Zájem o zdravotní benefity výrazně stoupl, SAP nabízí svým zaměstnancům očkování proti chřipce

PRAHA, Česká republika – 27. srpna 2020 – Ve společnosti SAP Services, která s více než 1 300 zaměstnanci patří mezi největší centra podnikových služeb v ČR, se v průběhu jara výrazně zvýšilo čerpání benefitů na nákup léků a zdravotnických potřeb. Vzhledem k rostoucímu zájmu zaměstnanců o benefity související s ochranou a posilováním zdraví se společnost SAP rozhodla nabídnout zdarma všem svým zaměstnancům na českém trhu očkování proti chřipce. Nadále také poskytuje plnou náhradu mzdy v případě pracovní neschopnosti, a to až po dobu 2 týdnů. Kromě toho firma zdravotní i psychickou kondici svých lidí podporuje celou řadou nových programů.

Zaměstnanci SAP Services využívají k čerpání benefitů systém Cafeterie, kde si jako v internetovém obchodě sami vybírají z široké nabídky výhod z oblasti cestování, sportu, kultury nebo zdraví. Právě kategorie zdraví, kde je možné směnit kredity Cafeterie za nákup v lékárnách a zdravotnických potřebách, zaznamenala mezi dubnem a červencem meziročně dvojnásobný nárůst. 

Očkování proti chřipce zdarma
Blížící se podzim a s ním tradiční chřipková sezóna, letos zkombinovaná s pandemií koronaviru, ještě prohlubuje potřebu ochrany a podpory zdraví. Již na podzim proto nejen v SAP Services, ale ve všech českých pobočkách SAP plánují poskytnout zaměstnancům jako benefit bezplatné očkování proti chřipce. „Velký zájem zaměstnanců dokládá fakt, že vzápětí po rozeslání nabídky se do programu přihlásilo téměř 300 lidí. Předpokládáme, že o tento benefit finálně projeví zájem až 80 % našich kolegů,“ říká Lenka Pospíšilová, HR Business Partner SAP Services. V loňském roce se přitom celosvětově v rámci SAP nechala naočkovat jen čtvrtina ze 75 % zaměstnanců, kteří měli k očkování proti chřipce přístup. To je stále mnohem více, než činí průměr v ČR, kde je podle údajů z portálu Evropa v datech proočkovanost populace kolem 5 %.

Plná náhrada mzdy při pracovní neschopnosti
Očkování přitom není jediný způsob, kterým SAP chrání a podporuje zdraví svých lidí. Zaměstnancům nabízí i plnou náhradu mzdy v době pracovní neschopnosti, čímž jim v případě nemoci dává dostatek času na zotavení v domácím prostředí. „Díky tomu se nemusíme obávat šíření jakékoliv nákazy v rámci týmu. Plnou náhradu mzdy poskytujeme až po dobu 2 týdnů pracovní neschopnosti. Nemocní se tak nemusí obávat výpadku příjmů, a navíc nehrozí riziko, že by i přes své onemocnění chodili do kanceláří. Co nejbezpečnější pracovní prostředí je pro nás, zvláště v této době, prioritou,“ dodává Iveta Chválová, ředitelka SAP Services.

SAP se hýbe i v době zavřeného firemního fitness centra
Pandemie koronaviru donutila společnost SAP Services přesunout většinu lidí na práci z domova a zároveň uzavřít firemní posilovnu a fitness centrum, které zaměstnanci s oblibou využívali přímo v sídle firmy. Aby zůstali fit, zpřístupňuje firma svým zaměstnancům mobilní aplikaci Fit@SAP, kde mohou sledovat své pohybové aktivity, například běhání či cyklistiku, a zároveň s kolegy vytvářet zájmové komunity a navzájem se motivovat. Po celém světě má Fit@SAP přes 10 tisíc uživatelů, kteří v průměru denně udělají 8 tisíc kroků.

Globálně jsou zaměstnancům SAP dostupné také interní webové stránky věnované zdraví, kde lze nalézt tematicky členěné informace a školení. K dispozici jsou mimo jiné informace o fitness, ergonomii a zdraví na pracovišti, výživě, spánku, cestování, či duševním zdraví a prevenci stresu. Samostatná sekce je zaměřená na informace o viru COVID-19 a na rady, jak předcházet riziku onemocnění. Úspěšně funguje globální asistenční program odborného poradenství EAP (Employee Assistance Program), který pomáhá vypořádat se s obtížnými situacemi v osobním a pracovním životě. Zaměstnanci, kteří tuto možnost využili, jsou podle interního průzkumu až 5x šťastnější, 2 ze 3 lépe spí, a 88 % se cítí připraveno udělat pozitivní změny. Za rok tento program po celém světě využilo 4 600 zaměstnanců SAP. 

Navštivte SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews či na Instagramu @LifeAtSap.

O společnosti SAP
SAP, společnost zaměřená na zkušenost a principy inteligentního podnikání, je lídrem na trhu s podnikovým aplikačním softwarem. Pomáhá firmám všech velikostí a ze všech oborů k lepšímu fungování. 77 % světových výnosů z obchodních transakcí má co dočinění se systémy SAP. Technologie, jejichž součástí je strojové učení, internet věcí a pokročilé analytiky, pomáhají našim zákazníkům přetvořit jejich firmy v inteligentní podnikání. SAP poskytuje jednotlivcům a organizacím obchodní expertízu a rozvíjí spolupráci, díky níž jim umožňuje mít vždy náskok před konkurencí. Společnostem zprostředkováváme jednoduché využití technologií, díky čemuž mohou náš software využívat tak, jak sami chtějí a bez komplikací. Naše end-to-end sady aplikací a služeb pomáhají zákazníkům z komerční i veřejné sféry a napříč 25 různými odvětvími v dosahování vyšších zisků, v přizpůsobování se aktuálním potřebám a ve schopnosti těžit z rozdílného přístupu. Díky celosvětové síti zákazníků, partnerů, zaměstnanců a uvědomělých lídrů pomáhá SAP ke zkvalitňování lidských životů. V České republice působí společnost od roku 1992 a dosud získala více než 1 300 zákazníků z oblasti podniků, finančních institucí a organizací veřejné správy. Součástí SAP v České republice je také SAP Services, SAP Ariba a SAP Concur. Pro vice informací navštivte www.sap.com.

Označeno tagem