Red Hat zpřístupňuje operace na okraji sítě s využitím podnikových Kubernetes a technologií pro automatizaci

 • Red Hat díky OpenShiftu přináší plné možnosti podnikových Kubernetes až na okraj sítě s menšími nároky na zdroje
 • Red Hat Advanced Cluster Management pro Kubernetes nabízí bezproblémovou správu okrajové infrastruktury napříč hybridním cloudem

PRAHA – 21. srpna 2020 – Red Hat, Inc., přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil nové produkty a funkce zaměřené na pomoc podnikům s implementací strategií pro edge computing postavených na základech otevřeného hybridního cloudu. Nové vlastnosti platformy Red Hat OpenShift a Red Hat Advanced Cluster Management pro Kubernetes umožňují organizacím reagovat na potřeby náročných výpočtů na okraji sítě jako jsou umělá inteligence a strojové učení v oblasti průmyslové výroby. Tyto novinky uživatelům umožní bezproblémovou správu a škálování hybridních cloudových prostředí z jednoho místa.

Jak roste množství dat, počet připojených zařízení a nových technologií, organizace vidí přínos edge computingu. Podle průzkumu společnosti Analysys Mason je edge computing hlavní strategická priorita pro mnoho operátorů s tím, že 30 % z nich je již v procesu nasazení okrajového cloudu, zatímco 57 % aktuálně vytváří plány na jeho nasazení v příštím roce.

Edge computing pomáhá organizacím škálovat infrastrukturu, umožňuje nasazovat nové aplikace citlivé na zpoždění a podporuje inovace díky vhledu do dat, které je možné zpracovávat blíže u zdroje. To vytváří potřebu přesunout výpočty z centrálních data center do vzdálených distribuovaných míst. Výpočetní akce, včetně zpracování a analýzy dat, tak musí často spíše než v datacentru proběhnout blíže producentům a konzumentům dat a výsledkům jejich zpracování. To vše, aby se uživatelé vyhnuli zpoždění, omezením přenosové rychlosti a dalším problémům. Flexibilní, škálovatelné a spolehlivé technologie jsou klíčové pro úspěch edge computingu, který z pohledu Red Hatu poskytuje dokonalou příležitost pro podnikovou platformu Kubernetes.

Kubernetes jsou navrženy tak, aby škálovaly a umožnily nasazení napříč různými prostředími bez zvýhodňování jednoho před druhým, takže nabízí konzistentní provoz ať už běží v cloudu, nebo na okraji. Otevřené standardy, na kterých jsou Kubernetes postaveny, nabízí vysokou úroveň kompatibility a propojitelnosti s existujícími centrálními systémy v datacentrech. Flexibilní architektura kontejnerové orchestrační platformy pak znamená, že může dále urychlit cestu k novým inovacím.

Red Hat věří, že Kubernetes a technologie, na kterých jsou postaveny, poskytují perfektní kombinaci kontroly, spolehlivosti a inovace pro edge computing. To zdůrazňují nová vylepšení platformy Red Hat OpenShift a nově spuštěný Red Hat Advanced Cluster Management pro Kubernetes.

Expanze otevřeného hybridního cloudu až na okraj

Red Hat již dříve nabízel silné a škálovatelné portfolio technologií pro otevřený hybridní cloud – počínaje přední světovou podnikovou linuxovou platformou Red Hat Enterprise Linux až po jednu z předních podnikových platforem Kubernetes Red Hat OpenShift. Přidáme-li nabídku v oblasti middlewaru a vývojářských nástrojů, poskytuje Red Hat možnosti v oblasti vývoje pro Kubernetes, které umožňují vytvářet rychlé, agilní a škálovatelné aplikace navržené pro okrajovou infrastrukturu. Tyto aplikace pak mohou například implementovat agregaci, transformaci a propojování dat, které slouží byznysu řízenému událostmi. Dnešní vylepšení zmíněných řešení Red Hatu jen dále posilují jeho schopnost podporovat širokou škálu nasazení na okraji dále rozšiřovanou širokým certifikovaným ekosystémem partnerů poskytujících hardware, software a služby.

Nové možnosti platformy Red Hatu zaměřené na edge computing zahrnují:

 • Podporu Red Hat OpenShift 4.5 při nasazení na pouhé 3 stroje, která přináší kompletní možnosti podnikových Kubernetes až na okraj sítě se sníženými nároky na zdroje. Díky spojení řídicích a pracovních strojů umožňují 3strojové clustery snížit nároky Kubernetes na zdroje při zachování všech vlastností, což tuto konfiguraci předurčuje pro nasazení do omezeného infrastrukturního prostředí na okraji.
 • Správu tisíců okrajových lokací za pomoci Red Hat Advanced Cluster Management pro Kubernetes společně s centrálními lokacemi v rámci jednotného pohledu napříč hybridním cloudem dělá vysoce škálovatelné okrajové architektury stejně udržovatelné, konzistentní, bezpečné a splňující daná pravidla jako standardní nasazení v datacentru.
 • Rozvoj operačního systému pro naplnění náročných potřeb na okraji spolu s neustálým vedoucím postavením a inovacemi v Red Hat Enterprise Linuxu, které podtrhuje dlouhá historie platformy v provozu vzdálených výpočtů.

Další zdroje

Jak se spojit se společností Red Hat

 • Na oficiálním webu společnosti 
 • Z korporátních novinek                            
 • Na blogu společnosti Red Hat
 • Následováním účtu společnosti na Twitteru
 • Připojením k účtu společnosti na Facebooku
 • Sledováním kanálu společnosti na YouTube
 • Sledováním účtu společnosti na LinkedInu

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné linuxové technologie, hybridní cloud, kontejnerové a Kubernetes technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je jedním z největších vývojových center společnosti na světě. Red Hat pomáhá zákazníkům integrovat nové a stávající IT aplikace, vyvíjet aplikace založené na cloudu, standardizovat na svém špičkovém operačním systému a automatizovat, zabezpečovat a spravovat komplexní prostředí. Vedle technologií nabízí Red Hat také vysoce oceňovanou technickou podporu, školení a konzultační služby, které z něj činí důvěryhodného poradce pro společnosti na žebříčku Fortune 500. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit může Red Hat pomoci připravit zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích.