NETGEAR doplňuje svou řadu mesh systémů Orbi WiFi 6 o nový model

Praha, 3. srpna 2020 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, rozšiřuje svou řadu bezdrátových mesh systémů Orbi Wi-Fi 6 o nový model. Novinka nabízí rychlé a spolehlivé bezdrátové připojení pro až 40 zařízení současně v rozsahu až 697 m2. To vše za atraktivnější cenu.

Nový mesh systém Orbi RBK753 je navržen tak, aby odpovídal současným i budoucím požadavkům všech moderních domácností. Zařízení je vybaveno patentovanou třípásmovou Wi-Fi technologií FastLane3 s 8 streamy, která využívá vyhrazený bezdrátový 5GHz kanál pro vzájemnou komunikaci mezi routerem a satelity. Tato technologie v kombinaci s nejnovějším Wi-Fi standardem Wi-Fi 6, výkonným čtyřjádrovým 1,4GHz procesorem a technologiemi MU-MIMO a Beamforming poskytuje vysoce spolehlivé internetové připojení o celkové kombinované rychlosti až 4,2 Gb/s (0,6 Gb/s + 1,2 Gb/s + 2,4 Gb/s). Uživatelé se tak mohou těšit na vysoce kvalitní a plynulé streamování médií ve 4K/8K rozlišení, hraní online her či videokonference bez přerušení.

Špičkové pokrytí celé domácnosti v rozsahu až 697 m2 obstarává šestice výkonných interních antén se zesilovači, umístěných v routeru i satelitu. Součástí obou zařízení jsou také tři gigabitové ethernetové LAN porty umístěné na routeru a dva na každém ze satelitů. V případě potřeby lze rychlost přenosu dat navýšit pomocí vzájemné agregace LAN portu a WAN portu (router).

Snadné nastavení a správu mesh systému RBK753 zajišťuje mobilní aplikace NETGEAR Orbi. Jejím prostřednictvím uživatel získává přehled o stavu jeho domácí sítě a připojených zařízení s možností jejich vzdálené správy, včetně vytvoření sítě pro hosty a testu rychlosti připojení. Mesh systém lze ovládat také hlasem, a to pomocí služeb Amazon Alexa a Google Assistant.

Vysokou ochranu sítě i veškerých zařízení k ní připojených poskytuje pokročilé zabezpečení NETGEAR Armor, které je aktivně chrání před kybernetickými hrozbami, jako jsou ransomware, malware, botnety a další. Služba aktivně blokuje známé škodlivé stránky a aplikace a zároveň vždy okamžitě zašle upozorní v případě, kdy některý z uživatelů navštíví webové stránky pokoušející se infikovat zařízení či ukrást osobní údaje. NETGEAR Armor je dostupný první měsíc zdarma, následně je potřeba zakoupit roční předplatné ve výši 69,99 USD (1 612 CZK/ 62 EUR).

Model RBK753 RBK853
Maximální kombinovaná rychlost připojení AX4200 (600 + 1 200 + 2 400 Mb/s) AX6000 (1 200 + 2 400 + 2 400 Mb/s)
Fronthaul 5 GHz 2×2, 2,4 GHz 2×2 5 GHz 4×4, 2,4 GHz 4×4
Backhaul 5 GHz 4×4 5 GHz 4×4
Port WAN 1GbE 2,5GbE
Port LAN (router) 3x 1GbE 4x 1GbE
Port LAN (satelit) 2x 1GbE 4x 1GbE
Počet pásem/streamů 3/8 3/12
Rozsah pokrytí 697 m2 697 m2

Cena a dostupnost

Nový model mesh systému Orbi je k dostání v kombinaci jednoho routeru a jednoho (RBK752) či dvou (RBK753) satelitů. Zakoupit ho lze v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 14 482 korun/557 euro s DPH (RBK752) a 20 306 korun/781 euro s DPH (RBK753).

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.