Průlomové AI aplikace pro kamery Panasonic Security zajišťují bezpečnost v době pandemie

Kamery Panasonic i-PRO řady X využívají aplikace hloubkového učení na bázi umělé inteligence (AI) kvůli nižším celkovým nákladům na vlastnictví a rychlejšímu zpracovávání.

Praha, 9. září 2020 – Společnost Panasonic dnes oznámila spolupráci se softwarovou společností A.I. Tech. Výsledkem této spolupráce je spojení špičkových bezpečnostních i-PRO kamer s integrovanými funkcemi AI s průlomovými inteligentními aplikacemi. Cílem spolupráce je poskytovat řadu podnikových řešení založených na hloubkovém učení. Mnoho z nich najde své využití i v současné situaci koronavirové pandemie. 

Aplikace pro hloubkové učení běží přímo na samotných kamerách, což eliminuje potřebu dalších serverů pro analytické výpočty při zachování stejně vysoké úrovně přesnosti. Mezi výhody patří nižší celkové náklady na vlastnictví bezpečnostní infrastruktury, rychlejší zpracovávání dat, bezprostřednější alarmy, oznámení nebo informace z aplikací.

Během současné pandemie lze použít řadu hloubkových aplikací umělé inteligence k řízení dodržování rozestupů mezi lidmi, zjišťování úrovně obsazenosti a kontrole nošení obličejových masek. Maloobchodníci mohou také tyto aplikace využívat ke zlepšení zákaznického prostředí; v chytrých městech se mohou používat k monitorování provozu a inteligentnímu parkování; organizátorům akcí a dopravním centrům se mohou hodit ke sledování a zajištění bezpečnosti.

Aplikace součástí nedávno představené řady X kamer Panasonic i-PRO s modulem AI, která zahrnuje celkem šest nových modelů: Kamery s rozlišením 5 MP se začaly prodávat v červenci a kamery s rozlišením 4K přijdou na trh v listopadu. Všechny jsou k dispozici s vnitřní a venkovní kupolovitou nebo kvádrovitou konfigurací odolnou proti vandalům.

„Tato kombinace umělé inteligence s našimi flexibilními a adaptabilními kamerami nabízí novou generaci prediktivních podnikových a bezpečnostních aplikací. Díky nim budou naši zákazníci v každodenním provozu proaktivnější,“ uvedl Gerard Figols, evropský vedoucí obchodní jednotky Panasonic Security. „Díky tomu, že bezpečnostní kamery Panasonic i-PRO umožňují třetím stranám vyvíjet vlastní nápady, představuje spolupráce se společností A. I. Tech jen začátek nové éry inteligentních aplikací.“

Alessia Saggeseová, ředitelka prodeje a marketingu ve společnosti A.I. Tech, dodala: „Tato spolupráce vůbec poprvé umožňuje zákazníkům využívat všechny výhody všech našich aplikací založených na hloubkovém učení pomocí neuvěřitelného výkonu modulu AI v kamerách Panasonic i-PRO. Je to fantastická příležitost přizpůsobit bezpečnostní hardware konkrétním potřebám podniku nebo komunity.“

Další podrobnosti o jednotlivých aplikacích pro hloubkové učení společnosti A.I. Tech, které jsou k dispozici u kamer Panasonic i-PRO řady X, naleznete na adrese: https://www.aitech.vision/en/products/ 

Fotografie ke stažení ZDE.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Security Solutions

Panasonic Security Solutions je obchodní jednotkou divize Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU) se sídlem ve Weisbadenu (Německo). Zabezpečovací řešení Panasonic staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťují nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií. Řešení, která disponují technologiemi umělé inteligence od společnosti Panasonic, jako je rozpoznávání tváří a analytické možnosti, lze nasadit pro různé nákladově efektivní bezpečnostní systémy. Používají se také pro zlepšení zážitku zákazníka v takových oblastech, jako je personalizovaná reklama nebo zefektivnění pohybu návštěvníků za účelem lepšího poskytování služeb.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/bezpecnostni-reseni/about-security-solutions