Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek představila nové logo, symbolizuje novou éru v historii ČMAPM

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) mění při příležitosti letošního pětadvacátého výročí své logo. To je nově tvořeno pouze písmeny ČMAPM vyhotovenými v jednoduchém a elegantním grafickém provedení a v korálové barvě. Podle prezidentky asociace Kateřiny Haring logo vyjadřuje nové a dynamické období ve fungování asociace, která vznikla v roce 1995.

„Změna loga z vějíře a celého názvu asociace na zkratku, vyvedenou v zajímavém a jednoduchém designu, vhodně symbolizuje novou éru v historii ČMAPM. Za poslední desetiletí vzrostl počet žen v byznysu v ČR vůči mužům desetinásobně, ženám roste v podnikání sebevědomí, a potřebují rychlé, flexibilní a profesionální zázemí silné asociace. To podnikatelkám dlouhodobě poskytujeme,“ říká Kateřina Haring. „Právě kombinace grafického a slovního spojení v logu nám umožní prezentovat naše projekty a aktivity unikátním a nezaměnitelným způsobem. Navíc tento typ loga se dá velmi dobře pojistit i ochrannou známkou,“ doplňuje.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek byla založena jako dobrovolné profesní sdružení v roce 1995 a dnes sdružuje na 150 podnikatelek. Za 25 let své existence pomohla tisícům podnikatelek v profesním vzdělávání a růstu prostřednictvím nabídky individuální podpory, kurzů, konferencí a projektových aktivit. V České republice ČMAPM spolupracuje s podnikatelskými subjekty, ale také se státními organizacemi na úrovni státní správy i samosprávy. V zahraničí ČMAPM spolupracuje mimo jiné s Celosvětovou asociací podnikatelek a manažerek FCEM, v níž Kateřina Haring působí jako místopředsedkyně pro oblast Evropy.

ČMAPM letos v souvislosti s koronavirovou krizí a jejími negativními hospodářskými dopady spustila na jaře kampaň CHOOSE WOMEN, iniciovanou původně OSN. Prostřednictvím této kampaně může veřejnost podpořit lokální byznysmenku, jejíž služeb využívá, a je s nimi spokojena.  Kampaň běží již více než čtvrt roku, a za tu dobu pomohla stovkám malých podnikatelek a živnostnic. Iniciativa ČMAPM zaznamenala řadu pozitivních ohlasů jak u veřejnosti, tak přímo mezi zapojenými podnikatelkami napříč regiony. Zvláště ji oceňují ty, kterých se přímo dotkla opatření přijatá v souvislosti s pandemií. 

Prezidentka asociace Kateřina Haring také od jara moderuje sérii podcastů Podnikatelka na zpravodajském serveru INFO.CZ, kde každý týden v 90minutovém rozhovoru představuje příběhy známých i neznámých podnikatelek.

Vrcholem letošních aktivit asociace a jejích členek bude konference v Senátu ČR s názvem Síla ženy v kontextu měnící se doby 21. století, která se uskuteční 22. září 2020. 

Další informace o aktivitách ČMAPM naleznete na jejím webu.

Nové logo ve variantách:

Obsah obrázku kreslení

Popis byl vytvořen automaticky
Obsah obrázku košile, kreslení

Popis byl vytvořen automaticky

Původní logo: