Skupiny Thein a J&T spouštějí fond specializovaný na firmy z oboru ICT a kybernetické bezpečnosti

Praha, 1. září 2020 – Investiční společnost Thein technologického experta a investora Tomáše Budníka a skupina J&T Private Equity Group založily společně nový fond s názvem J&T Thein SICAV a.s. Fond se bude specializovat na firmy z oboru ICT a kybernetické bezpečnosti. První upisovací období začíná v říjnu 2020. 

Tomáš Budník a jeho investiční společnost Thein spolu se skupinou J&T Private Equity Group založili specializovaný fond kvalifikovaných investorů J&T Thein SICAV a.s. Se startovním objemem fondu v hodnotě půl miliardy korun chtějí investovat především do společností z oboru kybernetické bezpečnosti a ICT. Fond, ve kterém drží Thein 65% podíl, plánuje první upisovací období již na letošní říjen. Distribuován pak bude exkluzivně prostřednictvím J&T Banky. 

Tomáš Budník ke vzniku nového fondu říká:  “Jsem velice rád, že jsme získali pro spolupráci tak silného partnera, jakým je J&T. V naší vizi pomáhat s digitalizací a transformací česko-slovenského IT prostředí je J&T partnerem, který nám pomůže celý proces významně urychlit. Skupina Thein disponuje zkušeným manažerským týmem, J&T finanční stabilitou a zkušeností v private equity obchodech. Je to skvělá synergie, která pomůže budovat skupinu na hodnotách českých a slovenských rodinných firem a zároveň zaručí široký záběr produktů a služeb pro korporátní i firemní segment.”

 „J&T Thein SICAV je krásným příkladem propojení znalostí s kapitálem. Technologie a kybernetická bezpečnost jsou dlouhodobá témata, kterými se musí zabývat každý, kdo hodlá v dnešní době podnikat. Mít partnera, který těmto oborům rozumí, znamená orientovat se snáze a rychleji v investičních příležitostech a nabídkách. Věříme proto, že náš společný fond bude úspěšný a nabídne investorům v České republice a v budoucnu i na Slovensku zajímavé zhodnocení,“ dodává za skupinu J&T Private Equity Group Miloš Badida.

O společnosti Thein:

Thein je investiční skupina technologického experta a investora Tomáše Budníka, která se zaměřuje na technologické společnosti v oboru ICT, kyberbezpečnosti a průmyslu 4.0 z České a Slovenské republiky. Ve svém portfoliu chce propojovat zajímavé projekty, které vykazují vynikající výsledky a poskytovat jim byznysovou a infrastrukturní expertízu. Hlavní filosofií Theinu je hledání nové synergie mezi jednotlivými projekty a udržení českého know-how v českých rukách. Skupina Thein se zformovala v dubnu 2020.

O skupině J&T Private Equity Group:

Skupina J&T Private Equity Group se zaměřuje na investice do společností a projektů v oblasti energetiky a průmyslu, e-commerce, retailu, realit, médií, sportu, zdravotnictví, cestovního ruchu, informačních a komunikačních technologií či vědy a výzkumu a dalších. Skupina vznikla v roce 2013 a dnes působí v České republice, na Slovensku, v Holandsku, na Kypru, v Chorvatsku a v dalších zemích.