Zyxel Networks nabízí nejširší portfolio přístupových bodů WiFi 6 pro malé a středně velké organizace

Společnost Zyxel rozšiřuje své portfolio přístupových bodů standardu WiFi 6 o další dva modely. Trvale vysoký výkon a rychlé připojení na základě tohoto standardu je tak nyní uživatelům k dispozici ve všech přenosových pásmech.

22. září 2020 — Společnost Zyxel Networks, která patří mezi leadery na trhu podnikových a domácích síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, dnes rozšířila své portfolio přístupových bodů standardu WiFi 6 o modely WAX610D a NWA210AX. Značka Zyxel tak dnes malým a středně velkým organizacím nabízí nejširší paletu těchto produktů.

Zavedení nového standardu WiFi 6 má pro uživatele celou řadu výhod včetně vyšší rychlosti a lepší konektivity. Vzhledem k úspoře nákladů však některé přístupové body WiFi 6 určené malým a středně velkým organizacím nový standard podporují pouze v případě sítí WLAN v pásmu 5 GHz. To znamená, že pokud uživatel tyto přístupové body používá v pásmu 2,4 GHz, jeho připojení bude odpovídat deset let staré technologii WiFi 4, tj. bude mít nižší rychlost i výkon. Tato nevýhoda může v konečném důsledku zpomalit přechod uživatelů na efektivnější technologii WiFi 6.

Využijte plný potenciál největšího upgradu WiFi za posledních 10 let 

Pásmo 2,4 GHz je pro malé a středně velké organizace nadále důležité, protože je vhodnější v případě potřeby delšího dosahu a v místech s menším počtem připojených zařízení, jako jsou např. sklady a maloobchodní prostory. Podpora WiFi 6 v nižším frekvenčním pásmu 2,4 GHz uživatelům přinese vyšší kvalitu, nižší latenci, menší odchylku odezvy a téměř dvojnásobnou propustnost*.

Všechny naše přístupové body standardu WiFi 6 včetně nových modelů WAX610D a NWA210AX nabízejí díky plné podpoře technologie OFDMA výhody tohoto standardu v pásmech 2,4 GHz i 5 GHz. Pro zajištění spolehlivého bezdrátového připojení je každý přístupový bod vybaven výkonným čtyřjádrovým procesorem Qualcomm A53.

Příprava malých a středně velkých organizací na novou realitu

Přístupové body Zyxel umožňují flexibilní správu včetně samostatného provozu, řízení pomocí kontroleru a ovládání prostřednictvím cloudové platformy Nebula, takže uživatelé mohou rychle a snadno zvládnout výzvy spojené s novou realitou. Cloudová platforma Nebula uživatelům umožňuje své sítě z jednoho centralizovaného rozhraní monitorovat a spravovat odkudkoli a kdykoli. Mezi její přednosti patří mimo jiné funkce Wireless Health, která pomocí umělé inteligence a strojového učení automaticky diagnostikuje a optimalizuje kvalitu bezdrátové sítě, čímž administrátorům šetří čas i energii.

„Organizace, které se rozhodnou pro přístupový bod WiFi 6, očekávají, že se jim jejich investice vrátí v podobě vyšší rychlosti a lepší konektivity. Proto je důležité, aby si vybraly takový přístupový bod, který výhody standardu WiFi 6 poskytuje v pásmu 2,4 i 5 GHz. A přesně to garantují naše přístupové body WiFi 6,“ poznamenává Martin Bratičák, Head of Channel for CEE ve společnosti Zyxel.

„Díky dvěma čerstvým novinkám nyní nabízíme nejširší portfolio přístupových bodů WiFi 6 pro malé a středně velké organizace. Abychom uspokojili různé nároky zákazníků, v naší nabídce najdete vše od základních a cenově dostupných modelů až po špičkové produkty s technologií chytré antény.“

Bližší informace o rodině přístupových bodů Zyxel standardu WiFi 6 najdete na stránkách https://www.zyxel.com/promotions/wifi6-promotion-20190930-807915.shtml 

* Ve srovnání s přístupovými body, které v pásmu 2,4 GHz podporují standard WiFi 4.

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje domácnosti i organizace k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom domácím i firemním uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

— působnost ve 150 zemích celého světa,

— milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

— 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.

Zyxel, Your Networking Ally.