Nové video společnosti NVIDIA odhaluje zákulisí designu grafických karet

V uplynulých 20 letech učinila počítačová grafika v oblasti výkonu ohromný krok kupředu. Byla k tomu potřeba řada znalostí a zkušeností s vývojem architektury, navrhováním chlazení, mechanické konstrukce, napájení a designem produktů.

Nové video společnost NVIDIA nabízí pohled na některé kroky, které byly učiněny v designu grafických karet pro dosažení maximálního potenciálu při zachování tichého běhu bez přehřívání. Patří mezi ně:

  • Chlazení: Řešení chlazení má optimalizovaný průtok vzduchu. Je redesignováno tak, aby překonalo existující omezení a zajistilo maximální efektivitu.
  • Mechanická konstrukce: Silnější konstrukce s novou nízkoprofilovou listovou pružinou, která nechává místo pro zadní kryt.
  • Napájení: design napájení je kompaktní s novým 12pinovým konektorem, který nechává více místa pro komponenty a chlazení a s přiloženým adaptérem je kompatibilní s 8pinovými konektory ve stávajících zdrojích.
  • Produktový design bez kompromisů: Spojuje funkční chlazení a spoustu skvěle vypadajících detailů.

Detaily designu grafických karet dneška i výhled jejich možností v budoucnu přiblíží ti nepovolanější zástupci společnosti NVIDIA. Video je také skvělým úvodem pro GeForce Special Event 1. září.

Doporučené odkazy:

„The Remarkable Art & Science of Modern Graphics Card Design“ video na YouTube:

Článek na GeForce.com:

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/art-and-science-of-graphics-card-design