Investiční služby Portu jsou nově dostupné z běžného účtu NEO od Expobank CZ

Praha, 7. září 2020 – Retailová robo-advisory platforma Portu se dostala mezi partnerské služby běžného účtu NEO od Expobank CZ. Klientům banky, kteří mají zájem o zhodnocování úspor, se díky vzájemné spolupráci otevírá příležitost snadného investování. Služby Portu jsou jednoduše dostupné z internetového bankovnictví Expobank CZ. První česká robo-advisory platforma Portu patří do finanční skupiny Wood & Company a v současné době s ní investuje už více než 16 000 investorů. 


„Žijeme v době nízkých úroků a bez investování si časem nebudeme moct dovolit slušný důchod nebo plnit si sny a životní cíle. Od zařazení Portu mezi partnerské služby NEO účtu si slibujeme to, že se více lidí dozví o našich investičních produktech, které mají skutečně smysl. Jsou efektivní, nízkonákladové a transparentní. Portu jsme zakládali i proto, abychom kultivovali české investiční prostředí a naučili především drobné investory diverzifikovat své úspory a nebát se různých forem investování,“ říká Radim Krejčí, šéf investiční platformy Portu a dodává: „Vážíme si důvěry Expobank CZ a její odvahy jít naproti inovacím, které zlepšují a zjednodušují život běžným občanům.“

Portu vzniklo v roce 2018 jako retailová robo-advisory platforma, která nabízí správu financí s využitím počítačových algoritmů a investic do ETF fondů. Minimální investice je 1 000 korun, manažerský poplatek pak činí 1 % ročně z peněz pod správou. 

___________________________________________________________________

O Portu

Portu je retailovou divizí WOOD & Company. V rámci Portu jsou vyvíjeny on-line investiční a finanční platformy, které demokratizují český investiční trh a díky využití moderních technologií nabízí široké veřejnosti služby, které byly dříve dostupné jen bohatým. Portu umožňuje lidem nakládat s jejich volnými penězi tak, aby měli méně starostí a snadněji dosahovali svých finančních cílů. Je postaveno na hodnotách maximální dostupnosti, transparentnosti, efektivnosti a personalizace.

Portu.cz nabízí od roku 2018 moderní způsob dlouhodobého investování na kapitálových trzích formou on-line asset managementu (neboli robo-advisory). Postupně také přidává další revoluční novinky v oblasti investování. Například v dubnu 2019 Portu spustilo tematické investování, které investorům umožňuje transparentně zhodnocovat peníze prostřednictvím sektorů a trendů, které odpovídají jejich cílům, hodnotám i přesvědčení. V září 2019 Portu spustilo on-line investiční galerii Portu Gallery. Ta jako jediná v Evropě umožňuje investorům diverzifikovat jejich portfolia a investovat do historických a sběratelských předmětů s potenciálem zajímavého zhodnocení. V listopadu 2019 Portu přišlo s dětskými investičními účty. Ty se sníženým poplatkem, jen 0,25 % ročně, umožní dosáhnout vyšších výnosů a nashromáždit větší objem peněz, až si je děti jednou budou chtít vybrat. Portu má nyní již více než 13000 uživatelů.

O WOOD & Company

WOOD & Company je významná investiční skupina s předním postavením na středoevropském trhu. Skupina se zaměřuje na poskytování transakčního poradenství, poradenství v oblasti korporátních financí, obchodování s cennými papíry a správu aktiv. Společnost byla založena v roce 1991 a má kanceláře v šesti evropských městech včetně centrály v Praze a zkušeného oddělení investičního bankovnictví v Bratislavě. WOOD & Company je členem několika významných burz ve světě a zároveň největším obchodníkem na Pražské burze cenných papírů. Ročně zobchoduje akcie o objemu 25 mld. eur, což potvrzuje silnou pozici společnosti na místních kapitálových trzích. Aktiva spravovaná skupinou dosahují téměř
1 mld. eur a to v oblasti zdravotnického zboží, farmaceutického průmyslu, nakládání s odpady, nemovitostí a informačních technologií.