Nová řada přepínačů NETGEAR navržená pro účely AVoIP

Praha, 23. září 2020 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila novou řadu přepínačů AV Line, kterou od základů navrhla a vyrobila pro potřeby AVoIP. Přepínače nabízejí snadnou správu skrze nové uživatelské rozhraní AV, 8 až 16 portů s rozlišnou nabídkou PoE+/PoE++ i doživotní hardwarovou a NBD záruku.

Nová řada přepínačů AV Line vznikla ve spolupráci s odborníky na AV a odráží tak jejich letité zkušenosti a osvědčené postupy v tomto oboru. Přepínače lze hladce integrovat s tradičními AV zařízeními montovanými do racku. Elegantní černý displej umístěný na přední straně poskytuje uživatelům potřebné informace o stavu portu i jeho aktivitě. Veškerá napájecí a síťová kabeláž je pak úhledně umístěna vzadu. V případě potřeby lze zařízení umístit do AV racku také reverzně, případně úplně mimo něj.

Přepínače M4250 řady AV Line jsou vybaveny 8 až 12 1G/2,5G ethernetovými porty s širokou nabídkou PoE+ (30 W na port) a Ultra90 PoE++ (90 W na port) a 2 až 16 1G/10G doplňkovými a SFP porty. Zatím co 1G SFP porty najdou uplatnění především při zvukové či samostatné video instalaci, 10G SFP+ porty lze využít při rozsáhlejších video řešeních.

  • M4250-10G2F-POE+: 8x 1G PoE+ port s celkovým PoE budgetem 125 W, 2x 1G doplňkový port, 2x 1G SFP port pro uplink
  • M4250-10G2XF-POE+: 8x 1G PoE+ port s celkovým PoE budgetem 240 W, 2x 1G doplňkový port, 2x 10G SFP+ port pro uplink
  • M4250-10G2XF-POE++: 8x 1G Ultra90 PoE++ port s celkovým PoE budgetem 720 W, 2x 1G doplňkový port, 2x 10G SFP+ port pro uplink
  • M4250-12M2XF: 12x 2,5G port, 2x 10G SFP+ port pro uplink
  • M4250-16XF: 16x 1G/10G SFP+ port

Přepínače řady AV Line jsou dodávány již předkonfigurovány. Jejich následnou snadnou správu zajišťuje nové intuitivní uživatelské prostřední, které je navrženo pro potřeby AV. Ve většině případech je totiž klasické IT rozhraní pro uživatele AV nevhodné a nabízí jim funkce, které nikdy nevyužijí. Jeho nová verze obsahuje běžné ovládací prvky AV s uživatelsky volitelnými profily pro standardní AV platformy, jako jsou Dante, Q-SYS a AES67 v případě audia a NVX, SVSI, Q-SYS, NDI, Dante a další v případě videa, případně kombinace audia/videa/kontroly.

Součástí přípínačů je také L2/L3/L4 platforma s plnou řadou funkcí, jako je například statické, RIP a PIM směrování, DHCP Server, PTPv2, IGMP Plus či standard pro přenos obsahu po síti AVB (nutno dokoupit licenci AVB). Zajímavostí zařízení jsou také speciální větráky, jejichž chod lze automaticky zastavit v případě, že je okolní teplota či zatížení PoE nevyžaduje.

Na přepínače M4250 řady AV Line se vztahuje unikátní kombinace doživotní hardwarové a NBD záruky, doplné o doživotní technickou podporu via on-line chat. Zájemcům je navíc k dispozici tým odborníků na ProAV (ProAVDesign@netgear.com), který jim bezplatně navrhne a zapojí AVoIP řešení ušité na míru.

Dostupnost

Přepínače M4250 řady AV Line budou k dostání v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR na přelomu září/října.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.