Panasonic PressIT dělá prezentování snazší a efektivnější

Bezdrátový prezentační systém Panasonic PressIT je nejnovějším produktem v široké škále řešení pro snazší spolupráci a obchodní schůzky, jejichž cílem je zvýšit produktivitu a efektivitu v rozvíjejícím se pracovním prostředí.

Praha, 23. září 2020 – Společnost Panasonic dnes zveřejnila svůj nový bezdrátový prezentační systém s názvem PressIT, elegantní řešení navržené pro rychlou a jednoduchou spolupráci v zasedacích místnostech. Snadno použitelný systém dokáže zobrazit obsah až ze čtyř zařízení současně. PressIT umožňuje uživatelům prezentovat připravený obsah na obrazovce nebo prostřednictvím projektoru pouhým stisknutím tlačítka. Prezentování pomocí systému PressIT nenaruší kvalitu promítaného obrazu ani doprovodného zvuku.

PressIT je nejnovější z celé řady technologických řešení od společnosti Panasonic pro rozvíjející se pracovní prostředí. Zahrnují řešení pro prezentování, spolupráci a konference, stejně jako interaktivní obrazovky, které mohou sloužit jako tabule.

„Existuje řada různých trendů, které rychle mění požadavky na moderní pracovní prostředí,” uvedl Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic Business. „Pozorujeme odklon od používání velkých zasedacích místností směrem ke společenským prostorům určeným pro kreativní spolupráci. V poslední době registrujeme také zvyšující se trend práce na dálku, která vyžaduje možnost pracovat, komunikovat a spolupracovat odkudkoli. Zaměstnanci, kteří patří do generace Z, chtějí v práci používat vlastní technické vybavení a očekávají neustálé bezdrátové připojení. PressIT představuje řešení, které uspokojí jakýkoli obchodní požadavek.”

Nejnovější řešení, PressIT, pracuje s jakýmkoli PC, tabletem nebo chytrým telefonem s operačními systémy Android, Windows nebo iOS a je nabité užitečnými funkcemi. Přijímač lze jednoduše připojit k jakémukoli displeji nebo projektoru a malý vysílač k zobrazovacímu zařízením. Prezentace se pak spustí stisknutím jediného tlačítka. Systém nabízí dva typy přijímačů: Set-top-box, který se připojuje k jakémukoli projektoru nebo plochému displeji nebo přijímač Intel® Smart Display Module (Intel® SDM), který lze použít výhradně u 4K UHD LCD obrazovek Panasonic SQ1/SQE1. Tento přijímač se připojuje do slotu SDM na zadní straně obrazovky.

Vedle systému PressIT, který bude k dispozici od října 2020, nabízí společnost Panasonic také řadu doplňkových řešení pro spolupráci určených pro rozvíjející se pracovní prostředí.

Všem, kteří si do kanceláře přinášejí vlastní zařízení, nabízí společnost Panasonic prezentační řešení Wolfvision’s Cynap Pure. Bezkabelová instalace využívá protokol bezdrátového streamování, který umožňuje snadné zapnutí a zobrazení až čtyř obrazovek současně v kvalitě 4K se 100% šifrováním dat pro vysokou úroveň zabezpečení.

Pro ty, kteří upřednostňují obvyklé možnosti prezentování, obsahují displeje Panasonic řady CQE1 a SQE1 integrovanou funkci Wireless Display, která umožňuje uživatelům počítačů se systémem Windows 10 bezdrátově zrcadlit svou obrazovku.

Kvůli rostoucímu trendu vytváření pracovních prostorů pro spolupráci nabízí společnost Panasonic širokou škálu interaktivních dotykových displejůTyto displeje jsou ideální pro celou řadu využití včetně brainstormingů, výuky, videokonferencí a sdílení informací.  Pro nejvyšší přesnost odezvy dotyku a psaní je používána technologie InfraRed nebo InGlass™.

Pro usnadnění propojení pracovníků na různých místech v rámci online komunikace, jsou displeje Panasonic řady EQ1 certifikovány pro použití se sadou Cisco WEBEX Room, která automaticky detekuje a optimalizuje nastavení obrazovky. Reproduktory řady EQ1 a SQ1 také optimalizují nastavení reproduktorů pro jasný zvuk během videokonferencí.

Další informace o prezentačním systému Panasonic PressIT naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/wireless-presentation-system 

Fotografie produktu ke stažení naleznete ZDE.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/visual-system-solutions-3