Změny ve vedení společnosti Coca-Cola HBC CZ/SK: novým generálním ředitelem se stává Dan Timotin

Praha, 2. září 2020 – Novým generální ředitelem společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko se od 1. září stává Dan Timotin. Na pozici střídá Marii Anargyrou-Nikolić, která po 3 letech převezme v pozici generální ředitelky vedení řecké a kyperské pobočky. 

Dan Timotin (45) přechází do česko-slovenské pobočky z pozice generálního ředitele CC HBC & Heineken joint venture v Severní Makedonii. Ve společnosti CC HBC pracuje od roku 2011. Za 7 let zastával pozice včetně finančního ředitele rumunsko-moldavské pobočky, obchodního ředitele pro Rumunsko nebo finančního ředitele pro celou skupinu CC HBC. 

Minas Agelidis, regionální ředitel společnosti Coca-Cola HBC, uvádí: “Danovy zkušenosti a hodnoty
v kombinaci s jeho zaměřením na kulturu a lidi z něj dělají vynikajícího leadera, který pomůže v další fázi růstu našich zákazníků a byznysu v Čechách a na Slovensku.”

 „Velice se těším na práci v nové zemi, na novou kulturu i skvělé lidi, kteří toho v posledních letech hodně dokázali. Věřím, že s mými mezinárodními zkušenostmi a znalostmi oboru budu schopen přispět a pokračovat v celkovém úspěchu české a slovenské pobočky. V rámci priorit se zaměřím zejména na dokončení nejmodernější továrny v Evropě a na růst udržitelného byznysu,“ říká Dan Timotin, nový generální ředitel Coca-Cola HBC Česko a Slovensko. 

Dan během své kariéry zahájil několik úspěšných strategických iniciativ – například proces uvádění produktů na trh na úrovni obchodních jednotek i celé skupiny. Díky intenzivnímu zaměření na zaměstnance a zjednodušování procesů dosáhl jeho tým nejvyšší úrovně spolupráce se zákazníky napříč všemi kanály. V roce 2019 byl Dan povýšen do pozice generálního ředitele pobočky v Severní Makedonii. Od počátku se intenzivně zabýval kulturou ve firmě, inspirací a podporou nových talentů, zaváděním strategických iniciativ, dosahováním udržitelného rozvoje podílů v nealkoholických nápojích i pivu nebo dlouhodobou spoluprací s klíčovými zákazníky.  

Dan Timotin je ženatý, má 3 děti. Volné chvíle nejraději tráví s rodinou či sportem. Mezi jeho záliby patří tenis, turistika a četba.

O společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko je členem skupiny Coca-Cola HBC (Hellenic Bottling Company), působící v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky a zaměstnává téměř 1 100 pracovníků. Vyrábí a prodává komplexní portfólio nealkoholických nápojů společnosti Coca-Cola ve všech kategoriích (vyrábí, distribuuje a prodává sycené nealkoholické nápoje Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Coca-Cola Light, Fanta, Sprite, Kinley, balené a ochucené balené vody Natura, Römerquelle a Smartwater, džusy a ovocné nápoje Cappy+, Cappy, Cappy Ice fruit a Cappy Junior, ledové čaje FUZETEA, sportovní nápoje Powerade a energetické nápoje Burn a Monster). Od roku 2018 distribuuje Coca-Cola HBC Česko a Slovensko i značky skupiny Gruppo Campari (Aperol, Cinzano a Gin Bulldog) a značky skupiny Edrington Famous Grouse, Naked Grouse, Highland Park, Glenrothes a Macallan, rumy Brugal a Brugal 1888 a vodku Snow Leopard. Víc informací na https://cz.coca-colahellenic.com/sk/.