Hack twitterového účtu indického předsedy vlády – komentář kyberbezpečnostní společnosti Check Point

„Hack twitterového účtu indického předsedy vlády ukazuje, že koordinované útoky využívající sociální inženýrství jsou, a nutno podotknout že bohužel, stále běžnější. V nedávné minulosti jsme viděli řadu podobných případů, například hacknutí twitterových účtů celebrit během července. Twitter aktivně využívají politici, novináři, významní podnikatelé a celebrity, zkrátka osobnosti, které ovlivňují životy mas a formují ekonomiku i kulturu. A právě vliv těchto osobností přitahuje ke Twitteru pozornost hackerů.

Musíme si ale uvědomit, že Twitter není jedinou sociální sítí s vysokým rizikem kybernetických útoků. Například WhatsApp a TikTok jsou vystaveni stejnému riziku. Hackerům tyto platformy umožňují provádět velmi sofistikované kybernetické útoky, které zasáhnou obrovské množství lidí. Check Point v minulosti odhalil například bezpečnostní chyby ve WhatsAppu i TikToku, koncoví uživatelé jsou ale stále tím nejslabším článkem bezpečnosti.

Uživatelé Twitteru a dalších sociálních sítí by měli používat kvalitní bezpečnostní software, který klade důraz na prevenci, odfiltruje hrozby ještě než se dostanou k uživateli a zablokuje sofistikované phishingové a jiné kyberútoky v reálném čase. Každý z nás by měl pečlivě zvážit, než někam zadá jakékoli citlivé informace, a zkontrolovat, jestli odkaz neobsahuje nějaké překlepy a zda adresa začíná ‚https‘,“ říká Daniel Šafář, Country Manager CZR regionu ve společnosti Check Point.

Více informací k hackerskému útoku najdete například zde: https://www.bbc.com/news/business-54007995