Galaxy Watch3 a Galaxy Buds Live přicházejí na trh

Zůstaňte i v této nelehké době produktivní, komunikativní a zdraví s nejnovější nositelnou elektronikou Samsung Galaxy

Praha, Česká republika – 5. srpna 2020 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd, dnes na konferenci Samsung Unpacked uvedla nové hodinky Galaxy Watch3 a sluchátka Galaxy Buds Live. Galaxy Watch3 jsou chytré hodinky nové generace s nadčasovým řemeslným zpracováním a nejmodernějšími funkcemi sledování zdraví a celkové kondice. Galaxy Buds Live představují nejnovější tvar skutečně bezdrátových sluchátek True Wireless, která se mohou pochlubit stylovým a ergonomickým designem ve spojení s prvotřídní zvukovou technologií. 

Galaxy Watch3 a Galaxy Buds Live jsou užitečné nástroje k udržení životního stylu a každodenních aktivit i v současných podmínkách. Obě zařízení jsou plně integrována do širšího ekosystému Galaxy, který vám pomůže zdravěji žít, lépe komunikovat a vytěžit maximum z chytré technologie. 

„Nositelná elektronika, označovaná jako Wearables, patří mezi nejrychleji se rozvíjející technologická odvětví a toto tempo se stále zvyšuje. V posledních měsících jsme na trhu zaznamenali obrovský nárůst poptávky, protože lidé si pořizují chytré hodinky a sluchátka, aby jim pomohly dobře zvládat ‚novou normalitu‘“, říká Dr. TM Roh, prezident a vedoucí oddělení mobilních komunikací Samsung Electronics. „Během pouhých sedmi let od představení našich prvních chytrých hodinek jsme se stali lídrem v oblasti nositelných inovací. Na základě tohoto úspěchu se dnes zaměřujeme na vytváření dalších inovativních a užitečných funkcí v kombinaci s odvážným designem a vyspělou technologií, kterou si naši zákazníci zvykli očekávat.“

Galaxy Watch3: Řiďte svůj život pomocí pokročilých technologií na podporu zdraví

Galaxy Watch3 se mohou pochlubit veškerými atributy luxusních hodinek a jsou dostatečně pohodlné, aby se daly nosit po celý den. Mají nadčasový design a jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, jako je nerezová ocel a kvalitní kůže. Poprvé bude k dostání také odolný i elegantní titanový model. Galaxy Watch3 mají oblíbený ovládací otočný rámeček ciferníku (lunetu), známý z dřívějších modelů. Pouhým otočením rámečku můžete snadno přepínat mezi widgety, otevírat aplikace a procházet notifikace. Ve srovnání s původním modelem Galaxy Watch jsou Galaxy Watch3 o 14 % tenčí, 8 % menší a 15 % lehčí, a přitom mají větší displej. Vzhled ciferníku se dá přizpůsobit tak, aby dokonale odrážel osobní styl. V obchodě Galaxy Store si můžete vybrat z více než 80 000 ciferníků nebo si navrhnout vlastní. Knihovna obsahuje kombinací 40ti rychlých zástupců umožňující přidat na ciferník informace, které jsou pro vás nejdůležitější.

S každou novou verzí se funkce Galaxy Watch rozšířily a Galaxy Watch3 nyní nabízí také nové možnosti při sledování zdraví a celkové kondice. Připravovaná funkce měření kyslíku v krvi (SpO2) bude průběžně sledovat saturaci kyslíkem k hodnocení účinku cvičení a celkového zdravotního stavu. K přivolání pomoci v případě, že nečekaně upadnete, přichází Galaxy Watch3 s novou funkcí, která dokáže rozpoznat potenciální pád a zaslat zprávu s SOS vybraným kontaktům

Začít pravidelně cvičit může být obtížné. Pomoc nabízí například nástroj k sledování běžecké formy. Analýza běhu umí nabídnout zpětnou vazbu v reálném čase i vyhodnocení po tréninku, což pomáhá zlepšit formu, zvýšit výkon a zabránit zranění. Chcete-li sledovat stav své kondice, budete mít brzy snadný přístup k hodnotám VO2 max, které jsou měřítkem schopnosti těla maximálně využívat kyslík. S aplikací Samsung Health, která obsahuje knihovnu více než 120 různých videocvičení, si můžete zřídit všestranné domácí fitness centrum. Jednoduše vyberte rutinní trénink na smartphonu Galaxy, přeneste ho do chytré televize Samsung Smart TV a Galaxy Watch3 se postarají o zbytek. Automaticky pak sledují, jak cvičíte. Samsung nezapomíná ani na to, že dobrý odpočinek je stejně důležitý jako cvičení, a proto vyvíjí funkce pro kontrolu spánku již od prvního modelu uvedeného na trh v roce 2014. Galaxy Watch3 nyní nabízejí zcela nové hodnocení spánku a informace, které vám pomohou dosáhnout lepšího odpočinku.

