Mění se rozložení sil na hostingovém trhu

Další akvizice skupiny WY Group potvrzují probíhající konsolidaci českého hostingového trhu. Součástí skupiny se nově stává také společnost HOSTING90 systems. WY Group tím firmám vysílá jasný signál, že je připravena spojit síly. 

Praha, 9. září 2020 – Akvizicí firem HOSTING90 systems s.r.o. a Hosting zdarma s.r.o. naplňuje WY Group postupně svou ambici stát se předním hráčem na středoevropském hostingovém trhu a rozšířit portfolio svých služeb. Do nabídky skupiny se v uplynulém roce začlenily služby firem IGNUM, Stable.cz, Axfone a CZ hosting. 

“Nákupem společnosti HOSTING90 systems s.r.o. jsme posílili nabídku infrastrukturních služeb. Tato oblast pro nás bude velice důležitá v dalším rozvoji našich produktů,” uvedl výkonný ředitel IGNUM Jaroslav Štětina.

Obě uvedené společnosti, HOSTING90 systems s.r.o. a Hosting zdarma s.r.o., povede jeden z jejich dosavadních majitelů a manažerů Pavel Špinka, který tak bude pokračovat na své stávající pozici až do integrace obou firem se společností IGNUM. Tým IGNUM se akvizicí rozroste o další členy, kteří posílí zákaznickou podporu a především tým administrátorů. 

WY Group tím nejen rozšiřuje svou nabídku služeb, ale vytváří také nové a zajímavé kariérní příležitosti. Skupina má záměr přitáhnout do svých řad přední talenty v oborech jakými jsou vývoj softwaru, design produktů a služeb, řízení mezinárodních týmů a péče o zákazníky.

“Akvizicemi nerozšiřujeme jen zákaznickou bázi a portfolio služeb. Obrovská hodnota je pro nás i v týmech talentovaných lidí, které s nimi přicházejí. Přesto pro svůj růst občas potřebujeme i kandidáty zvenčí,” dodává Petr Šmída, ředitel Stable.cz a personální manažer WY Group. 

Nabídku pracovní pozice produktového manažera 

skupiny WY Group si prohlédněte zde.

IGNUM, s.r.o. je webhostingová společnost, která působí na trhu 20 let. Patří mezi nejvýznamnější české registrátory domén a poskytovatele serverhostingu. V současnosti spravuje přes 140 000 doménových jmen a obsluhuje více než 24 000 zákazníků. 

Stable.cz s.r.o. vznikla v roce 2011, její služby zahrnují registrace domén, webhosting a serverhosting, se specializací na vysokozátěžové e-commerce projekty. Stable.cz registruje přes 20 000 domén a její webhosting využívá přes 15 000 zákazníků. Stable.cz provozuje webhosting Stable.cz, Otoman.cz, Endora.cz nebo registrátora domén Kvapem.cz.

Hosting90 s.r.o. je IT společnost založená v roce 2002, která se specializuje na webhosting, managed služby, VPS servery, dedikované VDS servery a registrace domén. Pod značkou Systems90 rozvíjí cloudové služby.

Axfone LLC je vývojářská a telekomunikační společnost s pobočkami v Evropě, USA a Asii. Od roku 2012 vyvíjí a implementuje billing a provisioning systémy pro telekomunikační operátory, od roku 2018 se prostřednictvím divize Celever4UP věnuje zakázkovému vývoji, včetně mobilních aplikací. 

Sandberg Capital, správ. spol., a.s. se zaměřuje na investování do menších a středně velkých společností ve střední a východní Evropě. Její portfolio čítá aktiva v hodnotě přes 150 milionů eur. Investice společnosti Sandberg Capital zahrnují oblasti jako IT, zemědělství, telekomunikace, vzdělávání a maloobchod.

Webglobe – Yegon, s.r.o. vzešla ze spojení firem Webglobe a Yegon v roce 2014. Od té doby firma vystupuje pod společnou značkou WY. Na slovenském trhu působí přes 20 let, v současnosti má více než 20 000 zákazníků a registruje přes 50 000 domén.

Odkazy:

HOSTING90

Hosting zdarma

IGNUM 

Stable

Sandberg Capital 

Webglobe Yegon

WY Group