TP-Link Archer VR400: VDSL modem s podporou technologie OneMesh

Česká republika, Praha – 21. září 2020 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový bezdrátový VDSL/ADSL modem a router Archer VR400 V3 s podporou standardu AC1200, jenž nabízí rychlou Wi-Fi se slušným dosahem i díky Beamformingu.

Vynikající připojení s modelovaným dosahem

TP-Link Archer VR400 V3 nabízí uživatelům rychlé a stabilní připojení k Wi-Fi síti díky podpoře dvou pásem. Ve frekvenčním pásmu 5 GHz činí maximální rychlost připojení 867 Mbit/s, v pásmu 2,4 GHz pak 300 Mbit/s. Lepší dosah i optimální pokrytí jsou pak zajištěny i podporou technologie Beamforming, tedy modelování paprsku, které pomáhá dvojice pevných všesměrových externích antén.

Díky podpoře pokročilé technologie VDSL2 zvládá TP-Link Archer VR400 V3 maximální rychlost připojení VDSL až do 100 Mbit/s, což znamená více než čtyřnásobnou rychlost oproti běžnému výkonu standardu ADSL 2+ (24 Mbit/s). Zařízení je typu 2 v 1, neboť v sobě kombinuje DSL modem i bezdrátový router podporující veškerá standardní připojení DSL včetně VDSL2, ADSL2+, ADSL2 a ADSL.

Záložní připojení různými technologiemi
Se zařízením Archer VR400 V3 od TP-Linku prakticky nehrozí, že byste přišli o své internetové připojení. Leda, že by přestala fungovat elektřina v domácnosti. Je totiž vybavený také USB portem s možností zapojení 3G/4G dongle pro spolehlivé a rychlé mobilní připojení.

OneMesh pro plynulé a bezproblémové pokrytí domácnosti
Plynulé a bezproblémové pokrytí celé domácnosti s jediným názvem sítě (SSID) zvládnete hravě díky tomu, že modem/router Archer VR400 V3 spadá pod řadu OneMesh™. Ta se řadí k portfoliu meshových řešení společnosti TP-Link, jež slouží k tvorbě plynulých a stabilních domácích či kancelářských sítí. V případě potřeby tak lze síť rozšířit pomocí některého z dalších meshových extenderů OneMesh, jichž má TP-Link ve svém portfoliu celou řadu.

Plynulé připojení dále zajišťuje i podporovaná technologie MU-MIMO, jež zvládne obsloužit hned několik koncových zařízení najednou, zkracuje čas čekání (odezvu), zvyšuje propustnost Wi-Fi pro každé zařízení a také účinnost každého toku.

Integrované gigabitové ethernetové porty pak fungují desetkrát rychleji než standardní ethernet. To vede k zajištění špičkového výkonu koncových zařízení připojovaných k internetu prostřednictvím kabelu. Ať už se jedná o počítače, televizory, herní konzole, síťová úložiště a tiskárny nebo cokoliv jiného.

O Snadné nastavení se postará nejen intuitivní webové rozhraní ale především mobilní aplikace Tether dostupná v češtině i slovenštině pro Android a iOS. Jejím prostřednictvím můžete kromě samotného modemu/routeru také spravovat síťová nastavení z libovolného kompatibilního mobilního zařízení. Nastavit lze třeba také rodičovskou kontrolu nebo síť pro hosty.

Klíčové vlastnosti Archer VR400 V3:

  • Rychlá Wi-Fi – Zažijte vynikající bezdrátové dvoupásmové připojení Wi-Fi
    867 Mb/s (5 GHz) + 300 Mb/s (2,4 GHz)
  • Lepší dosah – Dvě pevné všesměrové antény s technologií Beamforming poskytují stabilní bezdrátové připojení a optimální pokrytí
  • Všestranná konektivita – Plně kompatibilní se standardy VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL a také s 3G/4G internetovými službami po optickém kabelu a standardním kabelu
  • Pokrytí celé domácnosti pomocí OneMesh™ – Spolupracuje s produkty TP-Link OneMesh™ pro vytvoření flexibilní Mesh sítě
  • Technologie MU-MIMO – Současně přenáší data do více zařízení, zkracuje čas čekání
  • Plné gigabitové porty – Využijte všech výhod širokopásmových rychlostí až do 1 Gb/s.
  • Tether aplikace – TP-Link Tether poskytuje nejjednodušší způsob přístupu a správy routeru na zařízeních iOS a Android

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/dsl-modem-router/archer-vr400/

Fotografie produktu jsou k dispozici zde:
https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157716058944183 

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.