Bezproblémová kompatibilita mezi Galaxy Watch3 a dalšími zařízeními Galaxy, včetně Galaxy Note20, dále zvyšuje vaše možnosti využití mobilních zařízení. Můžete nastavit automatické odpovědi u zpráv i obrázků a snadno si prohlížet emotikony a fotografie přímo na svém zápěstí. Můžete také lehce ovládat svoje mobilní aktivity. Přehrávejte si oblíbenou hudbu z telefonu pomocí ovládacího otočného rámečku ciferníku a používejte jednoduchá gesta rukou, například zatínání a rozevírání pěsti k přijetí hovoru nebo otáčení zápěstí k ztlumení alarmů a příchozích hovorů. Pro ty, kdo tráví delší dobu bez svého telefonu, jsou k dostání také LTE modely, které umožňují přijímat hovory a zprávy, streamovat oblíbené seznamy skladeb a skýtají přistup k oblíbeným aplikacím i na cestách.

Galaxy Buds Live: Zůstaňte stále ve spojení a dobře naladěni

Sluchátka Galaxy Buds Live se vymykají konvenčnímu designu – jejich jedinečná estetika nepřipomíná nic, co jste kdy viděli nebo nosili. Společnost Samsung přepracovala tradiční design sluchátek do uší, díky kterému sluchátka nevyčnívají z uší a vypadáte s nimi mnohem přirozeněji. Jejich ergonomický zaoblený design odpovídá tvaru ucha, takže jsou dostatečně pohodlná i k celodennímu nošení. Aby vám dobře padla, můžete si je přizpůsobit dvěma velikostmi křidélek

Sluchátka Galaxy Buds Live byla navržena s cílem přinášet živý, přirozený zvuk. Vznikla spojením zkušeností společnosti AKG se zpracováním zvuku a dosavadních hardwarových inovací společnosti Samsung a nabízejí skutečně pohlcující zvukový zážitek. Použití 12 mm akustického měniče a technologie Bass Duct vytváří hluboký a bohatý zvuk, abyste si mohli vychutnat hudbu přesně podle záměru interpreta. Díky třem mikrofonům a jednotce pro výběr hlasu se sluchátka zaměří na váš hlas a zajistí, že bude v telefonu vždy hlasitě a zřetelně slyšet. Sluchátka jsou vybavena aktivním potlačením hluku (ANC) pro otevřený typ, což vám umožní odstínit rušivé zvuky, jako jsou projíždějící auta nebo hlučná pračka, a přitom stále vnímat důležitá oznámení a konverzace. 

Galaxy Buds Live nabízejí příjemný poslech a pohodlné připojení k řadě kompatibilních zařízení, mezi kterými se dá snadno přepínat bez nutnosti odpojování a opětovného připojování sluchátek. Po spárování s nejnovějšími zařízeními Galaxy se vám otevře celý svět nových možností. Nahrávejte křišťálově čistý zvuk do svého videa na Galaxy Note20 pomocí Galaxy Buds Live jako bezdrátového mikrofonu. Použijte herní režim Game Mode, po snížení zpoždění zvuku – s dynamickým AMOLED 2X displejem na Galaxy Note20 – získáte mnohem hlubší herní zážitek. Pomocí nové funkce Buds Together můžete také 

snadno sdílet hudbu s přáteli, a to bez omezení kvality zvuku. 

Kvůli pohodlnější navigaci nabízí Galaxy Buds Live intuitivní dotykové PUI (fyzické uživatelské rozhraní) pro dotykové ovládání a také hlasové ovládání Bixby voice wake-up, které umožňuje vybírat hudbu, otevírat aplikace a posílat zprávy bez použití rukou a vizuální kontroly. Galaxy Buds Live mají také dlouhou výdrž baterie. Při plném nabití zvládnou sluchátka 6 hodin přehrávání a nabíjecí pouzdro umožní několikanásobné dobíjení, kterým lze přidat dalších 15 hodin poslechu. Když potřebujete dobíjet rychle, můžete po pouhých 5 minutách nabíjení dosáhnout až 1 hodiny poslechu.

Ceny a dostupnost

Hodinky Galaxy Watch3 se začnou prodávat v České republice od 7. srpna v Bluetooth i LTE verzi dvou velikostech – 41 mm (bronzová a stříbrná barva) a 45 mm (černá a stříbrná barva). Ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku budou k dispozici ke koupi i hodinky Galaxy Watch3 v provedení z titanu.

