Nové aktualizace HarmonyOS 2.0, EMUI 11 a HMS u mobilních telefonů HONOR se otevírají poprvé vývojářům po celém světě

[Praha, 18. září 2020] – Sesterské společnosti Huawei a HONOR přichází s velmi významnými aktualizacemi operačních systémů HarmonyOS 2.0, EMUI 11 a Huawei Mobile Services. Co to znamená pro běžné uživatele? Aktualizace nabídnou globálním vývojářům nespočet možností pro tvorbu nové generace inovativních aplikací a vylepšeného uživatelského prostředí. 
C:\Users\d84171079\Desktop\PR_1376x984_Nové aktualizace systémů HarmonyOS 2.0, EMUI 11 a HMS přináší super vylepšené uživatelské prostředí a funkce u produktů HONOR.jpg

HarmonyOS 2.0: Podpora tabletů, nositelných zařízení i smartphonů

Operační systém HarmonyOS byl uveden již v roce 2019. Od té doby byla pro tento systém vyvinuta řada produktů, které rychle vyhledají ostatní zařízení, okamžitě je připojí, bezproblémově spolupracují s hardwarem a dokáží sdílet zdroje mezi několika chytrými přístroji najednou. Společnosti HONOR a Huawei nedávno oznámily aktualizaci tohoto systému na HarmonyOS 2.0 a posunuly ho tak na ještě vyšší úroveň. Mimo komplexní aktualizace už zmíněných funkcí se tak můžete dočkat i softwarové sběrnice, správy dat a zabezpečení. 

HarmonyOS 2.0 je momentálně k dispozici pro chytré televize HONOR a Huawei a co nevidět se ho dočkají nositelná zařízení, tablety a dokonce i smartphony. 

Pro vývoj aplikací HarmonyOS 2.0 společnost Huawei také spustila HarmonyOS 2.0 Beta SDK pro vývojáře pro platformy chytrých televizorů, chytrých hodinek nebo automobilů, které jsou k dispozici od 10. září 2020. Následovat bude HarmonyOS 2.0 smartphony SDK v prosinci 2020. HarmonyOS 2.0 bude k dispozici i výrobcům hardwaru pro vývoj zařízení na HarmonyOS.

Podle otevřeného plánu HarmonyOS 2.0 bude podporovat typ paměťových zařízení:

Od 10. září 2020 – Zařízení s 128 kB až 128 MB RAM

Od 21. dubna 2021 – Zařízení se 128 MB až 4 GB RAM

Od října 2021 – Zařízení se 4 GB až více než 4 GB RAM

EMUI 11: Vylepšuje práci s více okny a přináší elegantní motivy na Always-on displej

Nový operační systém EMUI 11 umožňuje komunikaci mezi chytrými telefony a zařízeními IoT založenými na HarmonyOS. Díky tomu tak můžete promítnout svůj videohovor na obrazovce třeba chytré televize nebo laptopu. Dále si uživatelé mohou přizpůsobit funkci Always-On-Display (AOD) svým vlastním preferencím. Na výběr mají z velkého počtu digitálních či analogových motivů nebo si můžou nahrát svoji oblíbenou fotografii. 

Aktualizace se dočkala i funkce „Smart Multi-screen Collaboration.“ Umožňuje zobrazit obsah telefonu v počítači až na třech plovoucích oknech. Ve vybraných aplikacích funguje i jednoduché přetahování souborů a kopírování obrázků. Dokonce můžete na notebooku vyřídit hovor přicházející na telefon. 

Ekosystém Huawei Mobile Services (HMS): Průlom jako třetí největší ekosystém mobilních aplikací na světě

S podporou více než 1,8 milionu registrovaných vývojářů po celém světě udělal HMS s AppGallery v letošním roce obrovský pokrok, a navíc se stále vyvíjí. AppGallery má v současné době více než 96 000 aplikací integrovaných s HMS Core a více než 490 milionů globálních aktivních uživatelů.

Nyní se společnosti Huawei a HONOR zavázaly plně otevřít své základní softwarové a hardwarové možnosti, aby urychlily inovace ve vývoji aplikací. Obě značky tak poskytují vývojářům spoustu možností pro tvorbu nové generace inovativních aplikací.

Spolupráce s Red Bull Basement 2020: Svět inovací budoucnosti za podpory mladých vývojářů

Ambiciózní technologická značka HONOR oznámila minulý týden na mezinárodním veletrhu IFA v Berlíně spolupráci s Red Bull Basement 2020. Jako oficiální partner pomůže HONOR studentům a mladým vývojářům inovovat budoucnost díky poskytnutí HMS ekosystému, HMS telefonu a série laptopů HONOR MagicBook. 

C:\Users\d84114738\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\AMA.JPG

HUAWEI HiLink: Aplikace, která propojí všechny loT zařízení

Nadcházející období bude v Huawei a HONOR plné novinek! I HUAWEI HiLink bude aktualizovaný v pěti klíčových oblastech: připojení, interakce, provoz, poskytovatel řešení a autentizace. Cílem je zajistit snadné připojení miliard zařízení IoT, pohodlnější správu, ovládání a bezproblémovou interakci.  

Sledujte HONOR na sociálních sítích

Instagram: https://www.instagram.com/honorczsk/ 

Facebook: https://www.facebook.com/Honorcz/ 

Twitter: https://twitter.com/HonorCZSK 

YouTube: https://bit.ly/honor-cz-sk-youtube 

TikTok: https://www.tiktok.com/@honor_czsk