Dell Precision 3240 Compact: malá, ale zároveň výkonná pracovní stanice pro každého

Praha, 25. září 2020 – Podniky a instituce při obnovování provozu po mimořádných opatřeních řeší otázku, jak uspořádat kancelářské prostory, aby zajistily jednak bezpečnost zaměstnanců z hygienického hlediska a jednak produktivitu jejich práce. Běžné budou otevřené prostory a ti, kdo nadále pracují na dálku, budou možná hledat menší zařízení, které nezabere mnoho místa. Společnost Dell reaguje na nové potřeby zákazníků a představuje ultra kompaktní pracovní stanici Dell Precision 3240 Compact. 

Dell Precision 3240 Compact je kompaktní systém rozměry srovnatelný s románem na dovolenou. Nabízí vysoký výkon potřebný ke spouštění podnikových aplikací a umožňuje připojit až sedm monitorů s rozlišením 4K (60 Hz). Běžet na něm mohou i simulace ve virtuální realitě (VR) a aplikace využívající umělou inteligenci (AI).

Minimální velikostí a dostupnou cenou je Precision 3240 Compact ideálním řešením pro široký okruh uživatelů, kteří usilují o úsporu místa a zároveň potřebují vysoký výkon pro různé účely – od komerčního studia přes univerzitní laboratoř až po domácí kancelář. 

Výkonný stroj připravený na virtuální realitu, který nezabere mnoho místa

Navzdory hmotnosti necelých 2,3 kg je Dell Precision 3240 Compact výkonná pracovní stanice s certifikací ISV. Od října bude k dispozici i v provedení s profesionální grafickou kartou NVIDIA Quadro RTX 3000 vybaveném pro VR, AR a AI.

Náročné výpočetní úlohy nová pracovní stanice zvládá díky procesorům Intel Core 10. generace nebo Xeon a operační paměti až do velikosti 64 GB (volitelně typ ECC). Dostatek úložné kapacity zajišťuje až 4 TB HDD/SDD (volitelně v uspořádání RAID). Stejně jako u všech pracovních stanic Dell je i zde k dispozici optimalizační software Dell Optimizer for Precision, jediný nástroj svého druhu na trhu založený na umělé inteligenci, který automaticky vylaďuje výkon počítače s pomocí strojového učení.

Díky příznivé ceně se jedná o vhodné řešení pro studenty a kantory v oborech vyžadujících náročnou grafickou práci při výuce na dálku, nabízející zároveň všestrannost, výkon i spolehlivost. 

Další příklady využití:

  • Konstruktéři, designéři a architekti, kteří vyžadují škálovatelné počítače pro náročné úlohy při tvorbě složitých simulací a 2D/3D modelování
  • Kreativní pracovníci, kteří zpracovávají grafiku, video nebo 3D animace ve vysokém rozlišení pro hry, televizní pořady a AR/VR simulace
  • Vědci a výzkumníci, kteří pracují s rozsáhlými simulacemi a složitými analýzami 
  • Finanční analytici a obchodníci, kteří vypočítávají komplexní finanční modely, provádí analýzy a provozují obchodní platformy na více obrazovkách
  • Lékaři a poskytovatelé zdravotní péče, kteří provádí školení pomocí VR, plánují operace nebo tvoří obsah simulací s využitím náhlavních souprav pro AR/VR 
  • Pracovníci v maloobchodu a pohostinství, kde je zapotřebí přenášet digitální grafiku na více obrazovek, například v systému kamerového dohledu
  • Umělci a technici v muzeích, galeriích a vzdělávacích zařízeních nabízejících VR/AR obsah nebo umělecká díla na různých platformách

Vysoký výkon stanice Dell Precision 3240 Compact se skrývá ve velmi kompaktním těle s různými možnostmi uchycení, například na zadní stranu monitoru nebo pod desku stolu. Je tedy ideální pro stísněné prostory. Volitelné Wi-Fi a řada dobře dostupných portů, včetně USB 3.2 na čelním panelu, umožňují připojení k dalším zařízením. Ochranný kryt proti prachu a kryty kabelů umožňují jeho použití i v náročných provozních podmínkách. 

Dell Precision 3240 Compact je již dostupný. Další informace naleznete na webu https://www.delltechnologies.com/precision.

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies je unikátní skupina firem, které poskytují organizacím potřebnou IT infrastrukturu, aby mohly budovat svoji digitální budoucnost, transformovat své IT a chránit svá nejdůležitější aktiva: informace. Společnost poskytuje služby firmám všech velikostí ve 180 zemích – od 99 % firem v žebříčku Fortune 500 až po jednotlivé spotřebitele – kterým dodává nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio produktů od těch koncových přes core až po cloudová řešení. Rodina Dell Technologies se skládá z následujících značek: Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, Secureworks, Virtustream a VMware.