Představuje se Galaxy Z Fold2 5G: Budoucnost má jiný tvar

Samsung Galaxy Z Fold2 5G je skládací chytrý telefon třetí generace. Nabízí odvážný design v kombinaci s vynikajícími technickými parametry a posouvá hranice mobilních zážitků 

SOUL, KOREA – 1. září 2020 – Společnost Samsung Electronics představuje novou verzi svého průlomového skládacího chytrého telefonu Samsung Galaxy Z Fold2 5G. Díky řadě nových parametrů a funkcí nabídne přístroj zcela nové zážitky uživatelům, které zajímá absolutní špička současného technického vývoje. Mezi hlavní přednosti patří velký přední a ještě rozměrnější hlavní displej, odolné provedení a vynikající dílenské zpracování, ale také nové intuitivní funkce a univerzální provedení pro každodenní život.

Model Galaxy Z Fold2 5G bude od 18. září dostupný v České republice u vybraných prodejců elektroniky, ve značkových prodejnách Samsung a na e-shopu Samsung.cz v černé (Mystic Black) a bronzové (Mystic Bronze) barvě za doporučenou maloobchodní cenu 54 990 Kč. Zákazníci si mohou telefon předobjednat od 1. září s termínem dodání od 18. září. K telefonu Samsung Galaxy Z Fold2 5G dostanou zákazníci čtyřměsíční předplatné YouTube Premium. Navíc po registraci do služby Samsung Care+ získávají pojištění náhodného poškození telefonu po dobu jednoho roku od data nákupu. Zákazníci mohou dostat bonus 5 000 Kč k výkupní ceně starého funkčního Galaxy Fold nebo 3 500 Kč k výkupní ceně jiného starého funkčního mobilního telefonu. Akce platí od 1. do 30. 9. 2020 nebo do vyprodání zásob. Více informací na novysamsung.cz

„Cesta k nové generaci mobilních zařízení je plná originálních inovativních řešení,“ říká Dr. TM Roh, prezident a ředitel divize mobilní komunikace ve společnosti Samsung Electronics. „Při vývoji modelu Samsung Galaxy Z Fold2 5G jsme pečlivě naslouchali připomínkám uživatelů, aby nové parametry a funkce dávaly opravdu smysl a vylepšovaly uživatelské zážitky. K tomu nám mimo jiné pomáhá i stále silnější partnerství s Googlem a Microsoftem.“ 

Nový a vylepšený design

K odvážnému designu nového modelu Galaxy Z Fold2 5G nedílně patří i skvělé dílenské zpracování, takže telefon můžete bez obav používat od rána do večera. 

  • Displej, který vás pohltí – Přední displej s technologií Infinity-O má úhlopříčku 6,2“ neboli 15,7 cm, takže se na něm bez problémů dají číst e-maily, sledovat navigace, nebo dokonce i fotografie či filmy, aniž byste museli přístroj otevírat. A po otevření vás čeká obří hlavní displej s úhlopříčkou 7,6“ čili 19,3 cm, s tenoučkými rámečky a předním fotoaparátem bez výřezu. Displej má obnovovací frekvenci 120 Hz, což potěší i náruživé hráče a náročné filmové fanoušky. Kromě toho se díky duálním reproduktorům můžete těšit na vynikající čistý a dynamický zvuk s vylepšenými stereoefekty. 
  • Odolné provedení a vynikající dílenské zpracování – Galaxy Z Fold2 5G se dočkal nového štíhlého zpracování, díky němuž působí na první pohled luxusním dojmem. Hlavní displej kryje špičkové sklo Ultra Thin Glass. Důležitou součástí konstrukce je skrytý pant (technologie Hideaway Hinge) s vačkovým mechanismem, v těle fotoaparátu prakticky neviditelný, díky němuž může telefon sám bez jakékoli opory stát na podložce. Od předchozího modelu Galaxy Z Flip přebral telefon rovněž drobnou mezírku mezi tělem a krytem pantu, díky níž lépe odpuzuje prach a různé nečistoty. V novém provedení je toto řešení prostorově ještě úspornější než u modelu Galaxy Z Flip, ochranné vlastnosti jsou přitom stejné. Důvodem je modifikované složení a hustota uhlíkového vlákna, z nějž je pant vyrobený. 
  • Přizpůsobte si telefon svému stylu – Chcete-li se opravdu odlišit od ostatních, nabízí Samsung online nástroj, jak si design modelu Galaxy Z Fold2 5G upravit pomocí čtyř barevných variant pantu Hideaway Hinge – Metallic Silver (stříbrná), Metallic Gold (zlatá), Metallic Red (červená) and Metallic Blue (modrá). Špičkový design tak bude odpovídat vašemu vlastnímu autorskému záměru. 

