NETGEAR představuje firemní produkty s podporou Wi-Fi 6

Praha, 9. září 2020 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, rozšiřuje své portfolio o trojici firemních zařízení s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6. Novinky poskytují oproti svým předchůdcům až 2x rychlejší bezdrátové připojení, 4x větší síťovou kapacitu i robustnější zabezpečení.

Bezdrátový mesh systém Orbi WiFi 6

Třípásmový 4×4 bezdrátový mesh systém Orbi WiFi 6 (SXK80) s dvanácti streamy nabízí malým a středně velkým firmám moderní, spolehlivé a bezpečné Wi-Fi připojení o maximální kombinované rychlosti 6 Gb/s (2,4 Gb/s + 2,4 Gb/s + 1,2 Gb/s), a to až pro 60 zařízení současně. Špičkové pokrytí v rozsahu až 557 m2 zajišťuje osm interních antén s výkonnými zesilovači. Toto pokrytí lze dále flexibilně navyšovat pomocí doplňkových satelitů (279 m2/satelit) do vzdálenosti až 1 700 m2. Součástí zařízení je také jeden 1G/2,5G ethernetový LAN/WAN port a čtyři 1G ethernetové LAN porty, z nichž dva lze vzájemně agregovat.

Vysoké zabezpečení sítě poskytuje kombinace protokolů WPA/WPA2/WPA3 a čtyř bezdrátových SSID sítí s odděleným přístupem pro management, zaměstnance, IoT a zákazníky či hosty.

Bezdrátové mesh přístupové body WAX610/WAX610Y

Dvoupásmové 2×2 přístupové body WAX610 a WAX610Y se čtyřmi streamy nabízejí spolehlivé bezdrátové připojení o rychlosti až 1,8 Gb/s (1,2 Gb/s + 0,6 Gb/s). Zařízení jsou navržena především pro prostředí s vysokým počtem připojených klientů. Zatím co model WAX610 si najde uplatnění především v kancelářích, školách, hotelech, restauracích, nemocnicích či konferenčních centrech, outdoorový model WAX610Y lze použít na staveništích, nakládacích docích, školních dvorech či venkovních terasách. Součástí obou přístupových bodů je kombinace osmi vzájemně oddělených bezdrátových SSID sítí a protokolů WPA/WPA2/WPA3, které zajišťují špičkové zabezpečení firemních dat. Nechybí ani 2,5G ethernetový port PoE pro kabelové propojení s přepínači, routery či datovými úložišti. Zařízení WAX610 a WAX610Y jsou navíc kompatibilní s modely WAC540 a WC564, s nimiž umožňují vytvářet plnohodnotný mesh systém.WAX610 | Insight Managed Access Point | NETGEAR Support

Vzdálená správa Insight

Mesh systém Orbi Pro WiFi 6 a přístupové body WAX610 a WAX610Y lze snadno a rychle instalovat, konfigurovat, monitorovat a spravovat kdykoli a odkudkoli na světě v dosahu internetového připojení pomocí vzdálené správy NETGEAR Insight. Služba uživateli poskytuje veškeré potřebné informace o připojených zařízeních, SSID či stavu a zabezpečení sítě. V případě neobvyklé situace je majitel či IT pracovník okamžitě informován prostřednictvím výstražných notifikací. Služba NETGEAR Insight je dostupná první rok používání zdarma.

Cena a dostupnost

Bezdrátové přístupové body WAX610 a WAX610Y jsou již k dostání v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 4 965 korun/191 euro s DPH (WAX610) a 7 045 korun/271 euro s DPH (WAX610Y). Bezdrátový mesh systém bude na českém a slovenském trhu dostupný v polovině podzimu za doporučenou koncovou cenu 22 725 korun/ 874 euro s DPH.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.