LINET Group koupila švýcarskou společnost Bigla Care AG

LINET Group pokračuje v posilování své celosvětové obchodní sítě převzetím švýcarské společnosti Bigla Care. Společnost plně integruje do svých struktur. Bigla Care už dvacet let nabízí lůžka LINET pro nemocnice a wissner-bosserhoff pro pečovatelské domy. Ovšem její historie je podstatně delší, vznikla už v roce 1904.

„Pokračujeme v akvizičním úsilí. Bigla Care je náš dlouhodobý distribuční partner – dává nám smysl začlenit ho plně do naší celosvětové obchodní sítě. Slibujeme si od toho posílení naší přítomnosti na velmi konkurenčním švýcarském trhu,“ říká Tomáš Kolář, výkonný ředitel LINET Group.

Bigla Care má více než stoletou historii. Od třicátých let 20. století vyráběla lůžka pro nemocnice a pečovatelské domy. V roce 1999 ji koupil Fritz Bösch. Před dvěma lety se společnost rozdělila na dvě větvě – výrobu nábytku pro kanceláře a část Bigla Care, kterou nyní převzal LINET Group. I po převzetí zůstávají původní akcionáři ve vedení společnosti. Bigla Care má nyní 25 zaměstnanců. Cena transakce nebude zveřejněna. 

LINET Group je největším evropským dodavatelem zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, nábytku i kompletních řešení pro nemocnice a pečovatelská zařízení. Sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává 1900 lidí v 20 společnostech a lokalitách. Výrobkové portfolio skupiny tvoří známé značky lůžek LINET, wissner-bosserhoff (WIBO), zahrnuje také matrace a nabídku doplňují i výrobky BORCAD Medical: porodní lůžka, gynekologická, transportní a dialyzační křesla. Firma si svůj stabilní organický růst udržuje díky schopnosti přinášet nové výrobky maximálně přizpůsobené potřebám zákazníků. Více na www.linet.cz.