Obraz, po jakém toužíte 

Díky originální skládací konstrukci a sofistikovanému provedení nabízí Galaxy Z Fold2 5G mobilní zážitky na dosud nepoznané úrovni. Velkou zásluhu na tom má režim Flex a funkce App Continuity, díky nimž se stírají hranice mezi předním a hlavním displejem. Proto lze v otevřeném i zavřeném stavu sledovat či vytvářet obrazový obsah prakticky bez omezení. 

  • Přístroj stejně flexibilní a produktivní jako vy sami – Díky režimu Flex je fotografování a natáčení videozáznamů ještě jednodušší než dřív a zároveň si můžete prohlížet i své čerstvé výtvory. Funkce Capture View Mode umožňuje obojí přímo ve fotografické aplikaci. Na spodní polovině se zobrazí až pět snímků nebo okének s videozáznamy, na horní pak náhled aktuální scény. Při tvorbě kompozice se navíc můžete spolehnout na speciální funkci Auto Framing. Díky ní máte při natáčení volné ruce a přístroj bude nadále automaticky ostřit na ústřední motiv, dokonce i když ten se pohybuje. 
  • Funkce, které podporují kreativitu – Dokážete si představit, že se v jediném záběru spojí perspektiva z pohledu fotografa i fotografovaného objektu? Nový Galaxy Z Fold2 5G to umí díky funkci Dual Preview, při níž se automaticky spojí záběr na předním i hlavním displeji. Radost budou mít i milovníci selfies, které lze nyní pořizovat v maximální kvalitě pomocí fotoaparátu na zadní straně. K náhledu scény přitom poslouží přední displej. 
  • Špičkové fotografické funkce – Do výbavy Galaxy Z Fold2 5G patří i celá řada skvělých fotografických funkcí pro pokročilé. Patří mezi ně režimy Pro Video, Single Take, Bright Night nebo tradiční noční režim. Libovolný okamžik tak můžete zvěčnit ve výtečné kvalitě. 

Jak dostat z každého okamžiku maximum 

K maximální produktivitě samozřejmě patří i pokročilé možnosti multitaskingu, s nímž nemá Galaxy Z Fold2 5G žádný problém. Hlavní displej, za jehož velikost by se nemusel stydět žádný tablet, lze přizpůsobit oblíbenému pracovnímu stylu. 

  • Multitasking bez potíží – Režim Multi-Active Window umožňuje snadno ovládat způsob zobrazení na displeji. Kdo chce být maximálně produktivní, může si otevřít několik různých souborů téže aplikace a zobrazit je vedle sebe. Různé aplikace lze zase otevírat a souběžně zobrazit pomocí funkce Multi-Window Tray. A pokud chcete přesunout nebo zkopírovat texty, fotografie nebo dokumenty z jedné aplikace do druhé, stačí využít oblíbenou funkci přetažení, známou ze stolních počítačů. Případně lze v jedné aplikaci snadno a rychle pořídit snímek obrazovky a do druhé ho okamžitě přesunout (funkce Split Screen Capture).
  • Optimalizované uživatelské rozhraní s aplikacemi – Uživatelské rozhraní na hlavním displeji si můžete volit podle libosti tak, aby nejlépe vyhovovalo vašim potřebám. V nastavení lze snadno přepínat mezi tradičním telefonním zobrazením a speciální úpravou pro velký displej. 
  • Optimalizované zobrazení aplikací – Také zobrazení jednotlivých aplikací (např. Gmail, YouTube nebo Spotify) si můžete upravit na míru. Kancelářské programy Office v systému Microsoft 365 lze nastavit podobně jako na tabletu. Třeba potenciál poštovního programu Microsoft Outlook lze využít opravdu na maximum, když v levé části displeje zobrazíte schránku a v pravé text aktuálních zpráv. U dokumentů ve Wordu, tabulek v Excelu nebo prezentací v PowerPointu lze zase pracovat s nástrojovou lištou podobně jako na PC. 

Strategická partnerství posilují vedoucí postavení řady Galaxy 

Strategická obchodní partnerství mají pro Samsung velký význam. Například díky dlouhodobému partnerskému vztahu se společností Google jsme dokázali vytvořit otevřený ekosystém pro skládací přístroje. Samsung v této oblasti vyvinul celou řadu inovativních softwarových řešení, aby co nejlépe využil speciální konstrukci těchto telefonů. Osvědčené partnerství s Microsoftem nám zase umožňuje nabídnout uživatelům maximální produktivitu v mobilním prostředí, opět s využitím speciálních hardwarových vlastností přístroje a jeho velkého displeje. 

Řada Galaxy se již dlouho drží na špici technologického vývoje a Samsung novým modelem opět posouvá hranice mobilních inovací a technických řešení. Majitelé modelu Galaxy Z Fold2 5G se mohou těšit na bleskurychlé připojení díky podpoře 5G, baterie s kapacitou 4 500mAh vydrží bez problémů celý den a díky rychlému dobíjení (Super Fast Charging) se nemusíte bát, že vám dojde energie. Kromě toho Galaxy Z Fold2 5G nabízí i bezdrátové připojení Samsung DeX, které výrazně usnadňuje především pracovní činnost. Integrovaná technologie UWB (Ultra Wide Band) zase přijde vhod při rychlém a snadném sdílení souborů, fotografií nebo videozáznamů v systému Nearby Share. 

Inovativní technologie a sofistikované provedení: Galaxy Z Fold2 5G, verze Thom Browne 

Nadále pokračuje i spolupráce Samsungu a módního návrháře Thoma Browna, díky níž přichází speciální verze Galaxy Z Fold2 5G Thom Browne Edition – unikátní spojení inovativní technologie a sofistikovaného provedení. Nová verze navazuje na úspěch limitované série Galaxy Z Flip Thom Browne Edition a nabízí ještě důkladnější integraci hardwaru a softwaru. Geometrické obrazce v šedé a vícebarevné kombinaci doplňuje hrubozrnný vzor, takže povrch telefonu působí jako textilie. Přibyla i různá softwarová vylepšení, např. nový spořič obrazovky nebo exkluzivní fotografický filtr. Každý dotyk telefonu tak působí luxusně.

V balení Thom Browne Edition Package najdeme pokaždé telefon Galaxy Z Fold 2, hodinky Galaxy Watch3, sluchátka Galaxy Buds Live a celou řadu dalšího příslušenství, vše v jedinečném designu Thoma Browna. Verze Galaxy Z Fold2 5G Thom Browne Edition nebude v Česku ani na Slovensku dostupná.

Prémiová služba Galaxy Z Premier Service

Majitelé modelů Galaxy Z Fold2 5G mohou využít službu Galaxy Z Premier Service, díky nimž je jim k ruce speciálně sestavený tým produktových specialistů. Díky nim se snadněji domlouvají schůzky a individuální konzultace s experty a lze též snadno zjistit, jak naplno využít všechny jedinečné přednosti Galaxy Z Fold2 5G. Kromě toho se mohou uživatelé Galaxy Z Fold2 5G přihlásit i ke službě Samsung Care+, což je roční ochranný program proti poškození telefonu. A v neposlední řadě se majitelé mohou těšit na průběžné aktualizace operačního systému Android ve třech generacích.

Další informace o modelech Samsung Galaxy Z Fold2 5G a Galaxy Z Fold2 5G Thom Browne Edition: www.samsungmobilepress.com, news.samsung.com/galaxy nebo www.samsung.com/galaxy.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.

