojení musí zadat kód 6418#. Na stránce http://pin.teletogether.com/eng se můžete s výše uvedeným kódem předběžně registrovat. Před konferenčním hovorem bude na stránkách LG Electronics (https://www.lg.com/global/investor-relations-reports) zveřejněna prezentace ke stažení.

O společnosti LG Electronics 

Společnost LG Electronics Inc. je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, s působností na 140 místech a s více než 70 000 pracovníky po celém světě. S celosvětovým obratem v roce 2019 ve výši 53 miliard dolarů, se LG skládá z pěti společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions and Business Solutions. Společnost LG je předním světovým výrobcem televizorů, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení, včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ podporující umělou inteligenci.Nejnovější zprávy společnosti LG naleznete na adrese www.LGnewsroom.com