Bolt bude při příležitosti Světového dne zvířat zdarma svážet krmivo a další věci pro zvířata do útulku Home 4 Pets

V neděli 4.10.2020 budou mít uživatelé aplikace Bolt možnost využít ji kromě objednání odvozu pro sebe také k přivolání řidiče, který zdarma odveze krmivo a další vybavení pro zvířata do útulku Home 4 Pets. Kategorie “Den zvířat” bude v aplikaci dostupná při příležitosti Světového dne zvířat v čase mezi 15:00 a 19:00.

Bolt se u příležitosti Světového dne zvířat rozhodl podpořit útulek Home 4 Pets, a to tak, že prostřednictvím řidičů budou moci uživatelé poslat věcné dary. Díky této funkci dostanou příležitost darovat i ti, kteří nemají dostatek času či možnost využití vlastního vozidla. Snaha dárců navíc nezůstane nepovšimnuta. Kromě dobrého pocitu získá každý, kdo se do akce zapojí, kredit 100 Kč na jízdy v aplikaci Bolt zdarma. Mimo to bude každý zúčastněný zařazený do soutěže o kredity na jízdy s platformou Bolt.

Dárcovství bude probíhat v Praze s pomocí partnerských řidičů, kteří na zvolené adrese vyzvednou dary ze seznamu potřebných věcí. Konkrétně se jedná o granule pro kočky a psy různých váhových a věkových kategorií, desinfekční prostředky, přepravní boxy všech velikostí, ale třeba také o zeleninu a jablka pro slepice, ovce a kozlíky, o které v Home 4 Pets také pečují. V útulku dále ocení antiparazitika nebo například vodítka, obojky, kšíry a velké osušky. Každý dar by měl být řádně zabalený tak, aby při převozu nedošlo k znehodnocení vozidla. Více informací se zájemci mohou dozvědět na blogu Boltu.

“Bolt aktivně podporuje místní komunity, a proto je pro nás spolupráce s útulkem Home 4 Pets příjemný způsob, jak přispět na dobrou věc. Rádi využijeme naše možnosti k tomu, abychom pomohli i těm, na které se často v dnešní době zapomíná,” dodává Roman Sysel, regionální manažer společnosti Bolt pro střední a východní Evropu.

“Nezisková organizace Home 4 Pets se již více než 10 let stará o týraná a zanedbávaná zvířata. Jsme proto rádi, že nám aplikace Bolt nabídla pomocnou ruku a snaží se mezi svými uživateli vysbírat věci, které našim obyvatelům pomohou zpříjemnit život,” dodává Yvona Müllerová, zakladatelka Home 4 Pets. 

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.