Orbit podpoří půl milionem korun děti v SOS vesničkách

Praha, 1. září, 2020 – Značka Orbit se letos již pátý rok po sobě spojila s SOS dětskými vesničkami, aby v rámci kampaně, ,,Pomozte jim zazářit” pomohla znevýhodněným dětem. Cílem projektu je poskytnout pomoc dospívajícím dětem z dětských domovů nebo pěstounské péče při vstupu do samostatného života. Na podporu těchto programů Orbit věnuje 500 tisíc korun z prodeje žvýkaček v období od 1.září do 17.října 2020.

 Jedním z příkladů, jak budou peníze tento rok použity, je pobytová sociální služba Dům napůl cesty SOS Kotva. Hlavním cílem SOS Kotvy je začlenění mladých dospělých do společnosti. Pomáhají jim zejména s převzetím zodpovědností za svůj život, se samostatností, zajištěním finančního příjmu, komunikaci s úřady, pěstování vztahů s lidmi a nalezením kvalitního bydlení po odchodu z SOS Kotvy. V letošním roce finanční prostředky poputují na přímou pomoc dětem. Část daru bude také použita na služby sociálního pedagoga, který pomůže se zprostředkování doučování, pomoci při výběru dalšího vzdělávání a poskytne kariérní poradenství.

Charitativní kampani „Pomozte jim zazářit“ se Orbit věnuje již několik let, přičemž celkem daroval už více než 3,5 milionu korun. Za čtyři roky Orbit rozzářil již 4 300 dětských úsměvů. Od roku 2019 se kampaň zaměřuje na mladé dospělé a pomáhá jim začlenit se do společnosti. 

,,Jsme moc rádi, že i tento rok nás Orbit oslovil se svým projektem, který pomáhá našim dětem. Využité finanční prostředky jsme v minulých letech použili na přímou pomoc dětem. Moc se těšíme na letošní ročník a doufáme, že společně rozzáříme ještě více dětských úsměvů!“ uvádí Mgr. Jindra Šalátová, národní ředitelka SOS dětských vesniček.

I vy můžete pomoci dětem zazářit. Připravili jsme pro Vás soutěž, ve které můžete vyhrát zásobu žvýkaček na celý rok. Více informací se dozvíte na pomaham.orbitklub.cz 

Žvýkejte a pomáhejte s námi!

 Orbit je přední značka žvýkaček bez cukru, která se zaměřuje na poskytnutí všem krásný a zdravý úsměv, a ten přispívá k sebevědomí a celkové pohodě. Žvýkačky bez cukru Orbit jsou jednoduchým a praktickým prostředkem, který podpoří zdravý a krásný úsměv a umožní cítit se lépe v každé situaci. Žvýkáním můžeme podpořit naše zdraví a z velké nabídky příchutí si jistě vybere každý. 

SOS dětské vesničky patří mezi nejvýznamnější neziskové organizace v České republice. Ročně pomáhají stovkám rodin ohrožených odebráním dítěte, stejně jako týraným, zneužívaným a zanedbávaným dětem, které ve své původní rodině nemohou vyrůstat a dětem v náhradní rodinné péči. SOS dětské vesničky poskytují komplexní služby sahající od prevence odebírání dětí z rodin přes okamžitou pomoc dětem v akutní nouzi až po podporu pěstounských rodin či pomoc sociálně znevýhodněným mladistvým se vstupem do samostatného života. Programy organizace lze podpořit ve veřejné sbírce na účtu: 211 757 409 / 0300.