Maloobchodní ceny hodinek Galaxy Watch3

Galaxy Watch3 45mm BT – 12 499 Kč

Galaxy Watch3 45mm LTE – 13 499 Kč

Galaxy Watch3 41mm BT – 11 499 Kč

Galaxy Watch3 41mm LTE – 12 999 Kč

Galaxy Watch3 45mm BT TITAN – 17 499 Kč 

Sluchátka Galaxy Buds Live budou k dispozici od 21. srpna za doporučenou maloobchodní cenu 5 499 Kč. K dostání budou v černé, bílé a bronzové barvě.

Další informace o Galaxy Watch3 a Galaxy Buds Live najdete na adrese:
Galaxy Watch3: https://www.samsung.com/cz/wearables/galaxy-watch3-r840/  

Galaxy Buds Live: https://www.samsung.com/cz/wearables/galaxy-buds-live-r180/  

Fotografie, videa, vizuály a infografiky Galaxy Buds Live jsou ke stažení ZDE.

Fotografie, videa, vizuály a infografiky Galaxy Watch3 jsou ke stažení ZDE.

Specifikace hodinek Galaxy Watch3 a sluchátek Galaxy Buds Live

Hodinky Galaxy Watch3
Barva Nerezová ocel: 45mm: černá, stříbrná; 41mm: bronzová, stříbrná

Titan: černá

Materiál Pouzdro z nerezové oceli s kvalitním koženým řemínkem

Titanové pouzdro s kovovým řemínkem

Rozměry

a hmotnost

Velikost 45 mm: 45 × 46,2 × 11,1 mm, 53,8 g (nerezová ocel)/43 g (titan)

Velikost 41 mm: 41 × 42,5 × 11,3 mm, 48,2 g (nerezová ocel)

*měřeno bez řemínku

Displej Velikost 45 mm: 1,4″ (34 mm)/41 mm: 1,2″ (30 mm)

360 × 360 Super AMOLED, Full Color Always On Display,

Corning® Gorilla® Glass DX

Baterie Velikost 45 mm: 340 mAh/41 mm: 247 mAh

Bezdrátové WPC nabíjení

Procesor Exynos 9110 Dual core 1,15 GHz
Operační systém Tizen OS 5.5
Paměť 1 GB RAM + 8 GB interní paměť
Konektivita LTE*, Bluetooth v5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC, GPS/Glonass/Beidou/Galileo *U LTE modelů je k dispozici jen LTE připojení
Senzory Akcelerometr, barometr, gyroskop, senzor světla,
optický senzor srdečního tepu.
Odolnost vodotěsnost 5 ATM (50 m) + krytí IP68/MIL-STD-810G
Kompatibilita Android: Android 5.0 a vyšší, RAM 1,5 GB a vyšší / iOS: iPhone 5 a vyšší, iOS 9.0 a vyšší

 

Sluchátka Galaxy Buds Live
Rozměry a hmotnost Sluchátka: 16,5 × 27,3 × 14,9 mm, 5,6 g

Nabíjecí pouzdro: 50 × 50,2 × 27,8 mm, 42,2 g

Akustický měnič 12mm měnič
Mikrofony 3 mikrofony (2 vnější + 1 vnitřní)
Kapacita baterie Sluchátka: 60 mAh 

Nabíjecí pouzdro: 472 mAh

Doba hraní 6 hodin/celkem 21 hodin (funkce ANC nebo Bixby Voice Wake-up zapnuté)

5,5 hodin/celkem 20 hodin (funkce ANC a Bixby Voice Wake-up zapnuté)

8 hodin/celkem 29 hodin (funkce ANC a Bixby Voice Wake-up vypnuté)

Doba hovoru22 4,5 hodiny/celkem 17 hodin (funkce ANC zapnutá)

5,5 hodin/celkem 19 hodin (funkce ANC vypnutá)

Dobíjení 1 hodina hraní po 5 minutách rychlého nabíjení

Bezdrátové nabíjení s certifikací Qi

Konektivita Bluetooth v5.0

Kodek: Scalable (proprietární kodek Samsung), AAC, SBC

Senzory Akcelerometr, infračervený senzor, Hallův senzor, senzor dotyku, senzor uchopení, VPU (Voice Pickup Unit – jednotka pro zachycování hlasu)
Kompatibilita Android: Android 5.0 a vyšší, RAM 1,5 GB a vyšší/iOS: iPhone 7 a vyšší, iOS 10.0 a vyšší
Odolnost proti vodě IPX2

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.