Ocenění za nejlepší inovaci získává Gebrüder Weiss

Praha, 18. září 2020 – Systém ETA (Estimated Time of Arrival) společnosti Gebrüder Weiss získal první místo v oborové soutěži LOG IN 2020. „Z první příčky v kategorii Technická a technologická inovace roku 2020 máme pochopitelně radost. Systém, který umožňuje v reálném čase poskytnout informace o předpokládaném čase doručení zásilky přináší nové výhody především našim zákazníkům,“ uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Službu, která zákazníkům umožňuje ještě přesněji zjistit časový údaj o předpokládaném doručení jejich zásilek zprovoznil Gebrüder Weiss v květnu tohoto roku. Informační systém s názvem ETA (Estimated Time od Arrival) nepřetržitě aktualizuje předpokládaný čas příjezdu jakékoli zásilky v závislosti na momentální dopravní situaci. Výpočet časového úseku pro koncové doručení je zúžen na dvouhodinový interval pro vlastní předání zásilky. Zákazníci mohou sledovat proces odeslání online, včetně odhadované doby koncového doručení zásilek. 

“Gebrüder Weiss nabízí tuto digitální službu pro sběrnou dopravu nejen v České republice, ale všude tam, kde zajišťuje také koncové doručení. Díky komplexní síti našich vlastních terminálů na pozemních dopravních trasách od švýcarské Basileje na západě až po gruzínské hlavní město Tbilisi na východě je ETA dostupná na území celé Evropy,” vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodní a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

ETA není jedinou novinkou u Gebrüder Weiss, která uspěla v letošní soutěži LOG IN. Mezi tři nejlepší technické a technologické inovace roku se zařadil také nový zákaznický portál myGW. „Investice do rozvoje a inovací technologií i procesů jsou důležitou součástí dlouhodobé strategie a firemních hodnot Gebrüder Weiss. Systematicky pracujeme na výzkumu a reálném využívání takových postupů a technologií, které jsou přínosem pro naše klienty, životní prostředí nebo lidskou společnost jako takovou,“ uzavírá Jan Kodada.   

……..…………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  

Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/