Až 31 nákupních tašek s potravinami… Kam s nimi?

Pestré portfolio chladniček Whirlpool s extra velkým objemem a novinky v kategorii

Velké chladničky s šířkou nad 70 cm mají smysl už u čtyřčlenných, a samozřejmě ještě početnějších rodin. Na trhu najdete velkokapacitní volně stojící i vestavné modely pro jakýkoliv životní způsob, vhodné nejen do velkých kuchyní, ale i do těch v bytech. Potěší nejen obrovskou skladovací kapacitou a komfortním uspořádáním, ale i špičkovými technologiemi a podmanivým designem. A rozumnou cenou. 

Podle čeho vybírat chladničku

Když hledáte novou chladničku, zpravidla první, co řešíte je velikost. Platí jednoduché pravidlo: co člen domácnosti, to asi 50 litrů chladicího a 15 litrů mrazicího prostoru. Čtyřčlenná rodina tak potřebuje spotřebič nejméně s 200l chladničkou a 60l mrazákem. Následuje zpravidla otázka, zda zvolit volně stojící nebo vestavný spotřebič. Neplatí přitom tak docela zažitý mýtus, že vestavné modely jsou příliš malé – na trhu jsou i takové, co vykouzlí až 395 l úložného prostoru. Dalším hlediskem je úspornost (volte nejméně modely ve třídě A+), hlučnost (ta by měla být pod 39 dB), a estetika – zde kralují volně stojící modely v čele s „amerikami“ a dvoudveřové modely s atraktivní povrchovou úpravou, zajímavými madly nebo skrytými úchyty a digitálními dotykovými displeji ve dveřích. 

Technologie k vašim službám

Neméně podstatné je to, co není vidět – tedy technologie. Inteligentní senzorová technologie 6. SMYSL nepřetržitě  sleduje výkyvy teploty ve vnitřním prostoru (například po otevření dveří) a rychle obnovuje ideální podmínky pro skladování potravin jak v chladničce, tak v mrazničce. Spolu se systémem Multiflow, zajišťujícím rovnoměrné proudění vzduchu a vlhkosti v chladicí i mrazicí části, zásadně přispívá k prodloužení čerstvého stavu potravin i úspoře energie. 

Ideální prostředí pro skladování potravin zajišťuje i nejpokročilejší chladicí technologie Dual NoFrost se dvěma nezávislými okruhy pro mrazničku i chladničku. V mrazničce se nevytváří námraza a není ji třeba odmrazovat, nedochází ani k mísení pachů mezi chladničkou a mrazničkou. Nezávislá činnost chladničky a mrazničky navíc umožňuje regulovat vlhkost v chladničce na ideálních 85 %. Potraviny si tak uchovávají své přirozené chuti a vůně, ovoce a zelenina vydrží čerstvé až 15 dní a můžete je navíc skladovat kdekoliv v chladničce, a to i vybalené. Systém Dual NoFrost tak značně prodlužuje čerstvost  potravin, ale navíc je i velmi účinný a úsporný, a tak vás nepřekvapí ani účet za elektřinu. 

Užitečným zařízením mrazniček s technologií LessFrost je pak speciální deska StopFrost, která na sebe váže námrazu. Tu stačí místo složitého odmrazování jednou měsíčně opláchnout pod tekoucí vodou – a během minuty je hotovo!  

Speciální úložné prostory

Co by byla chladnička bez dobře rozvrženého vnitřního prostoru s rychlým a jednoduchým přehledem o všem, co jste do ní uložili? Čerstvé maso, ryby a jiné choulostivé potraviny patří do speciální zásuvky FreshBox0°, což je zóna s teplotou okolo nuly. Ovoce a zelenina patří nejníž, do zásuvky FreshBox+, která by měla mít ideálně možnost regulace vzdušné vlhkosti. Ty nejprémiovější modely značky Whirlpool mají i antibakteriální podložku FreshPad pohlcující přebytečnou vlhkost z ovoce a zeleniny, které mohou zůstat čerstvé až 15 dní. Některé modely mají i dvě takovéto speciální zásuvky přes celou šířku spotřebiče. U modelů s šířkou 70 a více cm tak jde opravdu o obří skladovací prostor. Praktické jsou i držáky lahví „2v1“, které umožňují současně i pohodlné skladování jídla. Pro ty, kdo mění své potřeby, je ideální americká chladnička s mrazícím oddílem FlexiFreeze s volitelnou teplotou -7 °C,
-12 °C nebo -18 °C.  

Jen pár centimetrů tady a tam, a spousta prostoru navíc …

Ve snaze získat co největší úložnou kapacitu máme v zásadě jen tři spojence, které můžeme výhodně propojit: šířku, výšku a hloubku. Ač se to na první pohled nezdá, jejich chytrými kombinacemi vznikla celá řada zajímavých spotřebičů v šířce 70 cm, které efektně zapadnou do jakéhokoliv prostoru a dobře si rozumějí s typickými architektonickými liniemi, které kralují současným kuchyňským trendům. A to jak v kategorii samostatně stojících dvoudveřových chladniček, tak i stále oblíbenějších „amerik“. Na trhu je dokonce i jedna naprostá specialita: největší kombinovaná chladnička, která za svůj nenasytný „apetit“, díky němuž pojme až 558 l potravin, vděčí unikátní šířce 84 cm.

Velká chladnička s výškou 201 cm vhodná i do menšího bytu

Máte menší byt, kde bojujete o každý centimetr, a přitom byste měli rádi po ruce větší množství čerstvých i mrazených potravin? Pak by pro vás mohla být ideální kombinovaná volně stojící chladnička Whirlpool W9 931D IX v elegantním designu s displejem ve dveřích, nejpokročilejší                                    technologií Dual NoFrost a s úctyhodným vnitřním objemem 349 l v nejúspornější energetické třídě A+++. Díky kompaktnímu rozměru se pohodlně vejde i do bytu – svůj objem získává směrem do komfortní výšky 201 cm, a hloubkou 65,5 cm. 

I vestavné chladničky dovedou překvapit velkým objemem

Zatímco standardní kombinovaná chladnička pro vestavbu je vysoká 177 cm, na trhu jsou i modely, které přidávají cenné litry vnitřní skladovací kapacity tím, že jsou vyšší, jako například model Whirlpool ART 9811/A++ SF s objemem 308 litrů. Při své výšce 193,5 cm nabízí i při standardní šířce 54 cm až o 30 % větší úložný prostor, než běžné vestavné chladničky. Dokonce až o 40 % větší kapacitu, než standardní vestavěné chladničky, nabízí model Whirlpool SP40 802 EU, což je chladnička
o nadstandardní šířce 69 cm s výškou 193,5 cm. Pojme úctyhodných 395 l potravin, o jejichž perfektní stav se starají mj. technologie 6. SMYSL FreshControl a Direct Cool s technologií Less Frost; odmrazování je hračka díky speciální kumulační desce StopFrost. Má extra velkou a dobře přístupnou zásuvku na ovoce a zeleninu s kovovými kolejničkami, praktickou nulovou zásuvku FreshBox0° a řadu dalších vymožeností.       

Více na www.whirlpool.cz

O společnosti Whirlpool Corporation

Whirlpool Corporation (kód na burze NYSE:WHR) je největším výrobcem velkých domácích spotřebičů na světě, s ročními tržbami okolo 21 mld. dolarů, s 92 tisíci zaměstnanci a 65 výrobními a technologicko-výzkumnými středisky po celém světě (v roce 2018). Společnost prodává spotřebiče značek Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit, Hotpoint a spotřebiče dalších významných značek téměř ve všech zemích světa. 

V regionu EMEA (Evropa, Střední Východ a Afrika) společnost zaměstnává asi 21 tisíc pracovníků, prodává ve více než 30 zemích a svoje výrobní závody má v sedmi státech. Whirlpool EMEA je provozní částí společnosti Whirlpool Corporation. Centrála společnosti Whirlpool pro Evropu se nachází v Italském Peru (provincie města Milán). Další informace o společnosti získáte na webových stránkách WhirlpoolCorp.com; společnost je aktivní I na sítích LinkedIn a Twitter.