Agentura Grunex koupila portál PCTuning.cz

18. 8. 2020 – Agentura Grunex, specializující se na marketingové a PR aktivity se zaměřením na počítačové hráče a eSport, koupila od EMPRESA MEDIA Jaroslava Soukupa IT portál PCtuning.cz. Cílem v červenci dokončené akvizice je významně posílit mediální dosah na vysoce bonitní skupinu příznivců informačních technologií a zároveň umožnit klientům širší a provázanější kampaně. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Na počítačové fanoušky zaměřený portál PCTuning.cz je další z řady akvizic, které Grunex v poslední době na mediálním trhu realizoval. Po koupi podílu v herním pořadu Re-Play a loňském převzetí tuzemského herního portálu Hrej.cz a řady komunitních webů nyní cílí i na klasické příznivce informačních technologií. 

„Portfolio Grunex médií se doposud zaměřovalo zejména na gaming a eSport, se kterým však hardware velmi úzce souvisí,“ říká Martin Liberský, jednatel a spolumajitel agentury Grunex, a doplňuje: „Koupě PCtuning.cz nám umožní efektivně oslovit právě tuto příbuznou skupinu čtenářů.“

Grunex přitom počítá se zachováním stávajícího osazenstva redakce v čele se zkušeným šéfredaktorem i dalšími matadory Michalem Rybkou, Zdeňkem Obermaierem, Adamem Vágnerem a dalšími členy. Zároveň plánuje investice do rozvoje webu, zejména jeho kompletní inovaci. 

„V současnosti pracujeme na aktualizaci našeho největšího herního webu Hrej.cz a hned po něm přijde na řadu PCTuning.cz. U obou médií navíc novými weby, které budou plně responzivní a budou splňovat soudobá očekávání čtenářů, chceme přinést nejen nový moderní vzhled, ale s ním i koncept a obsah. Jsme si vědomi i rostoucího zájmu o videoobsah, na který se budeme zaměřovat výrazně více než doposud,“ říká Martin Liberský.

O agentuře Grunex

Agentura Grunex působí na trhu od roku 2009. Patří mezi přední poskytovatele marketingových a PR služeb se specializací na klienty zaměřené na cílovou skupinu počítačových hráčů. Provozuje také významná lokální herní média, jako například e-sport portál Grunex.com, herní portál Hrej.cz, největší tematické tuzemské komunitní portály TryHard.cz a Dota2.cz a také řadu herních facebookových stránek a skupin. Od roku 2016 spoluvlastní televizní herní pořad Re-Play. Od roku 2020 je součástí Grunexu i IT portál PCTuning.cz. Celkový měsíční zásah agentury je přes 450 tisíc unikátních čtenářů na vlastních webových portálech a přes 580 tisíc fanoušků na herních facebookových stránkách a skupinách. V posledních letech se agentura zaměřuje také na gamingové a eSport projekty v online i offline podobě; v roce 2020 zajišťuje organizaci i největší česko-slovenské ligy elektronických sportů Sazka eLEAGUE.

O portálu PCTuning.cz

Portál PCtuning.cz je s dvaadvacetiletou historií jedním z klíčových tuzemských online magazínů, zaměřených na uživatele osobních počítačů. Jeho součástí jsou novinky z oblasti hardwaru, softwaru a multimédií, doplněné o podrobné testy a autorské úvahy na populární témata. Disponuje také rozsáhlou čtenářskou základnou, která si vyměňuje své zkušenosti v rámci mnoha diskusních sekcí.