Advertia digital otevřela vlastní multifunkční podcastové studio

Pražská kreativní agentura advertia digital dokončila vybudování vlastního podcastového studia v sídle firmy na Praze 7 v Holešovicích. Advertia Podcast Studio je multifunkční podcastové studio, které na profesionální úrovni umožňuje také videopodcasty, livestreamy a další vizuální formáty. Sama advertia v něm na podzim plánuje spuštění svého vlastního podcastu.  

Původním záměrem vybudování podcastového studia bylo právě založení vlastního podcastu. „V souvislosti s pandemií koronaviru jsme ovšem v posledních měsících zaznamenali velký nárůst zájmu o využití pronájmu studia a další služby, které s tím souvisejí. Proto jsme se rozhodli této aktivitě věnovat intenzivněji a nabídnout komplexní servis,“ popisuje zakladatel advertia digital Honza Borýsek.  

Audio i video

advertia Podcast Studiu se tak dá nahrávat klasický podcast, natáčet rozhovor nebo realizovat plnohodnotná livestream konference, jakou tu nedávno dělal například pořadatel běžeckého závodu Vltava Run pro více než 300 lidí. „Aktuálně jsme pořídili i akustický paravan pro maximální kvalitu dabingu, voiceoverů či jiných high quality voice výstupů,“ popisuje Matouš Králík, COO advertia digital.   

Od většiny ostatních tuzemských podcastových studií se advertia jungle studio odlišuje originálním zpracováním interiéru, který se vyznačuje výrazným využitím zeleně. Komfortní prostředí zajišťuje i aroma difuzér se zvlhčovačem vzduchu, díky kterému není problém studio využívat celý den a například dabovat dokument nebo knihu pro děti. Výjimečná je i multifunkčnost studia, která reflektuje rostoucí trend videopodcastů. Kromě nich lze ve studiu natočit třeba unboxing video nebo online školení.

Komplexní servis

Kromě poskytnutí samotného studia a jeho vybavení zajišťuje advertia také postprodukci audia i videa, tvorbu intra, outra i dalších zvukových nebo vizuálních prvků. Advertia navíc zajišťuje také distribuci obsahu, ať už skrze Spotify, Google Podcast, Apple Podcast nebo jiné kanály. Výhodou je také možný dopronájem zázemí, které je hned vedle studia za odhlučněnými dveřmi a slouží jako backoffice.  

Noví klienti a vlastní podcast

Studio už využily nebo začaly pravidelně využívat desítky klientů. Z těch větších například Dermacol, který zde natáčí své beauty podcasty pro Klub Krásy, nebo nově společnost ABB, která plánuje sérii technicky zaměřených podcastů. Kromě klasických podcastů ve studiu proběhlo třeba i dabování dětských knih pro německé vydavatelství nebo voiceover pro dokument o české házenkářské lize a reprezentaci. Na podzim chystá advertia také spuštění vlastního podcastu o netradičních pohledech za oponu marketingu i byznysu. 

O advertia digital: 

Advertia digital je pražská kreativní agentura na pomezí strategického digitálního marketingu a business consultingu, kterou před sedmi lety založil Honza Borýsek. Advertia má zkušenosti s projekty na více než 15 trzích a mezi její klienty patří například Dermacol, Leo Express, ŠKODA AUTO Digilab, Tipsport, Tezenis, ABB, Koscom a desítky dalších. Více informací najdete na: https://advertia.cz.