Nejúspěšnější český dokument V síti nově v O2 Videotéce

1.10.2020 – Nejúspěšnější dokument v dějinách české kinematografie míří do O2 Videotéky. Od října bude dostupný online z pohodlí domova. Od 1. do 4. října jej navíc O2 nabídne za zvýhodněnou cenu 59 korun.

.

1. října vstupuje do O2 Videotéky český dokument V síti, který se věnuje tématu sexuálního zneužívání dětí na internetu. Dokumentární film režisérů Barbory Chalupové a Víta Klusáka se stal fenoménem ještě před svou premiérou a krátce po vstupu do kinodistribuce snímek viděly desetitisíce diváků. Uzavření většiny kin během jarní pandemie zájem zbrzdilo, ale během léta již počet diváků překonal hranici půl milionu a snímek se stal nejnavštěvovanějším dokumentem v dějinách české kinematografie.

U zrodu filmu byly přitom výzkumy společnosti O2 a Centra prevence rizikové virtuální komunikace (PRVoK) Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Jeho výsledky byly natolik alarmující, že motivovaly Víta Klusáka k natočení snímku V síti.

“ Každé druhé dítě chatuje na internetu s cizími lidmi a pětina z nich by neodmítla osobní schůzku,“ komentuje Marie Mališková, CSR manažerka z O2, výsledky výzkumu České děti v kybersvětě. “ Více než 40 % českých dětí pak na internetu obdrželo nevyžádanou erotickou nebo pornografickou fotografii, což dokument V síti bohužel jen potvrzuje,“ dodává Mališková s tím, že by byla ráda, aby film vidělo co nejvíce rodičů a učitelů, kteří mohou pomoci s prevencí a edukací.

.

Snímek bude dostupný v O2 Videotéce od 1. října, a to jak v O2 TV prostřednictvím set-top boxu, tak na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci. Do neděle 4. října nabídne O2 dokument za zvýhodněnou cenu 59 korun. Později bude ke zhlédnutí za běžnou cenu 79 korun.

Na film se můžete podívat ZDE.

O2 Videotéka

O2 Videotéka je online videopůjčovna s tisícovkou těch nejlepších světových a českých filmů, ale i festivalových lahůdek, které můžete sledovat v O2 TV nebo ve vašem počítači, tabletu nebo telefonu. Neplatíte přitom žádné měsíční poplatky. Film si jednoduše zapůjčíte za jednorázový poplatek a snímek je vám k dispozici po dobu 48 hodin. Počet přehrání přitom není omezen. Cena za zapůjčení filmu se pohybuje od 39 do 79 Kč.

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku.