Nový Huawei MatePad přichází do ČR

V České republice se dostává do prodeje nový tablet Huawei MatePad s 2K FullView displejem, obrovskou baterií a zvukovým systémem Harman Kardon se čtyřmi reproduktory pro podmanivý prostorový zvuk.


MatePad má 10,4“ IPS displej s rozlišením 2 000 x 1 200 px a v kompaktním těle, které se navíc dobře drží. Osmijádrový procesor Kirin 810 se dvěma výkonnými jádry na frekvenci 2,27 GHz a šesti podpůrnými na frekvenci 1,88 GHz se starají v kombinaci se 4 GB operační paměti o bezproblémový chod. Vnitřní paměť má velikost 64GB, kterou lze ještě zvětšit až o 512 GB s paměťovou microSD kartou.

Baterie o kapacitě 7 250 mAh udrží MatePad v pohotovostním režimu až měsíc. Při sledování videa nebo procházení webu vydrží až 12 hodin.

Hlavním zdrojem aplikací pro všechna nová mobilní zařízení Huawei je AppGallery, obchod s aplikacemi od Huawei, ve kterém se setkáte s vašimi oblíbenými aplikacemi, ale i se zbrusu novými užitečnými a zábavnými aplikacemi v přehledném rozhraní.

MatePad přichází do prodeje s operačním systémem EMUI 10.1, který je založen na systému Android 10, v šedé barvě a dvou variantách – s Wi-Fi modulem za doporučenou cenu 8 999 Kč a ve variantě LTE za doporučenou cenu 9 999 Kč.