Nové audio brýle Bose Frames s vylepšeným zvukem a výdrží až 8 hodin přijdou na náš trh již v říjnu

Bose představuje troje nové brýle pro osobní poslech hudby. Mezi novinky patří dvoje tradiční vylepšené sluneční brýle Bose Frames a také model určený pro využití při sportu, který má zvýšenou odolnost proti vodě i potu. Oproti dosavadním audio brýlím nabízí všechny novinky delší výdrž na baterii a na jedno nabití hrají podle modelu až 8 hodin. Na našem trhu budou k dostání již od října. 

Praha, 18. září 2020 – BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro ČR, uvede na náš trh již v říjnu trojici nových slunečních audio brýlí Bose Frames, které představují originální prostředek pro osobní poslech hudby. Novinky navazují na dva stávající modely, respektují módní trendy a nabízí vylepšené vlastnosti. K tradičním slunečním brýlím přidává Bose nově speciálně upravený model pro sportovní využití. Všechny tři novinky nabízí oproti stávajícím modelům výrazně delší výdrž na baterie a ovládání hlasitosti tlačítky přímo na brýlích. Nové brýle jsou standardně vybaveny černými polarizovanými skly, která blokují až 99 % UV záření s možností dokoupení dalších. Na výrobu a zasazení dioptrických skel do Bose Frames se v České republice specializuje Optik Studio Jana Čížková.

Audio brýle Bose Frames využívají letité zkušenosti tohoto legendárního výrobce audiotechniky, jehož produkty prosluly vynikajícím zvukem linoucím se z malého těla. Bose Frames umožňují poslech hudby pomocí speciálních reproduktorů instalovaných ve stranicích brýlí, úzce směrovaných směrem dolů k uším posluchače. Díky tomu slyší plnohodnotný zvuk jen uživatel a okolí je hudební reprodukcí zasaženo minimálně. K telefonu se brýle připojují bezdrátově pomocí Bluetooth a díky vestavěnému mikrofonu fungují také jako handsfree.

Sportovní brýle Bose Frames Tempo – odolnost, výkon a výdrž

Poslech hudby při sportovních aktivitách motivuje mimo jiné k dosažení lepšího výkonu. Bose proto představuje speciálně upravený model optimalizovaný pro sportovní vyžití – Bose Frames Tempo. Úpravy nespočívají pouze v odlehčeném a velmi odolném designu s polykarbonátovými skly, který je použitelný i v kombinaci s většinou sportovních přileb, ale také ve výrazně zvýšeném hudebním výkonu, odolnosti proti potu i vodě stříkající ze všech stran (IPX4) a použití univerzálního dobíjecího konektoru USB-C. Frames Tempo mají v postranicích instalovány reproduktory o průměru 22 mm, které produkují hutné basy a hlasitost vhodnou pro jízdu na kole rychlostí až 40 km/h.

Brýle Bose, které byly dosud na trhu, nabízely výdrž na baterie po dobu 3 hodin. Frames Tempo hrají až 8 hodin, takže vydrží hrát s přehledem i během maratónského běhu. Při poslechu hudby pomocí Frames při běhu či jízdě na kole je velkou výhodou plnohodnotné vnímání okolních zvuků, například okolní dopravy. 

Sluneční brýle Bose Frames Tenor a Soprano

Názvy těchto novinek evokují jak jinak než hudbu. Tenor představují nový design hranatých obrouček především pro muže a Soprano zaujmou svými oblými křivkami připomínající kočičí oči spíše ženy. Instalace baterie s vyšší kapacitou oproti dosavadním brýlím umožňuje hlasitou reprodukci po dobu až 5,5 hodiny. Oba modely nabízí díky 16 mm reproduktorům vylepšený zvuk s výraznějším basovým základem. Jejich dobíjení zajišťuje dodaný kabel s vlastním konektorem pogo-pin.

Dioptrická a další barevná skla

Standardně jsou všechny modely dodávány s černými slunečními skly. Ke sportovním brýlím Tempo lze samostatně dokoupit také oranžová, modrá a žlutá skla. K modelu Tenor je možné dokoupit modrá zrcadlová a stříbrná skla a pro Soprano jsou volitelně k dispozici růžová a fialová.

Zákazníci používající dioptrické brýle mají možnost využít služeb Optik Studio Jana Čížková se sídlem na Praze 8, které se nově specializuje na prodej Bose Frames a na profesionální výrobu a zasazení dioptrických skel do těchto brýlí.

Všechny nové brýle Bose Frames budou k dispozici od října za doporučenou koncovou cenu 7 690 Kč. Na trhu doplní stávající modely. 

O společnosti Bose:

Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první audiosystém Bose přinesl revoluční způsob řešení a revoluci v zážitku reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.