Virtuální výstava LG otevírá své brány

LG prezentuje na veletrhu IFA pohled do budoucnosti domácí elektroniky prostřednictvím virtuálního stánku.

Praha, 1. září 2020 – Na letošní veletrh IFA si společnost LG Electronics připravila představení ideální domácnosti zaměřené na maximální dostupnost a pohodlí pro rodiny i jednotlivce, kteří ve svém domově tráví více času. Historicky první virtuální výstava LG probíhající po celé září ukazuje způsoby, jak lidem zpříjemnit a zefektivnit život v domácnosti.

V duchu tématu „Zažít LG jako nikdy předtím“ se mohou fanoušci nejmodernějších technologií přemístit do věrné kopie pavilonu 18 na berlínském výstavišti, a to i s ohledem na aktuální čas a počasí, a prohlédnout si z pohodlí svého domova všechny novinky, jako by byli přímo v Berlíně. Po vstupu se může každý nechat provést virtuálním průvodcem, nebo si nechat vysvětlit pohyb po stánku pomocí mapky. Stačí kliknout na výrobek a je možné si ho vyzkoušet nebo se podívat na jeho technické specifikace a vlastnosti. 

Výstava byla navržená jako interaktivní a zábavné prostředí, ve kterém se mohou návštěvníci volně procházet podobně jako v počítačové hře. To se podařilo díky spolupráci s korejskou společností Unity Technologies a jejímu hernímu enginu Unity, který je jednou z předních platforem pro tvorbu obsahu ve 3D v reálném čase (RT3D). Unity engine nabízí rozsáhlou sadu nástrojů určených ke tvorbě a provozu 2D a 3D obsahu pro mobilní telefony, tablety, počítače, konzole a virtuální realitu.

Vrcholem celé digitální výstavy je sestava flexibilních obrazovek OLED New Wave, která je vynikající ukázkou vyjímečné kvality obrazu OLED technologie LG. Poskytuje možnost využít různé formáty, což zaujalo také návštěvníky veletrhu CES v Las Vegas na začátku letošního roku. V prostoru domácího kina si mohou návštěvníci užít vynikající obraz a zvuk LG OLED televizorů nebo se v herní zóně ponořit do ideálního prostředí pro hráče. Virtuální sportovní bar je optimalizovaný pro nejlepší zážitky při sportovních utkáních a lifestyle zóna zase ukazuje možnosti OLED panelů – od tapety až po ohebné displeje. 

Tyto čtyři zóny v praxi ukazují čtyři nejdůležitější vlastnosti OLED televizorů – ostrost, rychlost, jemný obraz a malá tloušťka displeje. Díky virtuálním technologiím si mohou návštěvníci porovnat tyto panely s tradičními LED LCD televizory na neuvěřitelně podrobné simulaci hvězdné oblohy. Díky technologiím Meridian Audio si pak mohou virtuální návštěvníci užít bohatý prostorový zvuk z vystavených soundbarů a reproduktorů.

Chytré domácí spotřebiče a související služby jsou rozdělené do sedmi oblastí ve třech okruzích – zdraví, hygiena a pohodlí – a ukazují, o kolik pohodlnější a čistší může být domácnost s chytrými technologiemi. Poskytuje vylepšení kvality vzduchu, který dýcháme, čistotu oblečení a nádobí, zdravější vaření a proaktivní zákaznickou péči.

Ukázka chytré domácnosti představuje usnadnění života při praní, kde nejnovější pračky, jako například LG WashTower s umělou inteligencí, optimalizují proces praní. V kuchyni si pak návštěvníci mohou vyzkoušet skenování potravin a přípravu v chytrých spotřebičích LG, které ve spolupráci s umělou inteligencí AI Connect usnadňují vaření. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet služby proaktivní zákaznické péče – umělá inteligence upozorní uživatele na možné problémy, urychlí opravy a nabídne tipy na údržbu spotřebičů LG.

Zájemci mohou navštívit stránku http://exhibition.lg.com/ , kde si projdou celou virtuální výstavu. Dále je možné si stáhnout interaktivní mobilní aplikaci LG Virtual Studio pro Android nebo iOS.

# # #

O společnosti LG Electronics 

Společnost LG Electronics Inc. je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, s působností na 140 místech a s více než 70 000 pracovníky po celém světě. S celosvětovým obratem v roce 2019 ve výši 53 miliard dolarů, se LG skládá z pěti společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions and Business Solutions. Společnost LG je předním světovým výrobcem televizorů, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení, včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ podporující umělou inteligenci.Nejnovější zprávy společnosti LG naleznete na adrese www.LGnewsroom.com