Získejte odměny za bezpečnou jízdu: partnerství společností Sygic a Triglav a jejich pojišťovací aplikace nové generace

Když se zákazníci slovinské pojišťovny Zavarovalnica Triglav budou za volantem chovat bezpečně, mohou na své roční smlouvy získat až 25% slevu. 

Společnost Sygic, která je průkopníkem na poli globální navigace a která si získala důvěru více než 200 miliónů řidičů, a jednička na poli pojišťovacích a finančních služeb Triglav představují nové funkce přes mobilní aplikaci Triglavu, která dostala název DRAJV (Drive). Nic takového tu ještě nebylo. Motivují zákazníky k zodpovědné jízdě skrze pozitivní zpětnou vazbu a prvky gamifikace. 

Aplikace DRAJV vyhodnocuje styl jízdy na základě klíčových atributů chování, mezi které patří rychlost, rozptylování, akcelerace, brzdění a zatáčení. Když řidiči získají minimálně 90 bodů ze 100 a ujedou alespoň 400 kilometrů za měsíc, budou mít nárok na tu nejvyšší odměnu za bezpečnou jízdu. Aplikace s tímto faceliftem obsahuje několik inovativních funkcí, například zpětnou vazbu k řízení v reálném čase, rychlostní omezení přímo v aplikaci a palubní kameru, které pojištěncům Triglavu přinášejí přidanou hodnotu a příjemnější uživatelskou zkušenost.

„Odvětví pojištění se v digitální éře neustále posouvá dopředu; v současné době ale rozhodně nevyužívá maximum možných výhod. Díky využívání mobilních aplikací jsou pojišťovatelé schopní rychle identifikovat jízdní styl, navázat interakci s řidičem a ve výsledku zákazníky odměnit za pozitivní chování,“ řekl ředitel distribuce produktů Jozef Klinovský ze společnosti Sygic.

„Jsme rádi, že na vývoji unikátních funkcí založených na našich osvědčených zkušenostech a znalostech spolupracujeme zrovna s Triglavem. Tým Triglavu nám poskytl užitečnou zpětnou vazbu a rozhodujícím způsobem dal najevo odvahu inovovat a udávat nové trendy v oboru,“ doplnil Klinovský.

Aplikace pravidelně vyhodnocuje jízdní skóre a řidiči na základě toho mohou získat na své roční smlouvy až 25% slevu. Cílem programu je krůček po krůčku změnit natrvalo chování řidičů. K tomu, aby byl člověk odměněn, je nutné, aby každý měsíc ujel určitý počet kilometrů, za který dostane slevovou odměnu. V průběhu roku se navíc řidiči mohou účastnit různých soutěží a získat odměny.

„Jsme rádi, že jsme našli partnera, který strategický vývoj v oblasti mobility vnímá stejně jako my, protože naší vizí je vnášet do segmentu mobility inovativní řešení. Sygic je zkušený vývojář mobilních aplikací, s jehož navigačními systémy jezdí milióny lidí po celém světě. Know-how této společnosti má obrovskou cenu. Ve spojení s našimi dosavadními zkušenostmi založenými na pětiletém úspěšném budování sítě uživatelů DRAJV se nám otevírají nové příležitosti pro růst a rozvoj celého segmentu,“ řekl Zoran Miloševič, ředitel inovací a digitální pověřenec společnosti Triglav.

V roce 2017 se společnost Sygic zavázala k tomu, že zvýší bezpečnost na kanadských silnicích, a uzavřela partnerství s pojišťovnou Onlia. Od té doby se společnost Sygic orientuje na segment telematiky, kde zužitkovává léta zkušeností v lokalizačních službách, na základě kterých reformuje pojišťovnictví přes telefony a internet věcí. 

O SPOLEČNOSTI SYGIC

Slovenská společnost  Sygic, která byla založena v Bratislavě roku 2004, je zařazena  do žebříčku nejrychleji rostoucích společností Deloitte Fast 50 a v roce 2012 byla zařazena do seznamu nejúspěšnějších společností z oblasti EMEA,  Fast 500 EMEA, který rovněž vypracovala společnost Deloitte. Společnost je dále členem asociace CharIN, která háji jeden univerzální nabíjecí standard – kombinovaný systém nabíjení (CCS) – a je lídrem na poli elektromobility. V roce 2009 společnost Sygic uvedla na trh vůbec první podrobný navigační systém pro iPhone. O šest let později pak své portfolio rozšířila o oblíbenou aplikaci pro sledování spotřeby pohonných hmot  Fuelio . V roce 2018 se stala prvním dodavatelem offline navigací, který podporuje konektivitu Apple CarPlay. V roce 2020 si přídavek Traffic Lights pro GPS navigace Sygic vysloužil od poroty složené z předních technologických expertů cenu pro  nejlepší inovaci CES 2020. Řešení Sygic dále využívají pro navigaci více než  dva milióny řidičů z povolání a dva tisíce flotil po celém světě

O SPOLEČNOSTI ZAVAROVALNICA TRIGLAV

Zavarovalnica Triglav je přední tradiční slovinská pojišťovna a mateřská společnost skupiny Triglav Group. Ve Slovinsku má 12 regionálních jednotek, 38 zastoupení s mnoha prodejními místy a více než 660 pojišťovacích agentů. Má celé portfolio produktů a služeb životního a neživotního pojištění: majetek a zájem o pojištění majetku, pojištění motorových vozidel, zemědělské pojištění, dopravní pojištění, pojištění pohledávek, pojištění v oblasti volného času a cestovní pojištění. Komplexní nabídka produktů životního pojištění zahrnuje všechny typy životního, anuitního, důchodového, úrazového a zdravotního pojištění.