Galaxy Z Fold2 5G Technické specifikace 
Displej Hlavní displej* – 7,6“ QXGA+ Dynamic AMOLED 2X (22,5:18) Infinity Flex Display (2208 x 1768), 373 ppiPřední displej** – 6,2“ HD+ Super AMOLED Display (25:9), 2260 x 816, 386 ppi*Hlavní displej: Rozměr se udává jako úhlopříčka plného obdélníku bez ohledu na zaoblené rohy. Skutečná zobrazovací plocha je vzhledem k zaobleným rohům menší. **Přední displej: Rozměr se udává jako úhlopříčka plného obdélníku bez ohledu na zaoblené rohy. Skutečná zobrazovací plocha je vzhledem k zaobleným rohům menší. 
Rozměry a hmotnost V zavřeném stavu: 68.0 x 159.2 x 16.8 mm (pant) ~ 13.8 mm (v nejužším místě), 282 g
V otevřeném stavu: 128.2 x 159.2 x 6.9 mm (rámeček) ~ 6.0 mm (displej), 282 g
FotoaparátPřední fotoaparát 110 MPix Selfie: f2.2, velikost pixelu: 1,22 μm, úhel záběru: 80˚
Přední fotoaparát 210 MPix Selfie: f2.2, velikost pixelu: 1,22 μm, úhel záběru: 80˚
Trojitý zadní fotoaparát 12 MPix ultraširoký fotoaparát: f2.2, velikost pixelu: 1,12 μm, úhel záběru: 123˚12 MPix širokoúhlý fotoaparát: Super Speed Dual Pixel AF, optický stabilizátor, f1.8, velikost pixelu: 1,8 μm, úhel záběru: 83˚
12 MPix fotoaparát s teleobjektivem: PDAF, f2.4, optický stabilizátor, velikost pixelu: 1,0 μm, úhel záběru: 45˚
Duální optický stabilizátor, optický zoom 0,5x do šířky a 2x do délky, až 10x digitální zoom, HDR10+, kontinuální ostření 
Procesor 7㎚ 64-bit Octa-Core Processor (3,09 ㎓ + 2,40 ㎓ + 1,80 ㎓)
Paměť 12 GB RAM + interní úložiště 512 GB (UFS3.1)*12 GB RAM + interní úložiště 256 GB (UFS3.1)* (UFS3.1)*** 512 GB je k dispozici jen na vybraných trzích (Čína, Hongkong, Tchaj-wan apod). Skutečná kapacita závisí na předinstalovaném softwaru. ** Skutečná kapacita závisí na předinstalovaném softwaru.
Baterie Duální baterie 4500 mAh (typická kapacita) ** Typická hodnota podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Měřená (minimální) kapacita je 4365 mAh. Skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.
DobíjeníRychlé dobíjení s kabelem i bezdrátově*
Wireless PowerShare***Kabelové dobíjení je kompatibilní s QC2.0 a AFC, bezdrátové dobíjení je kompatibilní s WPC a PMA
**Systém Wireless PowerShare je omezen na Samsung nebo jiné chytré telefony s bezdrátovým nabíjením WPC Qi, jako jsou Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra Galaxy S20, S20+, S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy Note10, Note10+, Galaxy S10e, S10, S10+ S9, S9+, S8, S8+, S8 Active, S7, S7 edge, S7 Active, S6, S6 edge, S6 Active, S6 edge+, Note9, Note8, Note FE, Note5 a nositelná technologie jako Galaxy Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch nebo Galaxy Buds. Nemusí fungovat s určitým příslušenstvím, kryty či zařízeními jiných značek. V závislosti na síťovém prostředí může ovlivnit příjem hovorů nebo datové služby. 
Operační systém Android 10
Sítě  [LTE]*: zlepšená technologie4X4 MIMO, 7CA, LAA, LTE Cat.20
– až 2 Gb/s Download / až 200 Mb/s Upload [5G]**: Non-Standalone (NSA), Standalone (SA), Sub6 / mmWave
* Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.**Vyžaduje optimální připojení 5G. Skutečná rychlost závisí na zemi, operátorovi a prostředí.
