Barracuda Networks opět varuje před spear phishing útoky

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi nejúspěšnější dodavatele řešení z oblasti informační bezpečnosti. Ve své nabídce má širokou paletu osvědčených produktů pro jednotlivé typy uživatelů s cílem nabídnout jim co nejvyšší stupeň ochrany proti různým typům on-line hrozeb.

Díky základně stovek tisíc zařízení Barracuda instalovaných po celém světě může firma efektivně monitorovat aktuální situaci v bezpečnosti IT a pružně reagovat na nové nebo sílící hrozby. Výsledky těchto průzkumů mezi uživateli Barracuda pravidelně publikuje, tak aby byly dostupné všem. 

Zatím poslední zpráva s názvem „Spear Phishing: Top Threats and Trends Vol. 4 – Insights into attacker activity in compromised email accounts“ se věnuje neustále rostoucí hrozbě útoků typu spear phishing a s tím související bezpečností e-mail účtů. 

Jak Barracuda Networks upozorňuje, rostoucím trendem se stává získávání přístupu k účtům elektronické pošty a následný prodej přihlašovacích údajů dalším hackerským skupinám. Ty pak využijí kompromitovaný e-mail k sociálnímu inženýrství a následné přípravě sofistikovaného spera phinshing útoku.

Na obranu proti podobným hrozbám nabízí Barracuda Networks uživatelům velmi silnou úroveň zabezpečení v rámci komplexního balíku Barracuda Total Email Protection. Ten v sobě zahrnuje produkty Barracuda Essentials, Barracuda Sentinel a Barracuda PhishLine.

Barracuda Essentials, které chrání data a elektronickou poštu v prostředí Microsoft Office 365. Jedná se o sadu cloudových služeb zahrnující produkt Barracuda Cloud Archiving Service spolu se službami Barracuda Email Security Service a Barracuda Cloud Backup. 

Efektivitu tohoto řešení dokládá mimo jiné i loňské ocenění od renomované analytické společnosti Gartner. V rámci hodnocení „Gartner Peer Insights Voice of the Customer Email Security Market“ získalo bezpečnostní řešení Barracuda pro elektronickou poštu nejvyšší hodnocení a bylo na základě preferencí samotných uživatelů zvoleno jako „Customers’ Choice for Email Security“.

Zejména pro větší firmy je důležité i řešení Barracuda Sentinel, jehož cílem je chránit uživatele před útoky typu real-time spear phishing, cyber fraud defense a domain fraud. Tuto další vrstvu ochrany doplňuje platforma Barracuda PhishLine, která nabízí pokročilé nástroje pro školení uživatelů, jak se chránit před phishingovými útoky, a to včetně funkcí pro simulaci a vyhodnocení.

Produkt Barracuda PhishLine byl rovněž oceněn již v minulém roce v rámci prestižního hodnocení analytické společnosti Gartner, kde získal ocenění „Visionary, 2019 Gartner Magic Quadrant for Security Awareness Computer-Based Training“. 

Další informace o produktech Barracuda Networks můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/barracuda

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications, která je držitelem certifikací pokrývajících celé portfolio výrobce včetně implementace komplexních bezpečnostních řešení.