TP-Link RE505X: stylový Wi-Fi 6 extender rozšíří dosah bezdrátové sítě

Česká republika, Praha – 24. září 2020 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový extender RE505X s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (AX1500) pro plynulé a bezproblémové rozšíření domácí či kancelářské bezdrátové sítě.

Vyšší rychlost i větší kapacita
Bezdrátový extender TP-Link RE505X díky zmíněné podpoře Wi-Fi 6 nabídne vyšší rychlost, větší kapacitu i snížené přetížení sítě. Navíc rozhodně nebude nejslabším článkem domácí Wi-Fi, ale naopak možná po jeho pořízení budete chtít popřemýšlet o upgradu ostatních síťových prvků, tak abyste výkon tohoto extenderu (opakovače) využili skutečně naplno.

Maximální rychlost přenosu dat u dvoupásmového modelu RE505X dosahuje cca 1 500 Mbit/s, z toho ve frekvenčním pásmu 5 GHz 1 200 Mbit/s a v pásmu 2,4 GHz maximum, které se z tohoto pásma dá „vymáčknout“, tedy 300 Mbit/s. Díky vyšší kapacitě v 5GHz pásmu můžete k domácí síti připojit více koncových zařízení, aniž by to mělo nějaký viditelný vliv na jejich výkon.

Navýšené pokrytí Wi-Fi sítí díky přímému propojení s routerem
Extender RE505X rozšíří pokrytí vaší Wi-Fi sítě díky přímému bezdrátovému propojení se stávajícím routerem a vyplní signálem každý centimetr krychlový vašeho domova. S mobilem v ruce tak můžete procházet domácností od sklepa až po půdu, a u toho třeba realizovat videohovor nebo sledovat svůj oblíbený streamovaný pořad, aniž byste si všimli, že vám signál právě začalo zprostředkovávat jiné síťové zařízení než doposud. 

Propojení s routerem je dále posilováno díky funkci Adaptive Path Selection (adaptivní výběr cesty), automaticky a v reálném čase volící tu nejrychlejší cestu k routeru. Vysokorychlostní režim pak při náročných on-line úlohách umožňuje použít obě pásma Wi-Fi simultánně.

Za zmínku jistě stojí také integrovaný režim přístupového bodu (AP), kdy po připojení ethernetového kabelu jednoduše přeměníte kabelové připojení na dvoupásmový bezdrátový signál.

Podpora TP-Link OneMesh™ umožňuje snadné vytvoření sítě Mesh s jediným názvem Wi-Fi sítě, kterou bezproblémově pokryjete celou svoji domácnost. Stačí k tomu jediné: připojení extenderu kompatibilního s OneMesh™ ke stávajícímu nebo novému OneMesh™ routeru. Stabilní připojení už tak nebudete muset složitě hledat – bude totiž všude. Meshovou technologii podporují i některé z routerů TP-Link, které už možná budete mít doma. Bude k tomu stačit jen update firmwaru na verzi OneMesh™.

Klíčové vlastnosti RE505X:

  • RE505X přichází s poslední bezdrátovou technologií Wi-Fi 6, která přináší vyšší rychlost, větší kapacitu a snížené přetížení sítě.
  • Vytvoří síť Mesh připojením k routeru OneMesh pro bezproblémové pokrytí celého domova.
  • Gigabitový Ethernetový port – poskytuje rychlejší kabelové připojení k chytrým televizorům, počítačům a herním konzolám
  • Inteligentní signální světlo pomáhá najít nejlepší umístění pro optimální pokrytí Wi-Fi, a to vyznačením síly signálu v aktuálním umístění
  • Režim AP – vytvořte nový přístupový bod Wi-Fi pro vylepšení vaší kabelové sítě pomocí Wi-Fi kapacity
  • TP-Link Tether aplikace – snadná dostupnost a správa sítě pomocí mobilního zařízení iOS nebo Android
  • Konečná kompatibilita – rozšiřte dosah libovolného Wi-Fi routeru nebo bezdrátového přístupového bodu

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/range-extender/re505x/

O společnosti TP-Link

TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103.