Ericsson: Nasazení platformy Kubernetes ve fyzické infrastruktuře šetří náklady

Současným průmyslovým trendem je nasazení orchestrační vrstvy pro kontejnerovou aplikační architekturu Kubernetes (K8s) ve virtuálních strojích hostovaných na virtualizované platformě v rámci NFVI (Network Functions Virtualization Infrastructure) řešení. Tento přístup nasazení funguje dobře jako přechodný krok pro zavedení nativních cloudových aplikací. Zatím nasazení orchestrační vrstvy Kubernetes ve virtuálních prostředích ale zvyšuje náklady na cloudovou infrastrukturu.

Pro zjednodušení nasazení K8s a využití všech výhod a účinnosti příslibu cloudové nativní technologie je třeba optimalizovat základní cloudovou infrastrukturu jako takovou. Proto společnost Ericsson nedávno uvedla na trh nové řešení cloudové infrastruktury optimalizované pro nativní cloudové aplikace.

Řešení Ericsson Cloud Native Infrastructure využívá fyzickou infrastrukturu nativního cloudu, což znamená, že v cloudu není potřeba žádná virtualizační vrstva. Místo toho jsou nativní cloudové aplikace rozmístěny v kontejnerech běžících přímo na fyzické infrastruktuře. Díky tomu je implementace sítě výrazně jednodušší. Nicméně funkce virtuální sítě (VNF) budou stále existovat po celá léta a budou i nadále běžet na NFVI.

Jaké jsou výhody nasazení platformy Kubernetes přes fyzickou infrastrukturu?

  • Nasazení a operace v síti jsou jednodušší díky snadnější správě zdrojů cloudové infrastruktury. Fakt, že virtualizační vrstva není součástí cloudu, vede ke zvýšení efektivnosti. Snížená složitost vede také k rychlejší izolaci a odstraňování potenciálních závad.
  • S odstraněním virtualizační vrstvy se výrazně sníží režijní náklady. Nyní je k dispozici více výpočetních a úložných prostředků pro nasazení aplikací, čímž se zvyšuje efektivita hardwaru. To je zvláště důležité pro edge computing.
  • Další velkou výhodou je, že virtualizační software nevyžaduje žádné licenční poplatky za využití software. To vede k podstatným úsporám.
  • Nasazení na fyzické infrastruktuře zaručuje také lepší a spolehlivější výkon aplikací, protože kritická místa, jako je operační systém hostitele a virtuální přepínače, jsou odstraněna.
  • Automatizovaná správa aplikací a plynulé zavedení CI/CD (Continuous Integration and Continuous Deployment of Applications) představují díky fyzické infrastruktuře zásadní výhody. Tyto funkce je obtížné zavést do cloudu s příliš mnoho parametry, ale u zjednodušeného řešení používajícího méně vrstev je snazší dosáhnout end-to-end automatizace.
  • Další výhodou je, že zavedení nových technologií hardwarové akcelerace, jako jsou inteligentní karty NIC (Network Interface Cards) a podpora GPU (Graphics Processing Units), které jsou potřebné pro velmi náročné aplikace, se pro nové případy použití 5G usnadní.

Ericsson odhaduje, že úspory při nasazení platformy Kubernetes ve fyzické infrastruktuře ve srovnání s virtualizovanou infrastrukturou mohou být až 30 procent, v závislosti na aplikaci a konfiguraci. Ericsson Cloud Native Infrastructure bude na trhu k dispozici koncem letošního roku na podporu CSP 5G a nativního zavedení cloudu.

Ericsson odhaduje, že úspory při nasazení platformy Kubernetes ve fyzické infrastruktuře ve srovnání s virtualizovanou infrastrukturou mohou být až 30 procent. (Zdroj: Ericsson)

POZNÁMKY PRO REDAKTORY: VÍCE INFORMACÍ:

Ericsson a 5G Ericsson Newsroom

Informace o Ericsson Cloud Native Infrastructure

SLEDUJTE NÁS:

https://www.ericsson.com/en/newsroom/latest-news/press-subscription 

https://foryou.ericsson.com/blog-subscription-center.html 

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson 

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com