Konektivita [Wi-Fi] 802.11 a/b/g/n/ac/ax HE80 MIMO, 1024QAM[Bluetooth]* Bluetooth® v 5.0 (LE až 2 Mb/s), USB type-C, NFC, lokalizační služby (GPS, Galileo, Glonass, BeiDou)[Ultra Wide Band]
* Pokrytí Galileo a BeiDou je omezené. BeiDou není v některých zemích dostupné. 
SIM Card1x eSIM, 1x Nano SIM
*SIM karty se prodávají samostatně. Dostupnost závisí na zemi a operátorovi.
*eSIM vyžaduje bezdrátové datové služby a umožňuje využívat mobilní služby bez fyzické SIM karty. *Dostupnost eSIM se může lišit v závislosti na softwarové verzi, zemi a operátorovi. Zkontrolujte, zda váš operator eSIM podporuje.
Platby (Samsung Pay)Kreditní a debetní karty: podpora MST, resp. NFC
členské karty, dálkové kupony apod.
*Dostupné ve vybraných zemích. Řešení a funkce se mohou lišit u jednotlivých trhů, operátorů a poskytovatelů služeb.
SenzoryKapacitní čtečka otisků prstů (po straně), akcelerometr, barometr, gyroskop, geomagnetický senzor, Hallův senzor, senzor přítomnosti, světelný senzor
AutentifikaceOdemykání: obrazec, PIN, hesloBiometrické odemykání: otisk prstu*, rozpoznávání tváře*Galaxy Z Fold2 5G má kapacitní čtečku otisků prstů (po straně) 
AudioStereo reproduktory Prostorový zvuk s technologií Dolby Atmos (Dolby Digital, Dolby Digital Plus)
Podpora UHQ 32-bit &DSD64/128 *, PCM: až 32 bit, DSD: DSD64/128
Podpora formátů: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, APE, DSF, DFF*U přehrávání DSD64 a DSD128 záleží na formátu souboru. 
VideoPodpora formátů: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
TV připojení: Bezdrátové: Smart View (zrcadlení 1080 p při 30 obr/s) / Kabelové: podpora DisplayPort přes USB-C. Podporuje videovýstup přes HDMI adaptér. (DisplayPort 4K UHD při 60 obr/s)
ZabezpečeníTechnologie Knox: monitoring a ochrana v reálném čase.
Antivir, prevence malware. (Systém McAfee)
Bezpečná složka: bezpečný prostor v zařízení na aplikace, fotografie, videa apod. chráněný otiskem prstu.
*Antivirové a antimalwarové programy se v jednotlivých zemích liší. Dostupnost závisí na zemi a operátorovi. 
Barevné varianty [Základní barvy]
Mystic Black, Mystic Bronze
[Uživatelské barvy – pant]*Metallic Silver, Metallic Gold, Metallic Red, Metallic Blue  * Možnost využití uživatelských barev bude k dispozici na 22 trzích: Austrálie, Rakousko, Belgie, Kanada, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Nový Zéland, Portugalsko, Rusko, Španělsko, Švédsko, Thajsko, Spojené arabské emiráty, Velká Británie, USA a Vietnam.
Obsah baleníGalaxy Z Fold2 5G, datový kabel, cestovní adaptér, špendlík na SIM kartu, stručný návod, sluchátka (USB Type-C) s technologií AKG, leták pro službu Galaxy Z Premier Service, Brand Story Leaflet
* Některé z uvedených součástí, včetně krycího a ochranného filmu, nemusí být dostupné v závislosti na zakoupeném modelu nebo na místním trhu.

* Veškeré specifikace a popisy se mohou od skutečných specifikací produktu lišit. Samsung si vyhrazuje právo tuto stránku a její obsah bez ohlášení měnit, což se může týkat funkcí, vlastností, specifikací, grafického rozhraní, fotografií, videozáznamů, benefitů, cen, komponentů, výkonu, dostupnosti, možností nebo dalších produktových informací.